Aktualności

Ludzie mieszkają tu już od siedmiu tysięcy lat. Niegdyś przyciągały ich złoża soli. Teraz magnesem jest bogata historia i niesamowite położenie między wodą, a górami.

Odkrywanie ciszy

Najpiękniejsze klasztory w Austrii to świetna okazja, by choć na chwilę przenieść się w mistyczny świat sprzed wieków. Te architektoniczne perły położone są wśród zachwycających, naturalnych krajobrazów, zaś ich starannie urządzone ogrody to prawdziwe dzieła sztuki współczesnej. Życie zakonników inspiruje do odbycia podróży w głąb siebie i poszukiwania odpowiedzi na podstawowe pytania.
Imponująca oferta kulturalna, niesamowite atrakcje turystyczne oraz sympatyczny nastrój wiedeńskich kawiarenek i lokali Heuriger sprawiają, że Wiedeń cieszy się sympatią całego świata.
Nieco staromodnie brzmiące słowo „uzdrowisko” kojarzy się z wewnętrznym spokojem, łagodnym leczeniem i kompleksową pielęgnacją. Ośrodki spa&wellness w Austrii łączą atmosferę tradycyjnych miejscowości uzdrowiskowych z najnowocześniejszymi trendami i urządzeniami - od supernowoczesnych saun, przez pełne doznań kąpiele, po najwymyślniejsze zabiegi medyczne.
W Austrii wszystkie drogi prowadzą do regeneracji i odpoczynku. Luksusowe hotele wellness, romantyczne chatki na stokach gór i ekologiczne gospodarstwa agroturystyczne gwarantują, że skrojonna na miarę oferta zaspokoi najbardziej wybredne gusta.
Wędrówki są dobre dla wszystkich. Dla ducha, ciała i umysłu. Jedną z najbardziej efektywnych form przywracających dobre samopoczucie jest połączenie wellnes i gór: wellness i mountain = Welltain.
Tam, gdzie Azja Przednia dotyka Alp, a Panonia spoczywa nad wodą, leży najmłodsze austriackie Światowe Dziedzictwo Kultury: region jeziora Nezyderskiego.
Niech Państwo się skuszą! Nie tylko miłośnicy koni wiedzą bowiem, że: największe szczęście w świecie na końskim leży grzbiecie...

Orli szlak

Adlerweg (Orli Szlak) to szlak wędrowny wiodący przez Tyrol. Główna jego oś biegnie z St. Johann w regionie Tiroler Unterland do St. Anton am Arlberg. Śledząc dokładny przebieg trasy na mapie odkrywamy sylwetkę orła w locie...

W Eisenstadt

Książę Esterházy wybrał je na swoją rezydencję, dziś miasto jest stolicą Burgenlandu. Na każdym kroku zwiedzający spotykają ślady dworskiego życia oraz dziedzictwo Josepha Haydna .