Aktualności

Austria przede wszystkim znana jest z nart, pięknych Alp i Wiednia, które kradnie serce turystów przede wszystkim po zmroku. Niestety, bardzo często traktowana jest jako punkt przelotowy pomiędzy Polską a krajem docelowym lub przyciąga turystów za sprawą  jednodniowych wycieczek organizowanych przez biura podróży. Okazuje się jednak, że niesłusznie, ponieważ jest to kraj bardzo atrakcyjny zarówno zimą jak i latem. Przeczytaj, by dowiedzieć się, jakie atrakcje w Austrii są warte uwagi i jak zaplanować wakacyjny wypad, by nie pominąć niczego ciekawego!
Wiedeń jest znaną stolicą kultury, miastem pełnym zabytków i niezwykłych miejsc. Trudno poznać je wszystkie podczas zaledwie jednego pobytu, a każdy powrót to dla turysty możliwość odkrycia kolejnych tajemnic stolicy Austrii.
Ludzie mieszkają tu już od siedmiu tysięcy lat. Niegdyś przyciągały ich złoża soli. Teraz magnesem jest bogata historia i niesamowite położenie między wodą, a górami.

Odkrywanie ciszy

Najpiękniejsze klasztory w Austrii to świetna okazja, by choć na chwilę przenieść się w mistyczny świat sprzed wieków. Te architektoniczne perły położone są wśród zachwycających, naturalnych krajobrazów, zaś ich starannie urządzone ogrody to prawdziwe dzieła sztuki współczesnej. Życie zakonników inspiruje do odbycia podróży w głąb siebie i poszukiwania odpowiedzi na podstawowe pytania.
Imponująca oferta kulturalna, niesamowite atrakcje turystyczne oraz sympatyczny nastrój wiedeńskich kawiarenek i lokali Heuriger sprawiają, że Wiedeń cieszy się sympatią całego świata.
Nieco staromodnie brzmiące słowo „uzdrowisko” kojarzy się z wewnętrznym spokojem, łagodnym leczeniem i kompleksową pielęgnacją. Ośrodki spa&wellness w Austrii łączą atmosferę tradycyjnych miejscowości uzdrowiskowych z najnowocześniejszymi trendami i urządzeniami - od supernowoczesnych saun, przez pełne doznań kąpiele, po najwymyślniejsze zabiegi medyczne.
W Austrii wszystkie drogi prowadzą do regeneracji i odpoczynku. Luksusowe hotele wellness, romantyczne chatki na stokach gór i ekologiczne gospodarstwa agroturystyczne gwarantują, że skrojonna na miarę oferta zaspokoi najbardziej wybredne gusta.
Wędrówki są dobre dla wszystkich. Dla ducha, ciała i umysłu. Jedną z najbardziej efektywnych form przywracających dobre samopoczucie jest połączenie wellnes i gór: wellness i mountain = Welltain.
Tam, gdzie Azja Przednia dotyka Alp, a Panonia spoczywa nad wodą, leży najmłodsze austriackie Światowe Dziedzictwo Kultury: region jeziora Nezyderskiego.
Niech Państwo się skuszą! Nie tylko miłośnicy koni wiedzą bowiem, że: największe szczęście w świecie na końskim leży grzbiecie...