Bezpieczne Obiekty z certyfikatem POT już dostępne na Nocowanie.pl

Bezpieczne Obiekty z certyfikatem POT już dostępne na Nocowanie.pl

Polska Organizacja Turystyczna wiosną wprowadziła system autocertyfikacji „Bezpieczny Obiekt”. Zapewnia on Polakom dostęp do informacji na temat obiektów przystosowanych do świadczenia usług zgodnie z wytycznymi GIS. Teraz obiekty posiadające certyfikat są odpowiednio wyróżnione w portalu Nocowanie.pl.

Ostatnie miesiące wprowadziły wiele zmian w sposobie podróżowania Polaków. O wiele większą wagę przywiązują do kwestii higieny miejsc noclegowych oraz sposobów, w jakie zapewniane jest bezpieczeństwo turystom. Właśnie dlatego Polska Organizacja Turystyczna stworzyła program certyfikacji „Bezpieczny Obiekt”.

Obiekty noclegowe wyróżnione również na Nocowanie.pl


Obiekty noclegowe, które otrzymały certyfikat „Bezpieczny Obiekt” Polskiej Organizacji Turystycznej, są wyróżnione nie tylko przez tę instytucję. Chętni mogą pochwalić się tym także w portalu Nocowanie.pl.

Obiekty, które skorzystały z takiej możliwości, są oznaczone specjalną odznaką „Bezpieczny Obiekt” widoczną zarówno na stronie wyników wyszukiwania, jak też w ofercie – w sekcji Udogodnienia. Dla turystów poszukujących noclegów w portalu to jasna informacja, że właściciele i obsługa wybranego przez nich miejsca zrobią wszystko, by zapewnić im bezpieczny wypoczynek.

Jak otrzymać oznaczenie dla obiektu „Bezpiecznego higienicznie”? Należy spełnić przynajmniej jeden z poniższych warunków:

  • otrzymać odznakę Certyfikat POT – „Obiekt Bezpieczny Higienicznie” i zaznaczyć informację o tym w sekcji Udogodnienia, znajdującej się w panelu obiektu,

  • spełniać warunki udogodnienia „Obiekt spełnia warunki sanitarno-epidemiologiczne” – trzeba wypełnić przynajmniej dwa warunki w ankiecie, która dostępna jest w panelu obiektu, w sekcji CZYSTOŚĆ I HIGIENA W OBIEKCIE.

Obiekty noclegowe, które spełnią wymienione warunki, będą widoczne tutaj >>>

Na czym polega program certyfikacji Polskiej Organizacji Turystycznej i jak do niego przystąpić?

W programie Polskiej Organizacji Turystycznej mogą wziąć udział wszystkie obiekty noclegowe, świadczące swoje usługi na terenie Polski. Zgłoszenie jest bezpłatne i dobrowolne, a uzyskany certyfikat ważny przez rok od momentu jego przyznania. Główny cel akcji to wzmocnienie zaufania turystów do obiektów noclegowych oraz zapewnienie rzetelnej informacji o miejscach, świadczących swoje usługi zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Uczestnicy programu otrzymają niezbędne materiały dotyczące prawidłowego przygotowania usług w dobie zagrożenia epidemiologicznego.

Certyfikacja przebiega w trzech etapach:

  1. Umieszczenie na stronie internetowej POT aktualnych wytycznych Ministerstwa Rozwoju przygotowane we współpracy z GIS. W oparciu o nie, właściciele powinni dostosować swoje obiekty pod względem bezpieczeństwa.

  2. Zgłoszenie obiektu przez stronę internetową bezpiecznyobiekt.pot.gov.pl, które następuje po wypełnieniu wszystkich zaleceń. Kolejny krok to weryfikacja zgłoszenia przez pracownika POT. Jeżeli będzie pozytywna, zostanie przyznany Certyfikat „Bezpieczny Obiekt”.

  3. Możliwa weryfikacja w późniejszym czasie. Obiekty, którym przyznano certyfikaty, mogą zostać odwiedzone przez audytorów. Jeżeli zauważą oni uchybienia, Certyfikat „Bezpieczny Obiekt” jest cofany, ale zalecane są działania naprawcze. Kolejna wizyta odbywa się już na wniosek obiektu i na jego koszt.

Do tej pory w programie Polskiej Organizacji Turystycznej wzięło udział ponad tysiąc obiektów noclegowych. Wszyscy klienci Nocowanie.pl, którzy się do niego zgłosili i pozytywnie przeszli weryfikację POT, mają szansę poinformować o tym turystów odwiedzających portal. Przypominamy, że każdego miesiąca jest ich niemal 3 miliony, więc warto skorzystać z tej możliwości.

Następny artykuł W Górach Świętokrzyskich...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej