Bon turystyczny hitem! Polacy chętnie korzystają z tej metody płatności

Bon turystyczny hitem! Polacy chętnie korzystają z tej metody płatności

Właśnie ruszył program Polski Bon Turystyczny. Od 1 sierpnia osoby uprawnione do korzystania mogą aktywować bon i płacić nim za wypoczynek. Pierwsze dni pokazują, że bon wakacyjny 500+ jest prawdziwym hitem!

Polacy bardzo chętnie korzystają z bonu turystycznego – już w tej chwili można stwierdzić, że jest to prawdziwy hit! Jasno pokazują to najnowsze dane, które udostępnił Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Do środy 5 sierpnia aktywowano aż 363 tysiące bonów, a ich łączna wartość wynosi 310 milionów złotych!

Nie wszystkie aktywne bony zostały jednak od razu zrealizowane, chociaż liczba dokonanych płatności również robi wrażenie. Do tej pory bonami turystycznymi zapłacono prawie 14 tysięcy razy, a suma płatności z ich wykorzystaniem przekroczyła 10 milionów złotych.

Bon turystyczny, gdzie można go wykorzystać?


Bonem turystycznym można zapłacić za imprezy turystyczne i usługi hotelarskie na terenie Polski. Obejmuje on również noclegi w obiektach noclegowych – nie tylko hotelach, ale pokojach gościnnych, pensjonatach i innych. Obiekty noclegowe, akceptujące płatności bonem turystycznym, można łatwo znaleźć na portalu Nocowanie.pl. Otrzymały specjalne oznaczenie, które wyraźnie wyróżnia je spośród wszystkich ofert na wynikach wyszukiwania.

W tej chwili lista obiektów noclegowych znajdujących się na Nocowanie.pl, w których realizowane są płatności bonem turystycznym, wynosi ponad 1000 – liczba ta stale rośnie!


>>> Sprawdź, gdzie jeszcze zapłacisz za pomocą bonu turystycznego! >>>

Pełna lista podmiotów, biorących udział w programie Polski Bon Turystyczny, dostępna jest na stronie internetowej POT. Codziennie dodają się do niej nowi przedsiębiorcy, u których można zrealizować bony wakacyjne 500+.

Jak otrzymać bon turystyczny?


Bon turystyczny to jednorazowe świadczenie na każde dziecko do 18. roku życia, które wynosi 500 zł. Na dziecko z orzeczeniem niepełnosprawności przysługuje dodatkowy bon – także w wysokości 500 zł (łączna kwota wsparcia wynosi więc 1000 zł). Bon można aktywować od 1 sierpnia na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, jest on ważny aż do końca marca 2022 roku.

Należy pamiętać, że bon turystyczny jest dokumentem elektronicznym. Nie podlega wymianie na gotówkę czy inne środki płatnicze, nie można go również odsprzedać osobom trzecim. Takie praktyki są niezgodne z prawem.

Następny artykuł Stegna - gdzie zrealizujesz...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej