Czarter jachtów na Mazurach - sposób na udaną Majówkę?

Czarter jachtów na Mazurach - sposób na udaną Majówkę?

Wielu turystów, którzy planowali swój wypoczynek podczas długiego weekendu majowego, musi obejść się smakiem. Istnieje jednak sposób, który umożliwi nam urlop w tym okresie i odbędzie się w atrakcyjnym turystycznie regionie. Co to takiego?

Ostatnie dni i tygodnie wzbudziły ogromne zainteresowanie turystów regionem Mazur. Można śmiało stwierdzić, że przeżywają one prawdziwe oblężenie. Wszystko oczywiście za sprawą czarterów jachtów. Ich wypożyczanie i korzystanie z nich nie jest zabronione, przez co każdy, kto posiada patent żeglarski, może z powodzeniem spędzić swoją Majówkę w gronie rodziny lub znajomych na mazurskich jeziorach.


Jak duże jest zainteresowanie wypożyczeniem jachtu?


Nie da się ukryć, że początek maja każdego roku wiązał się z rozpoczęciem sezonu żeglarskiego. Tak będzie i w tym roku. Zainteresowanie czarterami jachtów, łodzi motorowych, czy housebotów jest ogromne. Jedyną niewiadomą pozostaje pogoda. Prognozy wskazują, że tegoroczny weekend majowy zapowiada się średnio, jeśli chodzi o aurę. 

 

 


Zainteresowanie wypożyczeniem jachtów to jedno. Spora część osób pojawia się również na wszelkiego typu kursach żeglarskich i motorowodnych, by zdobyć upragniony patent żeglarski, który jest swego rodzaju prawem jazdy, umożliwiającym żeglowanie po mazurskich jeziorach. 


Czartery jachtów są obecnie jedną z nielicznych i co najważniejsze - legalnych form wypoczynku na Mazurach. Z tego powodu, w tamtejszych portach może być tłoczno. Sanepid w związku z tym apeluje o rozwagę i przestrzeganie wszelkich zaleceń sanitarno-epidemiologicznych, opublikowanych przez rząd. 


Warto również podkreślić, że w większości przystani został już wypożyczony niemal cały sprzęt. Mowa tu o klasycznych żaglówkach, jak też łodziach motorowych i housebotach. Jest jednak nadzieja, że w którejś mazurskiej miejscowości uda nam się znaleźć wolny jacht do wynajęcia.


Sprawdź również: Czartery jachtów dla początkujących

 

 


Następny artykuł Jeziora lobeliowe w Polsce....

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej