Ferie zimowe 2021. Co robić w Warszawie?

Ferie zimowe 2021. Co robić w Warszawie?


Jak zaplanować ferie zimowe 2021 spędzając je w Warszawie? Możliwości jest wiele. Możemy skorzystać z różnorodnych zajęć dla dzieci, zarówno stacjonarnych, jak i tych online, płatnych i bezpłatnych. Wystarczy dobrze poszukać. Ferie w mieście, przecież wcale nie muszą być nudne!

Zazwyczaj ferie zimowe planujemy z dużym wyprzedzeniem. Ten rok jest jednak zupełnie inny. Na początek okazało się, że ferie zimowe 2021 nie odbędą się według planu, czyli w kilku transzach, jak to było w latach ubiegłych, a w jednym konkretnym terminie (4-15 stycznia). Potem zapadła decyzja o kolejnych obostrzeniach. Obecnie organizatorem wypoczynku podczas ferii zimowych, mogą być wyłącznie: szkoły i placówki, organy je prowadzące oraz stowarzyszenia i inne organizacje, np.  harcerskie.

Jednak przed nami, a może bardziej przed naszymi dziećmi - dwa tygodnie wolnego czasu. I choć wydawać by się mogło, że tak naprawdę nie możemy w tym czasie zrobić nic, nie jest to prawdą. Jakie atrakcje możemy zapewnić naszym dzieciom w Warszawie? Poniżej kilka pomysłów.

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że w tym czasie uczniowie warszawskich szkół będą mogli skorzystać z atrakcji miejskiego programu „Zima w mieście”. A tu naprawdę jest w czym wybierać - zajęcia edukacyjne, plastyczne, sportowe i kulturalne w 108 szkołach, w tym 8 specjalnych.

Organizowane będą także półkolonie, np. sportowe czy artystyczne, jednak tylko dla dzieci młodszych. Jak się okazuje, każdy wypoczynek w ramach półkolonii musi być zgłoszony do bazy prowadzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej na stronie wypoczynek.men.gov.pl. Jeśli więc chcemy sprawdzić gdzie są jeszcze wolne miejsca na zbliżajace się ferie zimowe 2021 w Warszawie, wystarczy wejść na stronę wypoczynek.men.gov.pl, wybrać daty rozpoczęcia i zakończenia wypoczynku, wpisać miasto w którym mieszkamy i po podaniu wszystkich potrzebnych informacji, należy kliknąć przycisk szukaj. Po wykonaniu tych wszystkich czynności na ekranie zobaczymy wszystkie placówki, w których organizowane są półkolonie dla uczniów klas I-IV szkoły podstawowej.


Gdzie odbędą się półkolonie podczas ferii zimowych 2021 w Warszawie?


W wielu szkołach podstawowych, w Ośrodku Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Bemowo, w Szkole Futbolu, w Centrum Edukacji Technologicznej, w Egurrola Production Sp. z o.o i Uniq Fight Club, w Akademii Sportu MAM FUN i Fundacji Dzieci Puszczy i wielu innych miejscach.

Dodatkowo wiele instytucji i firm przygotowało oferty zajęć online. Dzieci mogą poznać tajniki programowania, wziąć udział w warsztatach z rytmiki, nauczyć się gry na dowolnym instrumencie czy spróbować swoich sił w malarstwie. Teatry udostępniają swoje spektakle czy koncerty, w sieci znajdziemy też sporo darmowych filmów. Wystarczy trochę poszukać.

Pamiętajmy jednak o bezpieczeństwie naszym i naszych dzieci. Na jakich zasadach można zorganizować wypoczynek? O tym możecie przeczytać w oddzielnym tekście.

Chcesz zobaczyć jakie wydarzenia odbędą się w Warszawie na początku stycznia? Sprawdź to w naszym kalendarzu imprez i wydarzeń kulturalnych.


Następny artykuł Najnowsze rozporządzenie i...

Komentarze (1)

rafal85

18 dni temu
Polecam propozycję Muzeum Życia w PRL na Placu Konstytucji. Muzeum oferuje wynajem swojej przestrzeni na 1 godzinę. Goście mogą mieć całe muzeum dla siebie za jedyne 50 zł!

Zobacz również