9.3 75 ocen oceń

Giżycko

MONIKA
MONIKA

Czarnków

Piękne miasto. Niezapomniana wizyta w Wieży Ciśnień i Twierdzy Boyen. Cudowny...
Piękne miejsce sporo atrakcji turystycznych fajnych miejsc.
Piękne miasto. Super atrakcje.

Czego nie przegapić? Najbliższe imprezy

Zobacz wszystkie imprezy
Michał Leja Stand-up w PodKładka RestoBar w Giżycku
Miejscowość:
Giżycko
Miejsce imprezy:
PodKładka RestoBar

Co warto zobaczyć? Najpopularniejsze atrakcje

Zobacz wszystkie atrakcje
Twierdza Boyen

Twierdza Boyen

Giżycko, ul. Turystyczna

Zabytki 9.2
Plaża miejska nad Jeziorem Niegocin
Leaflet | © OpenStreetMap contributors

Plaża miejska nad Jeziorem Niegocin

Giżycko, ul. Nadbrzeżna

Plaża, kąpielisko 9.6
Ekomarina Giżycko

Ekomarina Giżycko

Giżycko, ul. Dąbrowskiego

Port i przystań 9.4

Co należy wiedzieć? Kilka słów o mieście

Jak ciekawie spędzić czas w Giżycku? Na pewno pod żaglami! Miasteczko nie bez powodu jest nazywane polską stolicą żeglarstwa. Nie trzeba mieć patentu, żeby poczuć się jak wilk morski podczas rejsu po jeziorze Mamry albo Niegocin, bo w portach istnieje możliwość czarteru łodzi lub jachtu ze sternikiem. Co jeszcze trzeba zrobić w Giżycku? Zwiedzić Twierdzę Boyen oraz zobaczyć most na Kanale Łuczańskim. Czy wiedzieliście, że jest to jedyny w Polsce zwodzony most obrotowy? Do tego w ruch wprowadza go człowiek – nie żadna maszyna. Pamiętajcie, że Giżycko to nie tylko żagle. Polecamy wycieczkę do Puszczy Boreckiej, gdzie znajduje się zagroda pokazowa żubrów.

Co warto wiedzieć? Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
Wirtualny spacer po Giżycku

Nazywane żeglarską stolicą Polski, położone w samym sercu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich Giżycko to miasto bogate w liczne atrakcje turystyczne. Przepiękne krajobrazy, liczne jeziora, unikatowe zabytki. Zapraszamy na wirtualny spacer!

IV Letni Turniej Kabaretowy

Już w najbliższy piątek - 11 lipcaw giżyckiej Twierdzy Boyen zostanie rozegrany IV Letni Turniej Kabaretowy, czyli potyczki dobrej zabawy z wyśmienitym humorem. Dodajmy do tego niekwestionowane gwiazdy sceny kabaretowej: Piotra Bałtroczyka, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Skeczów Męczących, Tomasza Jachimka oraz Łowców.B.

Żeglarskie atrakcje w Giżycku
W dniach od 12 do 22 lipca w Giżycku odbędzie się Giżycki Tydzień Żeglarski oraz piknik i regaty NIVEA Błękitne Żagle. Szykuje się mnóstwo atrakcji, które uprzyjemnią wypoczynek mieszkańcom i turystom mazurskich jezior. Honorowy Patronat nad imprezą objęła Pani Burmistrz Giżycka – Jolanta Piotrowska.
III Letni Turniej Kabaretowy
W tym roku 8 lipca w urokliwej Twierdzy Boyen po raz trzeci odbędzie się Letni Turniej Kabaretowy "4x4 czyli PAKA w terenie" - zmierzą się ze sobą najlepsi!

Gdzie się zatrzymać? Polecane noclegi

Zobacz wszystkie noclegi