Imprezy i koncerty Sprawdź, co dzieje się w czasie Twojego urlopu!

Aktualności

Wśród turystów mamy różne kategorie osób. Są to turyści, którzy pragną zobaczyć jak najwięcej, tacy, którzy chcą wypocząć w ciszy i spokoju, a także typowi “Janusz i Grażyna”, którzy coraz bardziej wpisują się w tradycyjny (niestety) obraz Polaków na wakacjach. Jakie są ich największe wpadki i co zrobić, by nie być typowym “Januszem” na wakacjach? O tym poniższy artykuł.
Podczas każdych wakacji nad Bałtykiem wraca temat sinic. Nic w tym dziwnego, ponieważ jeżeli pojawią się w wodzie, kąpiel w morzu jest wykluczona. Jak w tej chwili wygląda sytuacja i które plaże są wolne od sinic? Odpowiedź znajdziesz niżej.
Wakacje, które dopiero co się rozpoczęły to doskonała okazja do wypoczynku, ale również liczne próby oszukania sporej grupy osób. W ostatnim czasie próby oszustw przy wykorzystaniu telefonu to dość popularna metoda naciągania i kradzieży. Jak nie dać się oszukać i na co uważać? O tym poniższy artykuł.
Obecna sytuacja w kraju znacząco wpłynęła na podróżnicze plany turystów. Mimo otwarcia granic, większość decyduje się na pozostanie na miejscu i organizuje wyjazdy w obrębie Polski, co widać po oblężeniu, jakie przeżywają najpopularniejsze kurorty. Jest jednak grupa, która ogranicza plany wakacyjnych podróży. Z dostępnych danych wynika, że osoby w wieku 55+ mają mniejszy udział w grupie turystów szukających noclegów na Nocowanie.pl niż jeszcze rok temu.
Wśród pomysłów na udany wakacyjny weekend wśród Polaków bez wątpienia królują wyjazdy nad jeziora. Tak dzieje się praktycznie w każdym regionie, w którym znajdują się większe i popularne kąpieliska. Wypoczywając w województwie wielkopolskim, należy wziąć pod uwagę fakt, że do wyboru mamy naprawdę dużo wyjątkowych miejsc i kąpielisk. Gdzie się wybrać? Oto 5 propozycji najlepszych kąpielisk w Wielkopolsce.
Slovensko patrí medzi krajiny, ktoré poľskí turisti navštevujú mimoriadne ochotne - nielen kvôli susedstvu za hranicami. Krajina ponúka veľa atrakcií a možností pre aktívny odpočinok, preto je škoda nepoužívať ho.
Każdy szanujący się turysta oraz miłośnik gór wie, że Bieszczady są zdecydowanie jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Niezwykłe pasmo górskie słynie z rozkochiwania przyjezdnych, zapisało się w kulturze własnym memem i pojawia się w niemal każdym turystycznym rankingu (nawet brak dostępu do morza nadrabia Jeziorem Solińskim). W skrócie: po prostu nie sposób nie zakochać się w Bieszczadach! Jednak Podkarpacie, w którym leżą wspomniane góry posiada wiele innych niezwykłych turystycznych atrakcji, które warto zobaczyć! Oto przedstawiamy kilka takich miejsc. W końcu województwo podkarpackie to nie tylko Bieszczady.