Imprezy i koncerty Sprawdź, co dzieje się w czasie Twojego urlopu!

Aktualności

Każda podróż, nawet ta jednodniowa, może być w pełni udana, jeśli odpowiednio ją zaplanujemy. Czas pandemii, w którym obecnie się znajdujemy, niejako zmusza nas do organizowania wypoczynku w postaci jednodniowych wyjazdów. Każdy polski region ma w sobie wiele do odkrycia. Pod względem turystycznym, niezwykłą popularnością cieszy się Małopolska, która jest pełna wielu, niezwykłych miejsc, które z powodzeniem możemy zobaczyć nawet w kilka godzin. Które to miejsca i gdzie warto się wybrać? Przygotowaliśmy kilka podpowiedzi.
Szczepienia przeciwko Covid-19 odbywają się w czterech etapach zgodnie z Narodowym Programem Szczepień. Gdzie w województwie lubuskim można skorzystać z bezpłatnej szczepionki? Prezentujemy listę, na której zostały wymienione punkty szczepień.
Sezon zimowy w pełni - to dobry czas, by odpowiednio przygotować ofertę obiektu na sezon wiosenno-letni, który już niebawem. Czas pandemii i zawieszenia działalności obiektów noclegowych dobrze jest przeznaczyć na zmiany w ofercie i cenniku, co z pewnością zachęci turystów do przyjazdu właśnie do Ciebie. W tym artykule podpowiemy Wam, jak dobrze przygotować ofertę na sezon wiosenno-letni. O czym należy pamiętać? Sprawdźmy!
W całym kraju trwają szczepienia przeciwko Covid-19. Procedura odbywa się w czterech etapach. Przedstawiamy listę, na której ujęto punkty szczepień w województwie wielkopolskim. To właśnie do któregoś ze znajdujących się na niej miejsc będą kierowani chętni do przyjęcia szczepionki przeciwko Covid-19.
O tym, jak piękny jest nasz kraj, wie chyba każdy. Podczas każdego urlopu, niezależnie od pory roku, odkrywamy miejsca niezwykłe. Nie da się ukryć, że lubimy podziwiać niezwykłe krajobrazy. I właśnie na tym chcieliśmy się skupić w poniższym artykule. Widoki podczas pobytu w górach, nad morzem, czy w wielu polskich miastach zapierają dech w piersiach. Gdzie w związku z tym warto się wybrać, by nacieszyć oczy niezwykłą panoramą? O tym poniższy artykuł.
Podhale jest jednym z najbardziej atrakcyjnych regionów w Polsce. Piękne krajobrazy, wspaniałe zabytki i niezwykle klimatyczne miejscowości – tu każdy znajdzie coś dla siebie. Nawet ci turyści, którzy szukają ustronnych miejsc, ciszy i spokoju. Najstarsza wieś na Podhalu – Ludźmierz nadaje się idealnie na wypoczynek z dala od tłumów i zgiełku miasta. Poznaj historię tej wsi i sprawdź dlaczego warto ją odwiedzić.
Sytuacja w branży turystycznej od dawna jest trudna, jednak zapowiedź przedłużenia obostrzeń do końca stycznia bieżącego roku przelała czarę goryczy. Buntują się zwłaszcza przedsiębiorcy w górach, którzy nie mogli przyjmować gości na święta, sylwestra ani na ferie. Zamknięte są nie tylko obiekty noclegowe, ale także stoki narciarskie oraz gastronomia. Na fali wzburzenia rząd obiecuje pomoc dla gmin położonych na terenach górskich.
Tegoroczna zima jest zupełnie inna niż ta, do której się przyzwyczailiśmy. Normalnością był wspaniały, zimowy wypoczynek podczas ferii zimowych. W tym roku musimy zadowolić się wycieczkami jednodniowymi, które są najpopularniejszą formą wypoczynku, z racji zamkniętych obiektów noclegowych do końca stycznia. Wiele wspaniałych miejsc ma do zaoferowania województwo kujawsko-pomorskie, w którym śmiało możemy wybrać się wyjątkowe miejsca na wycieczki jednodniowe. Gdzie w związku z tym warto się wybrać? Sprawdźmy!
Od grudnia w Polsce ruszyły szczepienia przeciwko wirusowi Covid-19. Według planu przygotowanego przez Ministerstwo Zdrowia, proces ten przeprowadzany zostanie etapami. Obecnie w szpitalach w całym kraju szczepione są osoby należące do tzw. Grupy 0. Są to przede wszystkim pracownicy służb medycznych. Każda osoba zainteresowana zaszczepieniem może zapoznać się z listą miejsc, w których podawany będzie preparat. Poniżej przedstawiamy dokładną listę miejsc w województwie opolskim, w których zaszczepimy się przeciwko Covid-19.
Wzgórza Bukowe położone są północy Polski. To idealne miejsce na wypoczynek zarówno dla mieszkańców okolicznych miejscowości, jak i turystów odwiedzających Szczecin. Z dala od zgiełku miasta i tłumów ludzi, stanowią wspaniałą atrakcję przyrodniczą. Znajdziemy tam liczne szlaki – piesze i rowerowe, punkty widokowe, rezerwaty i pomniki przyrody oraz wiele nieodkrytych jeszcze miejsc.