Imprezy i koncerty Sprawdź, co dzieje się w czasie Twojego urlopu!

Aktualności

Obecna sytuacja w kraju znacząco wpłynęła na podróżnicze plany turystów. Mimo otwarcia granic, większość decyduje się na pozostanie na miejscu i organizuje wyjazdy w obrębie Polski, co widać po oblężeniu, jakie przeżywają najpopularniejsze kurorty. Jest jednak grupa, która ogranicza plany wakacyjnych podróży. Z dostępnych danych wynika, że osoby w wieku 55+ mają mniejszy udział w grupie turystów szukających noclegów na Nocowanie.pl niż jeszcze rok temu.
Wśród pomysłów na udany wakacyjny weekend wśród Polaków bez wątpienia królują wyjazdy nad jeziora. Tak dzieje się praktycznie w każdym regionie, w którym znajdują się większe i popularne kąpieliska. Wypoczywając w województwie wielkopolskim, należy wziąć pod uwagę fakt, że do wyboru mamy naprawdę dużo wyjątkowych miejsc i kąpielisk. Gdzie się wybrać? Oto 5 propozycji najlepszych kąpielisk w Wielkopolsce.
Slovensko patrí medzi krajiny, ktoré poľskí turisti navštevujú mimoriadne ochotne - nielen kvôli susedstvu za hranicami. Krajina ponúka veľa atrakcií a možností pre aktívny odpočinok, preto je škoda nepoužívať ho.
Każdy szanujący się turysta oraz miłośnik gór wie, że Bieszczady są zdecydowanie jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Niezwykłe pasmo górskie słynie z rozkochiwania przyjezdnych, zapisało się w kulturze własnym memem i pojawia się w niemal każdym turystycznym rankingu (nawet brak dostępu do morza nadrabia Jeziorem Solińskim). W skrócie: po prostu nie sposób nie zakochać się w Bieszczadach! Jednak Podkarpacie, w którym leżą wspomniane góry posiada wiele innych niezwykłych turystycznych atrakcji, które warto zobaczyć! Oto przedstawiamy kilka takich miejsc. W końcu województwo podkarpackie to nie tylko Bieszczady.
Oddział Muzeum Nadwiślańskiego Dom Kuncewiczów zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po Domu Kuncewiczów połączone ze spacerem tematycznym: „Kazimierz Marii Kuncewiczowej". Cena 10 zł (spacer) + 1 zł (wstęp na ekspozycję).
15 lipca przypada 31. rocznica śmierci Marii Kuncewiczowej.
Gdzie można spędzić urlop blisko natury, a jednocześnie z dala od wielkomiejskiej cywilizacji? Jednym z regionów, który na pewno warto polecić, jest Suwalszczyzna. Tam dowiesz się, na czym polega prawdziwy slow life i odpoczniesz w otoczeniu kojącej przyrody. Do tego czeka tam na ciebie wiele atrakcji i ciekawych miejsc, więc na pewno nie doświadczysz nudy.