Imprezy i koncerty Sprawdź, co dzieje się w czasie Twojego urlopu!

Aktualności

Jazda na nartach to jedna z najchętniej wybieranych przez Polaków form aktywności. Miłośników białego szaleństwa wciąż przybywa, choć odpowiednie warunki do uprawiania narciarstwa są u nas jedynie przez krótką część roku. Co warto wiedzieć rozpoczynając swoją przygodę z narciarstwem? O czym pamiętać jadąc na stok po długiej przerwie? Niezwykle ważne są kolory szlaków. Dlaczego? O tym, poniżej.
Park Krajobrazowy Podlaski Przełom Bugu zachwyca każdego, kto tylko zdecyduje się go odwiedzić. Jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc w parku jest rezerwat przyrody Szwajcaria Podlaska. Piękne krajobrazy, dzika przyroda oraz niczym niezmącony spokój – czy możecie sobie wyobrazić takie miejsce? Istnieje ono naprawdę, na Podlasiu.
Większość z nas z niecierpliwością oczekuje grudnia. Przed nami perspektywa spędzenia czasu tylko z najbliższymi. Wolne dni można spędzić w domowym zaciszu lub zaplanować wyjazd do jakiegoś malowniczego zakątka. Poza tym grudzień jest tym miesiącem, w którym przypadają aż dwie niedziele handlowe. Niżej podajemy najważniejsze szczegóły.
Planujesz wyjazd do Irlandii? Dowiedz się, kiedy przypadają tam święta i dni wolne od pracy. Niezależnie od tego czy masz zamiar wypoczywać, czy udajesz się do pracy, warto znać ważne daty irlandzkiego kalendarza.
Chyba nie ma osoby, która nie marzyłaby o poznaniu wszystkich miejsc, które z powodzeniem można zaliczyć do tych najpiękniejszych w Polsce. Każdy region może pochwalić się czymś wyjątkowym. Turyści podróżują nie tylko w sezonie letnim, ale również w pozostałych miesiącach. Wybierając województwo łódzkie na cel swojej wyprawy, możemy się liczyć z tym, że nasz wyjazd będzie obfitował w wiele wspaniałych przeżyć. Tutejsze zabytki, przyroda, miejsca do wypoczynku nad wodą - wszystko to pozwoli miło spędzić czas w każdym miesiącu. W tym artykule przedstawimy Wam najbardziej atrakcyjne miejsca, które każdy turysta wypoczywający w tym regionie, koniecznie powinien zobaczyć. Gdzie warto się wybrać? Sprawdźmy!
Nowy rok przyniesie duże zmiany w portalu noclegowym z Lublina. Kamil Ruciński rezygnuje z funkcji prezesa Nocowanie.pl, a już od stycznia 2021 roku zostanie nim Tomasz Machała, dotychczasowy szef serwisu WP Pilot.
Zgodnie z zapowiedziami rządu, tegoroczne ferie zimowe odbędą się w zupełnie innej formie, niż ta, do której wszyscy przywykli. Przede wszystkim termin będzie ujednolicony i jednakowy dla wszystkich i wiele na to wskazuje, że niemożliwe będzie przemieszczanie się pomiędzy polskimi regionami w celach turystycznych. Warto podkreślić, że pomimo trudności, te 2 tygodnie wolnego każdy może wykorzystać w odpowiedni dla siebie sposób. W tym artykule przedstawimy Wam alternatywne pomysły na spędzenie wolnego czasu podczas ferii i miejsca, w które z powodzeniem będzie można się wybrać. Sprawdź szczegóły w poniższym artykule.
Magurski Park Narodowy jest jednym z 23 parków narodowych na terenie Polski. Leży on na granicy dwóch województw: małopolskiego i podkarpackiego, w samym sercu Beskidu Niskiego. Swoim zasięgiem obejmuje górne dorzecze Wisłoki oraz pasmo Magury Wątkowskiej. Te niezwykle malownicze tereny kryją w sobie liczne zabytki i atrakcje turystyczne, a dzięki temu stanowią idealne miejsce na wypoczynek.
Góry Bialskie stanowią, zwłaszcza w połączeniu z Masywem Śnieżnika, rozległy teren o wysokich walorach turystycznych, narciarskich i przyrodniczych. Są wymarzonym miejscem na wypoczynek z dala od tłumów i zgiełku miasta. Puste szlaki, ustronne miejsca i dzika przyroda. Nie znasz jeszcze tego regionu Polski? Czas najwyższy by to zmienić!
Obecna sytuacja w Polsce i na świecie komplikuje plany podróżników. Ministerstwo Spraw Zagranicznych właśnie przedstawiło rozporządzenie, które dotyczy zakazów w ruchu lotniczym. Wchodzi ono w życie w środę 25 listopada i będzie obowiązywać do 8 grudnia 2020 r. Sprawdziliśmy, na czym polegają nowo ogłoszone zmiany.