Imprezy i koncerty w Łodzi Sprawdź, co dzieje się w czasie Twojego urlopu!

Miejscowość:
Łódź
Miejsce imprezy:
Atlas Arena
Miejscowość:
Łódź
Miejsce imprezy:
Klub Wytwórnia
Miejscowość:
Łódź
Miejsce imprezy:
Atlas Arena

Łódź Aktualności

Orkiestrę Smyczkową PRIMUZ tworzą utalentowani studenci i absolwenci Katedry Instrumentów Smyczkowych. Założycielem oraz szefem artystycznym zespołu jest wybitny polski skrzypek i kameralista Łukasz Błaszczyk, od lat związany z łódzką uczelnią. Każdego roku Orkiestra daje kilkanaście koncertów z różnorodnym repertuarem.
Koncert w ramach AŻ Festiwalu zatytułowany Życie swe uroki ma jest wspólnym projektem studentów dwóch specjalności: musicalu oraz choreografii i technik tańca.
Jak co roku w programie AŻ Festiwalu pojawi się muzyka dawna wykonywana na dawnych instrumentach. Tym razem Międzyuczelniana Orkiestra Barokowa wykona iście królewski program – suity z cyklicznego utworu Georga Friedricha Händla Muzyka na wodzie HWV 348-350. Będzie to pierwsze w Łodzi wykonanie Muzyki na wodzie na historycznych instrumentach!
Wszystko o miłości wyśpiewają podczas 5. AŻ Festiwalu studenci specjalności wokalistyka estradowa. Najpiękniejsze polskie i zagraniczne przeboje, w tym romantyczne ballady, zabrzmią w wykonaniu czterech roczników studentów jednej z najpopularniejszych specjalności w łódzkiej Akademii Muzycznej.
Akademia Muzyczna w Łodzi zaprasza na koncert z nieco mniej znanymi szerszej publiczności kameralnymi kompozycjami Fryderyka Chopina przeznaczonymi na wiolonczelę i fortepian. Wydarzenie odbędzie się w środę 22 listopada 2017 o godz. 18.00 w Sali Kameralnej AM przy Alei 1 Maja 4. Sonatę g-moll op. 65, Introdukcję i poloneza C-dur op. 3 i Grand duo concertant E-dur op. 16a wykona Stanisław Firlej, znany wiolonczelista, doktor honoris causa łódzkiej uczelni muzycznej. Przy fortepianie towarzyszyć mu będą uznane pianistki – Anna Wesołowska-Firlej i Kinga Firlej-Kubica.
Kolejny poniedziałkowy Wieczór muzyczny wypełni polska muzyka wokalna. Wykonawcami będą Ziemowit Wojtczak – baryton oraz Michał Rot – pianista, artyści związani z Akademią Muzyczną w Łodzi. Poprowadzą słuchaczy w podróż od romantycznych pieśni Stanisława Moniuszki, przez muzykę Mieczysława Karłowicza i Zygmunta Noskowskiego z końca XIX wieku, przedwojenne kompozycje Feliksa Nowowiejskiego i Stanisława Niewiadomskiego, po muzykę Tadeusza Bairda i Henryka Czyża z drugiej połowy XX wieku.
Filharmonia Dowcipu i Waldemar Malicki - Klasyka z Fortepianem Plus.
W Łagiewnikach znów zabrzmi muzyka – w ramach cyklu „Akademia Muzyczna w Starym Klasztorze” odbędzie się recital organowy Łukasza Mosura, asystenta w Katedrze Organów i Muzyki Kościelnej łódzkiej Akademii. Usłyszeć będzie można muzykę Johanna Sebastiana Bacha, Dietricha Buxtehudego, Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego i Roberta Schumanna. Koncert odbędzie się w niedzielę 19 listopada 2017 roku, o godz. 15.00, w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Łodzi – Łagiewnikach, ul. Okólna 185. Wstęp wolny.
ENEJ to polski zespół rockowo-folkowy założony w 2002 roku w Olsztynie przez braci Piotra i Pawła Sołoducha oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa (obecnego managera zespołu).
Zapraszamy na spektakl pt. Prywatna Klinika , który odbędzie się 29 stycznia, o godzinie 17:30, w Teatrze Muzycznym w Łodzi.