Imprezy i koncerty w Łodzi Sprawdź, co dzieje się w czasie Twojego urlopu!

Łódź Aktualności

Na wyjątkowy koncert zespołów chóralnych i instrumentalnych zaprasza w niedzielę 25 lutego Akademia Muzyczna w Łodzi. Wystąpią: Kameralny Chór Żeński Rebelove, Chór Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Akademicka Orkiestra Politechniki Łódzkiej i Orkiestra Dęta OSP Szczerców – zespoły prowadzone przez absolwentów łódzkiej Akademii. Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00 w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi, przy ul. Żubardzkiej 2a. Bilety w cenie 20 zł i 10 zł można nabyć w kasie biletowej AM.
Wyjątkowe piosenki Wojciecha Młynarskiego i Jerzego Derfla, znane z płyty „12 godzin z życia kobiety” Haliny Kunickiej, zabrzmią w pałacowych wnętrzach Akademii Muzycznej w Łodzi. Studentki specjalności wokalistyka estradowa zaśpiewają wszystkie dwanaście utworów z płyty. Koncert odbędzie się w niedzielę 25 lutego 2018 roku, o godzinie 17.00, w Sali 12 Pałacu Akademii Muzycznej w Łodzi przy ul. Gdańskiej 32. Wstęp wolny.
Koncert z cyklu „Con tres – akordeon, gitara, harfa” w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Łodzi to jedna z lutowych propozycji koncertowych uczelni. Instrumentaliści z klas akordeonu i gitary wykonają kilka dobrze znanych utworów, m.in. Jana Sebastiana Bacha czy Vittoria Montiego, jak również kompozycje twórców współczesnych: Józefa Świdra, Bronisława Kazimierza Przybylskiego i Arvo Pärta. Nie zabraknie też charakterystycznych dla muzyki gitarowej latynoskich rytmów i melodii. Koncert odbędzie się 20 lutego (wtorek) o godzinie 18.15 w Sali 31 Pałacu Akademii Muzycznej w Łodzi, przy ul. Gdańskiej 32. Wstęp wolny.
Kolejny koncert z cyklu „Wieczorów muzycznych” w łódzkiej Akademii Muzycznej będzie ucztą dla fanów saksofonu. Saksofonista Łukasz Wójcicki i pianistka Agnieszka Sucheniak-Wójcicka – wykładowcy Akademii – zaprezentują dwie transkrypcje sonat romantycznych Brahmsa i Francka oraz napisaną na saksofon współczesną sonatę Wijnanda van Klaverena. Koncert odbędzie się w poniedziałek 19 lutego 2018 roku, o godzinie 18.15, w Sali nr 12 w Pałacu Akademii Muzycznej w Łodzi przy ul. Gdańskiej 32. Wstęp wolny.
Barokowa muzyka organowa i wokalno-instrumentalna zdominuje kolejny koncert z cyklu „Akademia Muzyczna w Starym Klasztorze” w Łagiewnikach. Wystąpią studenci Akademii Muzycznej w Łodzi: Piotr Dziewiecki (organy), Aleksandra Orczykowska (mezzosopran), Elżbieta Ignaczak (skrzypce) i Marcela Łataś (skrzypce). Koncert odbędzie się w niedzielę 18 lutego 2018 roku o godzinie 15.00 w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Łodzi-Łagiewnikach przy ul. Okólnej 185. Wstęp wolny.
Członkowie Koła Naukowego Miłośników Opery Akademii Muzycznej w Łodzi podczas walentynkowego koncertu „Miłości i fraszki” przedstawią program złożony z przebojów muzyki operowej i operetkowej. „Habanera”, „Sex appeal”, „Przetańczyć całą noc”, „Papageno! Papagena!” – to tylko kilka tytułów najsłynniejszych arii i piosenek, które usłyszeć będzie można w wykonaniu wokalistów-miłośników. Wśród nich gościnnie na estradzie wystąpi Emilia Klimczak – solistka Teatru Muzycznego w Łodzi, absolwentka łódzkiej Akademii Muzycznej z klasy prof. dr hab. Beaty Zawadzkiej-Kłos. Koncert walentynkowy odbędzie się w środę 14 lutego 2018 roku o godzinie 18.00, w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi przy ul. Żubardzkiej 2a.
Dumpling Orkiestra ze swoim repertuarem wystąpi na scenie Klubu wytwórnia w Łodzi 27 kwietnia (piątek) o godzinie 20:00.
Koncert zespołu Boombox, promujący ich nową płytę "Голий Король", odbedzie się 24 marca (sobota) w łódzkim klubie Lordi's Club.
Miłośnicy muzyki spod znaku 'szanty' spotkają się 11 marca w Teatrze D.O.M. w Łodzi. Koncert zespołu Stare Dzwony zacznie się o godzinie 18:00.
Koncert promujący nowy album Julii Pietruchy odbedzie się 25 marca (niedziela). Do łódzkiej Wytwórni zapraszamy o godzinie 19:00.