Wyjątkowa atrakcja w Łodzi na majówkę! Gdzie się znajduje?

Wyjątkowa atrakcja w Łodzi na majówkę! Gdzie się znajduje?

Za nieco ponad tydzień, weekend na który tak bardzo wszyscy czekamy. Wszystko wskazuje na to, że podczas długiego weekendu majowego naszym głównym zajęciem będzie nie tylko grillowanie, ale również wspaniałe podróże po Polsce. Wiele osób zdecyduje się na wizytę w popularnych polskich miastach. Dużym zainteresowaniem cieszy się Łódź, która właśnie wtedy planuje oficjalne otwarcie atrakcji dla turystów. Gdzie się dokładnie znajduje i co oferuje?

Łódź z powodzeniem można zaliczyć do kategorii chętnie odwiedzanych miast w Polsce, niezależnie od pory roku. Turyści doceniają tu przede wszystkim niezwykłą historię miasta, liczne muzea, piękne zabytki oraz co oczywiste - spacer ulicą Piotrkowską, czyli najpopularniejszą ulicą w mieście.


Każdy, kto zdecyduje się na nocleg w Łodzi, może korzystać z naprawdę wielu możliwości, by swój wolny czas spędzić możliwie jak najlepiej. Niezwykłym atutem właśnie tego miasta jest fakt, że znajduje się ono w centralnej części Polski, dzięki czemu dojazd z każdej części naszego kraju nie powinien być dla nas problemem. 


Poznaj: 5 największych zoo w Polsce


Nowa wyjątkowa atrakcja na mapie łódzkiego zoo - co to takiego?


Planujesz rodzinny wyjazd na długi weekend majowy do Łodzi? Dobrze się składa, bo w tym popularnym polskim mieście, w dniu 29 kwietnia 2022 roku, w łódzkim zoo, planowane jest oficjalne otwarcie Orientatrium. Czy ta nowa atrakcja jest w stanie powtórzyć sukces Afrykarium, do którego każdego dnia ustawiają się długie kolejki?fot. nathsegato / pixabay.com, CC0

Warto podkreślić, że łódzkie Orientarium w dość krótkim czasie może stać się turystycznym hitem. Jego powierzchnia zajmie aż połowę terenu ogrodu zoologicznego. Znajdziemy tu nowoczesne pawilony, wybiegi, czy woilery.


Sprawdź koniecznie: Łódź na weekend - co warto zobaczyć?


Głównym celem tego nowego miejsca będzie zaprezentowanie fauny i flory Azji południowo-wschodniej. Będziemy tu mogli zobaczyć m.in. największego słonia indyjskiego w Europie, krokodyla gawialowego, orangutany sumatrzańskie, czy też rekiny i płaszczki, które będzie można podziwiać, przechodząc przez podwodny, przeszklony tunel.


Orientarium zostało podzielone na cztery części:


  • Słoniarnia - z największym słoniem indyjskim w Europie i jego młodszym kolegą; nad głowami zobaczymy czapelki złotawe;

  • Celebes - tę strefę zamieszkują wyderki orientalne, jeżozwierze palawańskie, kur bankiwa oraz anoa nizinne. Jest tu także rodzina makaków;

  • Część oceaniczna - znajdziemy tu około 1,3 tys. ryb, rekiny, płaszczki, koniki morskie, rogatnice, rozdymki oraz apogony;

  • Wyspy Sundajskie - w tej części będzie można podziwiać krokodyla, orangutany sumatrzańskie, gibony, langury jawajskie, binturongi, myszojelenie oraz niedźwiedzie malajskie, a także azjatyckie ptaki.


Czy Orientarium może okazać się sukcesem? W tej kwestii, żadnych wątpliwości nie ma Pani prezydent miasta Łódź, która w oficjalnej wypowiedzi na stronie Orientarium podkreśla, że:


Liczymy, że Orientarium będzie mocnym impulsem dla rozwoju turystyki, a Łódź premiuje dodatkowo centralne położenie w kraju i świetne skomunikowanie. Spodziewamy się gości nie tylko z kraju, ale z całej Europy. Najbliższa konkurencja, czyli drugie Orientarium na Starym Kontynencie, znajduje się dopiero w Wielkiej Brytanii.


Już dziś zarezerwuj swój wymarzony nocleg w Łodzi:

Długi weekend majowy z nutą orientu? Brzmi bardzo ciekawie, a wszystko to jest możliwe w Łodzi!


Źródło: TurystykaWP
Następny artykuł Odbudowa wyjątkowej plaży w...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej