Best of the World 2022 National Geographic. Na liście polskie miasto!

Best of the World 2022 National Geographic. Na liście polskie miasto!

Polska to kraj, który jest doceniany przez wiele osób i mediów na świecie. Po ubiegłotygodniowym sukcesie Tarnowa, który został uznany najpiękniejszym miastem w Europie według telewizji CNN, mamy kolejne powody do radości. Tym razem, jedno z polskich miast znalazło się na liście „Best Of The World 2022”, opublikowanej przez National Geographic.

Europejczycy i obywatele innych państw świata kochają Polskę. Po ubiegłotygodniowym sukcesie Tarnowa, o którym pisaliśmy TUTAJ, przyszedł czas na kolejne wyróżnienie, którym może się pochwalić kolejne niezwykłe i popularne polskie miasto. Jest to o tyle ważne, że zostało docenione przez niezwykle popularny światowy magazyn National Geographic.


To właśnie Łódź została wyróżniona przez czasopismo National Geographic Traveler i jako jedyne polskie miasto zostało uwzględnione w światowym plebiscycie „Best of the World 2022”. Łódź otrzymała wyróżnienie w kategorii „Zrównoważony Rozwój”.


Czym jest plebiscyt “Best Of The World 2022”?


Warto w tym miejscu wspomnieć parę słów o tym, czym tak naprawdę jest ten plebiscyt, który każdego roku jest organizowany przez National Geographic. 


Zgłaszanie miejsc do plebiscytu odbywa się każdego roku i jest ono dokonywane przez lokalne redakcje National Geographic Traveler z całego świata. Redakcja centralna w USA wybiera 25 miejsc – hitów, które warto odwiedzić w zbliżającym się roku. Wyróżnione kierunki turystyczne zostały podzielone na 5 odrębnych kategorii – Przygoda, Kultura, Natura, Rodzina, Zrównoważony rozwój.fot. Tomasz Warszewski / AdobeStock

Łódź została zgłoszona do plebiscytu przez polską redakcję magazynu, która odwiedziła Łódź w lipcu 2020 roku na zaproszenie Łódzkiej Organizacji Turystycznej. 


Konkurencja była naprawdę duża. Znalazły się tu przede wszystkim popularne miejsca z całego świata, które są warto odwiedzenia. W kategorii “Zrównoważony Rozwój” wyróżnione zostały również:


  • Zagłębie Ruhry

  • Parque Nacional Yasuni, Ekwador

  • National Columbia Gorge Scenic Area, Oregon/Washington, Stany Zjednoczone

  • Park Narodowy Chimanimani, Mozambik.


Przeczytaj również: Łódzkie dla turystów. Gdzie warto się wybrać?


Co warto zobaczyć w Łodzi?


Nie ulega żadnej wątpliwości, że Łódź należy do chętnie odwiedzanych miejsc w Polsce i jest bez wątpienia miastem pełnym zabytków i niezwykłej historii. Do Łodzi chętnie przyjeżdżamy o każdej porze roku. Wśród turystów, można spotkać tu filmowców, jak i pasjonatów historii i niezwykłych miejsc związanych z kulturą i sztuką. Łódź posiada również doskonale rozwiniętą bazę noclegowo-gastronomiczną, przez co pobyt w tym miejscu na pewno będzie udany i urozmaicony. Na pewno warte podkreślenia jest to, że w Łodzi będziemy spędzać czas aktywnie - znajdziemy tu wiele tras spacerowych, które zaprowadzą nas w najbardziej atrakcyjne miejsca.Muzeum Tradycji Niepodległościowych - Oddział Stacja Radegast

Muzeum Tradycji Niepodległościowych - Oddział Stacja Radegast

Łódź, ul. Alei Pamięci Ofiar Litzmannstadt Getto

Muzea
Park im. Adama Mickiewicza

Park im. Adama Mickiewicza

Łódź, ul. Zgierska

Parki miejskie 10.0
Ulica Piotrkowska

Ulica Piotrkowska

Łódź, ul. Piotrkowska

Trasy spacerowe 10.0


Największą atrakcją w Łodzi jest ulica Piotrkowska – deptak, przy którym toczy się życie miasta. Lubianym przez turystów miejscem jest również Centrum Manufaktura, czyli centrum handlowe powstałe na terenie dawnej fabryki Izraela Poznańskiego. No i oczywiście teatry, kluby i muzea: Muzeum Fabryki, Muzeum Kanału Dętka, Biała Fabryka - Centralne Muzeum Włókiennictwa czy Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej.


Łódź uważana jest za miasto posiadające wspaniałą historię i architekturę, przez niektórych nazywana jest stolicą polskiego filmu. To właśnie w Łodzi znajduje się jedyne w Polsce Muzeum Kinematografii w niewielkiej odległości od muzeum - słynna łódzka Filmówka. W mieście odbywają się też liczne imprezy, m.in. Festiwal Łódź Czterech Kultur czy magiczny Light Move Festival. To punkt obowiązkowy podczas poznawania całego regionu Ziemi Łódzkiej.


Łódź, pod względem zrównoważonego rozwoju, jest na pewno ewenementem na skalę światową. Ponad 30 proc. powierzchni Łodzi stanowią tereny zielone, w tym Las Łagiewnicki, będący jednym z największych miejskich kompleksów leśnych w Europie. W tym wszystkim niezwykle ważną rolę odgrywa również rewitalizacja, która przekształca stare kompleksy fabryczne w postindustrialne parki, centra kulturalne czy tętniące życiem artystyczne i gastronomiczne dzielnice.

Tutaj znajdziesz propozycje noclegów w Łodzi


Kto wie, być może w najbliższym czasie pojawią się kolejne wyróżnienia polskich miejsc, czy miejscowości, z których każdy będzie mógł być dumny. Pozycja Łodzi w tym rankingu nie jest przypadkowa. Warto przekonać się o tym osobiście.
Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej