Jak urozmaicić wypoczynek w obiekcie dzieciom i młodzieży?

Jak urozmaicić wypoczynek w obiekcie dzieciom i młodzieży?

Wśród gości, którzy wypoczywają w Twoim obiekcie noclegowym, niezależnie od sezonu, bardzo często znajdują się dzieci i młodzież. To bez wątpienia kategoria osób, która ma swoje określone i specyficzne wymagania. Jeśli chcesz, by oferta Twojego noclegu przypadła do gustu każdemu turyście, to zadbaj o udogodnienia dla tej najmłodszej kategorii gości. Co możesz zrobić? Oto kilka podpowiedzi.

Wydawać by się mogło, że Twój obiekt jest w pełni kompletny i posiada absolutnie wszystko, co niezbędne do udanego wypoczynku i pełnego zadowolenia Twoich gości. Jest jednak kilka elementów, które można byłoby poprawić i ulepszyć. O ile dorosłe osoby nie są zbyt wymagające, to większy problem może pojawić się w przypadku dzieci i młodzieży.


Najgorsza w tym wszystkim jest nuda. Szczególnie, gdy pogoda za oknem nie sprzyja, a dzieci swój wolny czas muszą spędzać w pokoju, czy domku, w którym przebywają na urlopie wraz z rodziną. Jeżeli jesteś otwarty na przyjmowanie rodzin z dziećmi i chcesz, by czas tu spędzony był możliwie jak najlepszy dla każdego z Twoich gości, to warto byś poznał kilka prostych rozwiązań, które mogą urozmaicić wypoczynek w obiekcie dzieciom i młodzieży.


Dzieci i młodzież w obiekcie noclegowym - jakie udogodnienia zaoferować?


Jeśli chcesz sprostać oczekiwaniom tej grupy Twoich turystów, to wiedz, że takie udogodnienia jak telewizja, czy bezpłatne Wi-Fi to już przeszłość. Każdy ma to w swoim prywatnym telefonie. Warto w związku z tym zadbać o coś więcej, co będzie idealne zarówno na pogodę, jak i niepogodę. Dobrze, jeśli będzie miało ścisły związek z regionem, w którym znajduje się Twój obiekt. Idealnie, jeśli będą mogli z tego skorzystać zarówno małe, kilkuletnie dzieci, jak i zbuntowani młodzieńcy. Zadbaj o to, by każdy mógł się cieszyć wymarzonym urlopem i sprawdź rozwiązania, dzięki którym zyskasz w oczach najmłodszej grupy turystów!


  • Plac zabaw i pokój zabawfot. cherylt23 / pixabay.com, CC0

Rozpoczynamy od podstawowego udogodnienia, które powinno znaleźć się w każdym obiekcie, który jest otwarty na przyjazd rodzin z dziećmi. Jeśli dysponujesz odpowiednią przestrzenią wokół budynku lub w ogrodzie, to warto zadbać o to, by znalazły się tu piaskownica, huśtawki, mini-karuzela i wszelkiego typu zabawki, które sprawią niezwykłą radość dzieciom.


Jeśli Twój obiekt znajduje się w pobliżu ruchliwej ulicy lub nie masz wystarczającego miejsca, by zorganizować plac zabaw, to warto wygospodarować pomieszczenie w Twoim obiekcie, w którym zorganizujesz profesjonalny pokój zabaw. Tego typu rozwiązania jest praktykowane w coraz większej ilości obiektów noclegowych.


Więcej informacji znajdziesz tutaj: Pokój zabaw w obiekcie noclegowym. Co warto wiedzieć?


  • A może konsola do gier?fot. Victoria_Borodinova / pixabay.com, CC0

Telewizor to udogodnienie, które jeszcze jakiś czas temu było niezbędne w wypoczynku każdego turysty. Coraz częściej jednak jest to rzecz, na którą mało kto zwraca uwagę. Jeśli już znajduje się on w pokoju, to bardzo rzadko jest uruchamiany przez turystów. 


Jeśli chcesz, by w jakimś stopniu spełniał on dalej swoją funkcję, to warto zaoferować swoim gościom konsolę do gier, która będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem dzieci, młodzieży, a nawet osób starszych. Rodzinna rozgrywka w grze zręcznościowej, czy sportowej to wspaniała rozrywka dla całej rodziny!


Przeczytaj: 7 pomysłów na dostosowanie oferty noclegowej pod hobby turystów


  • Zadbaj o rekreację na świeżym powietrzufot. _Kardinal_ / pixabay.com, CC0

Udogodnienia, z których mogą korzystać dzieci i młodzież, to nie tylko to, co znajduje się wewnątrz obiektu, ale również wiele możliwości, z których można skorzystać na zewnątrz. W tej kwestii masz szerokie pole możliwości.


Warto zadbać o rekreację Twoich gości i udostępnić im rowery - dobrze jeśli znajdzie się tu kilka rowerków dla najmłodszych i rowery dla nieco większych dzieci. 


W sezonie letnim bardzo dużym zainteresowaniem będzie cieszył się basen letni. Może to być profesjonalnie zorganizowany akwen lub zwykły brodzik. Odrobina ochłody w upalne dni, to niezwykła radość dla każdego dziecka.


Obok basenu, dobrym rozwiązaniem będą boiska: do siatkówki, badmintona lub piłki nożnej. Oczywiście musisz dysponować odpowiednią przestrzenią, by można to było w ogóle zorganizować.


Zobacz: Basen w obiekcie noclegowym. O czym musisz pamiętać?


  • Gry planszowefot. Peggychoucair / pixabay.com, CC0

Obok wcześniej wymienionej konsoli, warto by w Twoim obiekcie znalazły się gry planszowe, które będą idealnym rozwiązaniem, nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale dla całej rodziny. Ta forma pozwoli miło i przede wszystkim wspólnie spędzić czas.


Dobrze jeśli będą to dobrze znane i popularne gry planszowe, takie jak warcaby, czy chińczyk, gry strategiczne, czy nowości zmuszające do myślenia i głębszego zastanowienia, takie jak chociażby 5 sekund.


  • Dobra lektura do poduszki i nie tylkofot. Hermann / pixabay.com, CC0

Z zainteresowaniami wśród dzieci i młodzieży bywa naprawdę różnie. Niektórzy nie wyobrażają sobie życia bez wirtualnego świata, ale są też takie dzieci, które nawet podczas urlopu oddają się swojej pasji, jaką mogą być książki.


Niezależnie, czy dziecko potrafi czytać, czy też nie, to warto by znalazła się tu odpowiednia lektura, która może ich zainteresować. Mogą to być bajki, czy książki przygodowe, czy saga powieści o czarodzieju Harrym Potterze. 


Niektóre dzieci lubią, jak rodzice czytają im do snu, dlatego biblioteczka z książkami dla dzieci i młodzieży będzie u Ciebie idealnym rozwiązaniem.


Zapewnienie udogodnień dla dzieci i młodzieży ma wymierny wpływ na zwiększenie liczby rodzin z dziećmi korzystających z usług Twojego obiektu noclegowego. To relatywnie nieduży wydatek, a potrafi znacznie poszerzyć ofertę obiektu. Pamiętaj, by zorganizować wszystko z głową, by zachęcić, a nie zniechęcić gości do przyjazdu do Twojego obiektu. Wtedy na pewno każdy będzie zadowolony!
Następny artykuł Góry Świętokrzyskie na...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej