Czego nie przegapić? Najbliższe imprezy

Zobacz wszystkie imprezy

Co warto zobaczyć? Najpopularniejsze atrakcje

Zobacz wszystkie atrakcje
Plac Litewski

Plac Litewski

Lublin, ul. Plac Litewski

Rynek, starówka 8.9
Wieża Trynitarska w Lublinie

Wieża Trynitarska w Lublinie

Lublin, ul. Królewska

Zabytki 7.4
Brama Krakowska

Brama Krakowska

Lublin, ul. Plac Łokietka

Zabytki 10.0

Co należy wiedzieć? Kilka słów o mieście

Lublin określany jest teraz Miastem Inspiracji. Ale czym może inspirować? Oczywiście urokliwym Starym Miastem z kolorowymi zabytkowymi kamienicami, w których kryją się klimatyczne restauracje i bajkowym zamkiem. Zwiedzając zamek koniecznie trzeba wejść na ukrytą na jego dziedzińcu basztę oraz zobaczyć unikatowe freski w kaplicy Trójcy Świętej. A całą panoramę miasta widać jak na dłoni ze szczytu Wieży Trynitarskiej. Klimat Lublina zainspirował ludzi kultury do stworzenia świetnych letnich imprez i festiwali – Nocy Kultury, Carnavalu Sztuk-Mistrzów, Festiwalu Inne Brzmienia czy Europejskiego Festiwalu Smaku.

Gdzie dobrze zjeść? Restauracje

Zobacz wszystkie restauracje
Niepospolita

Niepospolita

Lublin, ul. Rynek

Restauracja HETMAN

Restauracja HETMAN

Łuszczów Drugi, ul. Łuszczów Drugi

Restauracja Magia

Restauracja Magia

Lublin, ul. Grodzka

Co warto wiedzieć? Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
Wakacyjny weekend w Lublinie - co warto zobaczyć?
Wakacje to ten czas, gdy podróżujemy bardzo chętnie. Zazwyczaj wybieramy morze, góry lub jeziora, jednak nie należy zapominać o polskich miastach, których zwiedzanie może okazać się niezwykle ciekawe. Dziś mamy przyjemność zaprezentować Lublin - miasto wyjątkowe i takie, w którym na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Co zobaczyć i które miejsca powinniśmy odwiedzić w tym mieście? O tym poniższy artykuł.
Co robić w ferie w Lublinie?
W tym roku ferie w województwie lubelskim zaczynają się dość wcześnie, bo już 13 stycznia. Jeśli nie macie jeszcze zaplanowanych atrakcji dla dzieci na ten wolny czas, nie ma na co czekać. Choć w Lublinie sporo się wtedy dzieje, na większość wydarzeń prowadzone są zapisy a liczba miejsc jest ograniczona.
Lubelszczyzna i jej turystyczne hity

Lubelszczyzna to region z wielkim turystycznym potencjałem. Znajduje się tu wszystko, czego potrzeba, by spędzić udany urlop. Unikalne zabytki, parki narodowe i krajobrazowe, jeziora, a do tego świetnie rozwinięta sieć szlaków rowerowych – w województwie lubelskim nie sposób się nudzić.

Ferie 2018 w mieście: co robić w Lublinie

Jak co roku miasto inspiracji przygotowało bogatą ofertę wypoczynku podczas ferii. Warto zarezerwować sobie czas wcześniej i wziąć udział w wybranych wydarzeniach. Zimowa przerwa w Lublinie potrwa od 29 stycznia do 11 lutego.

Gdzie się zatrzymać? Polecane noclegi

Zobacz wszystkie noclegi
Dom Tu i Teraz 9.4

Dom Tu i Teraz

ul. Orlanda 10
Okopova Apartment

Okopova Apartment

ul. Okopowa 5A/2
KK Apartments

KK Apartments

ul. Karmelicka 3