Co warto zobaczyć? Najpopularniejsze atrakcje

Zobacz wszystkie atrakcje
Wieża Trynitarska w Lublinie

Wieża Trynitarska w Lublinie

Lublin, ul. Królewska

Zabytki 7.7
Centrum Kultury w Lublinie
Leaflet | © OpenStreetMap contributors

Centrum Kultury w Lublinie

Lublin, ul. Peowiaków

Ośrodek kultury 8.9
Brama Grodzka

Brama Grodzka

Lublin, ul. Grodzka

Zabytki 9.7

Co należy wiedzieć? Kilka słów o mieście

Lublin określany jest teraz Miastem Inspiracji. Ale czym może inspirować? Oczywiście urokliwym Starym Miastem z kolorowymi zabytkowymi kamienicami, w których kryją się klimatyczne restauracje i bajkowym zamkiem. Zwiedzając zamek koniecznie trzeba wejść na ukrytą na jego dziedzińcu basztę oraz zobaczyć unikatowe freski w kaplicy Trójcy Świętej. A całą panoramę miasta widać jak na dłoni ze szczytu Wieży Trynitarskiej. Klimat Lublina zainspirował ludzi kultury do stworzenia świetnych letnich imprez i festiwali – Nocy Kultury, Carnavalu Sztuk-Mistrzów, Festiwalu Inne Brzmienia czy Europejskiego Festiwalu Smaku.

Gdzie dobrze zjeść? Restauracje

Zobacz wszystkie restauracje
Restauracja Magia

Restauracja Magia

Lublin, ul. Grodzka

Restauracja Siedem Życzeń

Restauracja Siedem Życzeń

Lublin, ul. Aleje Zygmuntowskie

Restauracja Kardamon

Restauracja Kardamon

Lublin, ul. Krakowskie Przedmieście

Co warto wiedzieć? Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
Sztuka cyrkowa w samym sercu Lublina. Już niedługo Carnaval Sztukmistrzów!
Wyjście do cyrku najczęściej kojarzy nam się z czasami dzieciństwa, kiedy to chodziliśmy do niego z rodzicami, a na widowni zajadaliśmy się watą cukrową i popcornem. Już za 3 tygodnie, każdy, kto będzie chciał powrócić do tamtych czasów, będzie to mógł zrobić w samym centrum Lublina. 28 lipca rozpocznie się tu Carnaval Sztukmistrzów!
Jedyna taka noc w roku. Już niedługo wyjątkowe wydarzenie w Lublinie!
Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, w wielu miastach w Polsce możemy zauważyć stopniowy powrót do wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, które cieszyły się niezwykłym zainteresowaniem turystów z całej Polski. Nie inaczej jest w przypadku stolicy Lubelszczyzny, w której na początku czerwca, tutejsze ulice opanuje Kultura i to przez duże “K”. Czego mogą spodziewać się mieszkańcy i turyści?
Lubelski Szlak Koziołków. Nowa figurka w zabytkowej części Lublina!
Podczas sezonu letniego, lubimy spędzać swój wolny czas w naprawdę wyjątkowych miejscach. Do takiej kategorii, mając na uwadze niezwykłe polskie miasta, należy bez wątpienia zaliczyć Lublin. Stolica Lubelszczyzny oferuje wspaniałe zabytki oraz Szlak Lubelskich Koziołków, który podczas minionego weekendu powiększył się o kolejną figurkę. Gdzie dokładnie znajduje się kolejny koziołek?
Nowy zalew i plaża w okolicach Lublina. Kiedy otwarcie?
Sezon letni, który rozpocznie się praktycznie już lada moment, to liczne okazje, kiedy swój wolny czas będziemy spędzać nad wodą. Morze, jezioro, a może zalew - każdy z akwenów dostępnych w Polsce, oferuje wiele możliwości dla plażowiczów i amatorów kąpieli w wodzie. Nikogo nie powinien w związku z tym dziwić fakt, że w wielu miejscach w Polsce powstają sztuczne plaże i zbiorniki wodne, mające uatrakcyjnić nasz letni wypoczynek. Już wkrótce z takiej możliwości będziemy mogli korzystać w okolicach Lublina!

Gdzie się zatrzymać? Polecane noclegi

Zobacz wszystkie noclegi
Dworek Vincent 6.7

Dworek Vincent

ul. aleja Warszawska 179
Noclegi Komfort 9.3

Noclegi Komfort

ul. Skalista 21
Apartament Wschodnia 10

Apartament Wschodnia

ul. Wschodnia 17

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!