Noclegi dla służby zdrowia podczas epidemii COVID-19

Noclegi dla służby zdrowia podczas epidemii COVID-19

Postępująca pandemia koronawirusa negatywnie wpływa na każdą dziedzinę naszego życia. Wzrost zachorowań w kraju i na świecie, powoduje, że liczy się dosłownie każda sekunda. Pielęgniarki, ratownicy i lekarze, często ostatkiem sił, walczą o każde życie. Czy wiesz, że Ty, jako właściciel obiektu noclegowego również możesz pomóc? Przekonaj się sam, jak to uczynić i zacznij działać.

Zgodnie z rozporządzeniem z dnia 1 kwietnia zamknięte zostają hotele i inne miejsca noclegowe, które działają na zasadzie wynajmu krótkoterminowego. Obiekty noclegowe mogą funkcjonować tylko wtedy, gdy przebywają w nich osoby w kwarantannie, izolacji lub personel medyczny. Zakaz nie dotyczy także osób będących w delegacji i korzystających z usług noclegowych w ramach swoich obowiązków służbowych.
W związku z tym, również Ty jako właściciel obiektu noclegowego, możesz pomóc w jak najszybszym i najskuteczniejszym poradzeniu sobie z występującym problemem. Wystarczy, że w miarę możliwości, udostępnisz wolne pokoje pracownikom naszej służby zdrowia. Możesz to uczynić dobrowolnie, bez żadnego przymusu. Za darmo lub w cenie opłat eksploatacyjnych, takich jak prąd, woda, czy sprzątanie.

Dlaczego jest to aż tak ważne?

Oprócz warunków odpoczynku, takie rozwiązanie minimalizuje ryzyko zakażenia wśród rodzin personelu medycznego. Dlatego też ważne jest to, by lekarze pracujący na pierwszej linii frontu, mogli bez obaw odpocząć i nabrać sił do dalszego ratowania zakażonych pacjentów. Nie wszyscy pracownicy służb medycznych chcą wracać do własnych domów i rodzin po dyżurach, podczas których narażeni są na kontakty z potencjalnymi nosicielami koronawirusa. My, jako branża turystyczna, powinniśmy zjednoczyć siły. Weźmy przykład z gastronomii. Skoro jest posiłek dla medyka, to dlaczego miałoby nie być noclegu dla medyka?
Twój obiekt znajduje się w nieopodal szpitala/przychodni? Tym lepiej. Większość personelu pracuje po kilkanaście godzin, a nawet i całą dobe. Jeśli Twój obiekt znajduje się korzystnej dla nich lokalizacji, to lepiej dla nich. Weź pod uwagę fakt, że w walce z epidemią liczy się czas i skuteczne działanie.

Co możesz zrobić?

Nocowanie.pl utworzyło dwa nowe rodzaje ofert specjalnych:
Jeśli oferujesz noclegi dla tych grup, pomóż im znaleźć właśnie Ciebie. Pokaż się w Ofertach specjalnych i zaproś ich do siebie. Zaloguj się do panelu, przejdź do zakładki Twoja oferta, a następnie Oferty specjalne. Wybierz interesującą Cię Ofertę specjalną i uzupełnij jej opis. Przed zapisaniem pamiętaj włącz widoczność oferty zaznaczając okienko widoczność.
Chcesz wynająć nocleg na potrzeby pracowników służby zdrowia, a nie jesteś Klientem Nocowanie.pl?
Napisz do nas na adres bok@nocowanie.pl a my skontaktujemy się z Tobą w sprawie umieszczenia Twojej wizytówki na liście.

Każdy w tej sytuacji zyska. Personel szpitala zaoszczędzi czas i nie narazi w ten sposób swojej własnej rodziny, a Ty zyskasz uznanie i pokażesz, że masz naprawdę wielkie serce. Warto pomagać!

Następny artykuł 10 rzeczy, które wpływają...

Komentarze

Zobacz również