Domwlesie
Strękowizna 25 A, Strękowizna, 16-304 Nowinka

Sprawdź ceny


Ostatnie opinie

9.9 Rewelacyjny
10
Brygida
2022-11-12 17:26:31

Polecam serdecznie! Wspaniala atmosfera w domku w atrakcyjnej lokalizacji. Pan Tomasz pomógł w organizacji wieczoru panieńskiego, jedzenie, zabawy oraz...

+ więcej
10
Agnieszka
2022-09-26 13:52:39

Polecam serdecznie na wieczór panieński ,który akurat miałam okazje zorganizować .Pan Tomasz organizuje wszystko ,kobietom zostaje tylko zabawa 😉polecam...

+ więcej

Opis obiektu

Szanowny Gościu!


Jeśli szukasz wyjątkowego miejsca w którym chciałbyś wypocząć w otoczeniu dzikiej przyrody, w komfortowych warunkach, gdzie jedynym sąsiadem są lasy Puszczy Augustowskiej, woda i dzikie zwierzęta, to dobrze trafiłeś. „Domwlesie” Ci to zapewni.

Gdybyś jednak zapragnął oderwać się czasem od leśnej głuszy, po pokonaniu 10 km trafisz do Augustowa, gdzie możesz skorzystać z bogatej oferty imprez kulturalno-rozrywkowych oraz pełnej infrastruktury turystycznej.


Podsumowując, do dyspozycji oferujemy Państwu:

· ciszę i spokój

· las, wodę i czyste powietrze

· liczne łowiska dla wędkarzy

· bogate runo leśne (jagody, poziomki, grzyby)

· komfortowe warunki w dużym domu,

· atrakcje w postaci spływów kajakowych,  wycieczek rowerowych, narciarskie trasy biegowe.


Dom

Dom usytuowany jest na wzgórzu, bezpośrednio nad wodą, otoczony z każdej strony lasami Puszczy Augustowskiej oraz rzeką Blizną. Posesja graniczy bezpośrednio z rezerwatem leśnym „Jezioro Kalejty-Długie”. Na terenie działki do dyspozycji gości jest własna plaża (idealna dla małych dzieci), pomost położony 5 metrów od domu, plac zabaw , grill, miejsce na ognisko.


Dostępna jest telewizja cyfrowa oraz WIFI. Dom posiada część dzienną na dole (salon 60m kw. wraz z dużym otwartym kominkiem, w pełni wyposażona kuchnia, łazienka –ubikacja, korytarz oraz zadaszony taras wychodzący na wodę) i część nocną  (4 pokoje: 4osobowe x1, 3osobowe x1, 2osobowe x2,). Łóżka można dowolnie konfigurować, na stanie także łóżeczko dla maluszków. Standardowo jest 11 miejsc. Budynek jest całoroczny. Teren do dyspozycji

jest rozległy, brak zwartej zabudowy. Całość tworzy leśną polanę. 


W sezonie wakacyjnym obowiązuje minimalnie 7 dniowy okres rezerwacji.


Atrakcje

Co można u nas robić? Przede wszystkim cieszyć się lokalizacją domu w sercu Puszczy

Augustowskiej, wśród lasów, jezior i puszczańskich rzek. Nie opuszczając terenu posesji możemy kąpać się, korzystać z plaży, opalać się, łowić ryby, pływać kajakiem, grilować , palić ognisko, bawić się z dziećmi na placu zabaw, obserwować dzikie zwierzęta, itp.


Na terenie posesji znajduje się SAUNA zbudowana z litych bali, palona drewnem, położona nad samą wodą w której możemy się schłodzić, także w przeręblu. W sezonie jesienno-zimowo-wiosennym korzystanie z sauny po uzgodnieniu dostępności i warunków.


Są tu idealne warunki dla miłośników wędkarstwa, fotografowania przyrody, zbierania grzybów, jazdy rowerem oraz na nartach biegowych w nieznane po leśnych ścieżkach.

10-15 minut od domu leśną dróżką znajduje się jezioro Długie, 1 klasy czystości wody, wyśmienite do kąpieli i wędkarstwa (rezerwat). Kajakiem z pod samego domu możemy dopłynąć na Rospudę w jej najdziksze rewiry, na augustowskie jeziora. Runo leśne bogate jest w grzyby, jagody i poziomki. Wszystko na wyciagnięcie ręki.


W niedalekiej okolicy znajdują się 2 parki narodowe: Biebrzański i Wigierski Park Narodowy, 2 parki krajobrazowe: Suwalski i Puszczy Rominckiej oraz Dolina Rospudy. Blisko mamy także na pełną atrakcji Litwę, można zorganizować jednodniowy wypad do Wilna lub zwiedzić słynne Druskienniki, w których znajduje się całoroczny, kryty stok narciarski oraz wyjątkowy aquapark. W okresie letnim niedaleki Augustów oferuje liczne koncerty, imprezy kulturalne oraz pozwala

skosztować klimatu letnich kurortów z ogródkami piwnymi, pubami i nieskończonymi bulwarami. Żegluga oferuje rejsy statkami po jeziorach i Kanale Augustowskim. Gondole przeniosą Ciebie w głąb urzekającej rzeki Rospuda.


Dla chętnych organizuję spływy kajakowe po Rospudzie, Czarnej Hańczy, Bliźnie, po litewskich rzekach (Niemen, Uła, Mereczanka), wycieczki rowerowe po Biebrzańskim i Wigierskim Parku Narodowym,  Puszczy Augustowskiej i Suwalskim Parku Krajobrazowym.


Lokalizacja

Dom znajduje się 10 km na północny-wschód od Augustowa (woj. podlaskie) leśną drogą, w kierunku Jeziora Długiego, w Puszczy Augustowskiej, w osadzie leśnej Strękowizna.


WYCIECZKI


Kajaki

Dla osób wypoczywających w „Domwlesie” proponujemy aktywną formę wypoczynku w postaci spływów kajakowych. Tereny te z siecią puszczańskich rzek, kanałów i jezior idealnie nadają się do uprawiania tego rodzaju turystyki. Kajak pozwala nam zgłębić najdziksze, najatrakcyjniejsze przyrodniczo obszary, jednocześnie poprawiając naszą formę fizyczną.


Oferujemy Państwu:

· jednodniowy spływ Rospudą w jej najpiękniejszym odcinku (DOLINA ROSPUDY),

· jednodniowy spływ Czarną Hańczą,

· trasa rzeką Blizną z „Domwlesie” przez rzekę Rospudę, jezioro Rospudę, jez. Necko do Augustowa,

· jednodniowy spływ Biebrzą w Biebrzańskim Parku Narodowym,

· trasa Kanału Augustowskiego ze śluzowaniem w dwukomorowej śluzie Paniewo oraz jezioro Mikaszewo, Krzywe, Paniewo,

· jednodniowy spływ rzeką Niemen w jej najpiękniejszych przełomach na Litwie, ze zwiedzaniem Góry Zamkowej w Mereczu,

· jednodniowy spływ rzeką Ułą i Mereczanką na Litwie,

· trasa po jeziorze Wigry ze zwiedzaniem Klasztoru Kamedulskiego w Wigrach, Wigierski park Narodowy.


Rowery 

Okolice te są wprost stworzone do turystyki rowerowej. Setki kilometrów leśnych dróg, ścieżek, urozmaicony krajobraz, brak ruchu samochodowego, atrakcje historyczne, architektoniczne,

przyrodnicze, są dostępne z roweru.


Proponujemy następujące trasy:

· szlak po Wigierskim Parku Narodowym, ze zwiedzaniem Klasztoru Kamedulskiego w Wigrach, trasy dydaktyczne, rezerwaty leśne, kąpiele w jeziorach,

· szlak Puszczy Augustowskiej, prowadzący przez odludne uroczyska, rezerwaty, bagna, wzdłuż pięknych jezior, torfowisk, rzek, zapomniane powstańcze mogiły, dzika przyroda, Szlak Orła Białego, Green Velo i wiele innych.

· szlak po Suwalskim Parku Krajobrazowym, to tam kręcono najpiękniejsze ujęcia do Pana Tadeusza, Doliny Issy, są to nasze „nizinne góry”, krajobraz typowy dla pogórza, ukształtowany przez lodowiec. Znajduje się tu najgłębsze w Polsce jezioro Hańcza (kąpiel w programie), widoki

są tak urzekające, że nie można tego miejsca pominąć. Mnóstwo tu starych grodzisk, kurhanów, głazowisk, gór. Historia wciąż zdaje się do nas przemawiać,

· Szlak po Biebrzańskim Parku Narodowym, ze zwiedzaniem najdzikszego w Polsce rezerwatu ścisłego „Czerwone Bagno”, wieże obserwacyjne, kładki wśród bagien, wydmy pośród torfowisk, pierwotna przyroda.


Narty

Znajdziemy tu wprost idealne warunki do uprawiania narciarstwa biegowego, w dużej części puszczy wytyczane są profesjonalnie trasy biegowe.


Jeżeli ktoś preferuje narciarstwo zjazdowe, to w niedalekiej okolicy znajduje się nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny Szelment, gdzie mamy do dyspozycji przygotowane trasy zjazdowe z wyciągami.


W niedalekich Druskiennikach na Litwie znajduje się wyjątkowy obiekt, gdzie pojeździmy na nartach nawet w lipcu – Snow Arena, kryty całoroczny stok narciarski.


Nic przyjemniejszego, jak spędzenie przy kominku wieczoru po narciarskiej całodniowej aktywności.


Statek gondola katamran

Jeżeli cenią Panstwo wygodę, a jednocześnie dziką przyrodę, proponuję rejsy na zamówienie gondolą. Dostępne trasy:

· Augustów, jezioro Necko,

jezioro Rospuda, rzeka Rospuda—Dolina Rospudy,

· Augustów, jezioro Necko, jezioro Białe, jezioro Studzieniczne (zwiedzanie miejsca kultu na wyspie), śluza w Swobodzie na Kanale Augustowskim,

· całodniowy rejs z Augustowa, jezioro Necko, Jezioro Białe, jezioro Studzieniczne, 3 śluzowania na Kanale Augustowskim, jezioro Gorczyckie, jezioro Orle, jezioro Paniewo, jezioro Krzywe, zapewniony obiad na trasie.


Możliwość konfigurowania

trasy według życzenia, z ogniskiem, kąpielą w jeziorze, itp.)


LITWA WILNO DRUSKIENNIKI-AQUAPARK-SNOW ARENA


Domwlesie znajduje się na pograniczu litewsko-polskim. Litwa oferuje mnóstwo atrakcji turystycznych. Największą z nich jest miasto Wilno. Proponujemy państwu skorzystanie z okazji (niewielka odległość od Wilna) i wyjazd na jednodniową wycieczkę po Wilnie.


Proponujemy również jednodniowy wypad do pobliskich Druskiennik na Litwie, słynnego uzdrowiska, w którym lubił przebywać Józef Piłsudzki. Obecnie znajdują się tam dwa obiekty godne odwiedzenia. Jeden z nich to Aqua Park z mnóstwem atrakcji, szczególnie w okresie jesienno – zimowym (strefa łaźni). Drugim obiektem jest Snow Arena, miejsce w którym nawet latem pozjeżdżamy sobie na nartach (kryty stok całoroczny).


IMREZY


Dla zainteresowanych istnieje możliwość zorganizowania różnego rodzaju uroczystych

przyjęć (chrzcin, komunii, imprez poweselnych), wieczorów panieńskich, imienin, urodzin oraz innych tego rodzaju imprez z możliwością noclegu, weekendowego pobytu , itp.


W sezonie jesienno-zimowo-wiosennym imprezy łączyć można z korzystaniem z tradycyjnej sauny zbudowanej z drewnianych bali co znacznie urozmaici wachlarz rozrywek służąc jednocześnie zdrowiu i relaksowi.


Miejsce służyć może także do przeprowadzania szkoleń dla grup do 10-12 osób, spotkań integracyjno-motywacyjnych.


Jest to także idealne miejsce do prowadzenia warsztatów, między innymi fotograficznych-plenerowych, tematycznych.


Wszelkie koncepcje i pomysły postaramy się zrealizować.

Statystyki odwiedzin
Dzisiaj: , od :

Udogodnienia

Co nas wyróżnia:

 • akceptujemy zwierzęta domowe
 • bezpłatny parking
 • internet

Parking

 • obiekt oferuje 7 bezpłatnych miejsc parkingowych dla gości!

W pokojach

 • telewizor
 • radio
 • żelazko
 • szafa / garderoba
 • czajnik elektryczny
 • internet
 • ekspres do kawy
 • lodówka
 • aneks kuchenny

Stacja ładowania EV

 • Gniazdo 230V

Wyposażenie w łazienkach

 • ręczniki
 • suszarka do włosów
 • prysznic
 • wanna

Basen i odnowa biologiczna

 • sauna
 • sauna zewnętrzna
 • jacuzzi

Rekreacja

 • nordic walking
 • kajaki
 • wypożyczalnia sprzętu plażowego: leżaki, parawany, parasole
 • wędkarstwo
 • blisko kąpieliska
 • wypożyczalnia rowerów
 • blisko lasu
 • 40 m
 • Obiekt jest otoczony lasem oraz posiada las na terenie posesji.
 • jezioro w pobliżu
 • 5 m
 • Gość ma do dyspozycji własny pomost oraz małą plażę na terenie posesji. Dodatkowo ok. 1 km lasem od obiektu jest piękne duże jezioro.

Dezynfekcja w obiekcie

 • preparat do dezynfekcji rąk dostępny dla gości
 • dezynfekcja pomieszczeń profesjonalnymi środkami dezynfekującymi
 • pranie pościeli i ręczników w temperaturze min. 60 stopni

Zwierzęta

 • W obiekcie mile widziane są zwierzęta domowe bez dodatkowych opłat.

Udogodnienia dla dzieci

 • gry planszowe/multimedialne
 • łóżeczko dla dziecka
 • krzesło do karmienia dziecka

Rozrywki dla dzieci

 • plac zabaw dla dzieci
 • piaskownica
 • huśtawka
 • inne
 • Mała plaża idealna dla dzieci.

Organizacja imprez

 • komunie
 • spotkania integracyjne
 • szkolenia / konferencje
 • zielone szkoły

Kuchnia dla gości

 • czajnik elektryczny
 • naczynia i sztućce
 • środki czystości
 • opiekacz
 • ekspres do kawy
 • zmywarka
 • piekarnik
 • kuchenka
 • lodówka

W obiekcie

 • pokój dzienny
 • kominek, sala z kominkiem
 • grill
 • ognisko
 • ogrzewanie
 • pokoje rodzinne
 • taras
 • ogród

Ważne informacje

Zameldowanie

od 14:00 do 22:00 (przed zameldowaniem, dzień przed, należy skontaktować się z obiektem w celu ustalenia szczegółów.)

Wymeldowanie

do godziny 10:00 (jeżeli jest możliwość, po uzgodnieniu z obiektem można dokonać zmiany godziny wymeldowania.)

Dostępne rodzaje płatności

gotówka płatność przelewem

Akceptowana waluta

dolar amerykański (usd) złoty (pln) euro (eur)

Dla palaczy

obowiązuje całkowity zakaz palenia w budynku

Przedpłata

Obiekt pobiera zaliczki w wysokości 50% kwoty za pobyt. Zaliczkę należy wpłacić w ciągu 2 dni od dokonania rezerwacji.

Rezygnacja

obiekt pobiera opłaty za rezygnację z rezerwacji (rezygnacja jedynie w przypadku zdarzeń losowych, wówczas możemy dokonać jedynie zmiany rezerwacji na inny dostępny dla dwóch stron termin.)

Rozmawiamy w językach

angielski angielski
+48603777487
rosyjski rosyjski
+48603777487

Często zadawane pytania dotyczące obiektu Domwlesie

Jakie rodzaje płatności są w obiekcie?
W obiekcie dostępne są następujące formy płatności: gotówka, płatność przelewem.
Czy obiekt ma parking dla gości?
Tak, Domwlesie posiada bezpłatny parking dla gości na 7 miejsc.
Czy w obiekcie jest internet?
Tak, Domwlesie udostępnia dla swoich gości internet.
Jakie udogodnienia dla rodzin z dziećmi są w obiekcie?
Udogodnienia dla rodzin z dziećmi jakie oferuje Domwlesie to: gry planszowe/multimedialne, łóżeczko dla dziecka, krzesło do karmienia dziecka.
Czy obiekt oferuje jakieś rozrywki dla dzieci?
Tak, w obiekcie dla dzieci są przygotowane: plac zabaw dla dzieci, piaskownica, huśtawka, Mała plaża idealna dla dzieci..

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!