Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Białobrzegi:

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Białobrzegi

Województwo mazowieckie słynie ze wspaniałych zabytków, które najczęściej są odwiedzane przez turystów głównie w weekendy. To nie wszystko. Bo pełno tu również atrakcji przyrodniczych, tras spacerowych i miejsc, które trzeba zobaczyć. Miastem, które z powodzeniem możemy odwiedzić w przeciągu jednego dnia, są Białobrzegi. To miasto w powiecie białobrzeskim, które lokację miejską uzyskało w 1540 roku. Przez Białobrzegi przepływa rzeka Pilica. Miasto położone jest na pograniczu Doliny Białobrzeskiej i Równiny Radomskiej, ok. 30 km na północny zachód od Radomia. Białobrzegi podzielone są między Mazowsze i Małopolskę – ich północny fragment na lewym brzegu Pilicy stanowi część ziemi czerskiej, zaś południowy, prawobrzeżny, leży w ziemi sandomierskiej, a ściślej w ziemi radomskiej. Po co jeździmy do Białobrzegów? Przede wszystkim pozwiedzać i miło spędzić czas, bo jest to zarówno ośrodek turystyczno-wypoczynkowy.

Białobrzegi to idealne miejsce na wyjazd o każdej porze roku

W Białobrzegach sezon turystyczny trwa praktycznie przez cały rok. Zabytki są ogólnodostępne, dlatego też cieszą się zainteresowaniem każdego miesiąca. Blisko stąd do Warszawy, Radomia, dlatego każdy kto zmierza w kierunku stolicy, powinien się tu zatrzymać choć na chwilę.


Jest tu wszystko, co trzeba. Sklepy, lokale usługowo-gastronomiczne oraz dogodna baza noclegowa. Białobrzegi stanowią swego rodzaju doskonałą bazę wypadową do lepszego poznania regionu Mazowsza. Samo miasto ma bogatą historię, dlatego tyle tu pozostałości w postaci wyjątkowych zabytków. Warto tu zajrzeć choć na chwilę.

Białobrzegi, co warto zobaczyć?

Białobrzegi to wyjątkowe miasto na wypoczynek dla każdej grupy wiekowej. Na weekend lub na jeden dzień. Zachęci pasjonatów historii, osoby lubiące podróże. Warto tu zajrzeć o każdej porze.


Wśród atrakcji i zabytków należy wymienić przede wszystkim most z lat 30. XX wieku, kościół pod wezwaniem Świętej Trójcy, młyn wodny z XVIII wieku, rynek, budynek dawnego „Bazaru”, stara plebania, dawny kościół i drewniana dzwonnica.

Co i gdzie zjeść w Białobrzegach?

W Białobrzegach znajdziemy dużo miejsc, gdzie smacznie zjemy, głównie dania kuchni polskiej. Ale to nie wszystko, bo znajdziemy tu również kuchnie międzynarodowe. Kuchnia włoska, czy azjatycka? Żaden problem. Wszystkie dania zostały przygotowane z niezwykłą starannością i w przywiązaniu do wyjątkowych receptur.


Oprócz tego, w menu znajdziemy dania kuchni polskiej. A wszystko to za przystępną cenę, zaczynającą się już od 20 zł. Polecanych i popularnych restauracji warto poszukać m.in. przy ulicy Krakowskiej.

Noclegi w Białobrzegach

Najchętniej wybieranymi kategoriami noclegów w Białobrzegach są kwatery i pokoje. Największej liczby turystów możemy się tu spodziewać praktycznie przez cały rok. Same Białobrzegi mają bogatą ofertę noclegów na każdą kieszeń. W przypadku poszukiwania wolnych miejsc w Białobrzegach, liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy polecają lub nie dane miejsce.

Cena za nocleg w Białobrzegach

Średnia cena za nocleg w Białobrzegach wynosi 100 zł. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od standardu obiektu i jego lokalizacji – wiadomo, że im bliżej centrum, tym drożej. Największym zainteresowaniem w Białobrzegach cieszą się kwatery i pokoje, w których cena za nocleg rozpoczyna się od 25 zł od osoby za dobę. W przypadku niektórych obiektów, może mieć zastosowanie tzw. cennik weekendowy, jednak ceny w weekend w większości obiektów są zbliżone do tych, obowiązujących w dni powszednie.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Białobrzegach

Turyści, poszukujący noclegu w Białobrzegach, najczęściej pytają o dostępność łazienki, parkingu i telewizora. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku internetu. Szczególne znaczenie odgrywa parking, gdyż Białobrzegi są popularną miejscowością. Na szczęście większość obiektów oferuje takie udogodnienie. Najmniej osób pyta o możliwość wyżywienia i dostępność kuchni – wynika z informacji, przygotowanych na podstawie zapytań turystów.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!