Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Bochnia:

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Bochnia

To druga z miejscowości, obok Wieliczki, która kojarzona jest przede wszystkim z kopalni soli. Bochnia to miasto w południowej Polsce, w województwie małopolskim, położone nad rzeką Rabą, w dolinie potoku Babica, na granicy Kotliny Sandomierskiej i Pogórza Karpackiego. W związku z tym zlokalizowana jest w niezwykle atrakcyjnym turystycznie regionie. Bochnia jest chętnie odwiedzana przez wycieczki szkolne, jak i turystów, którzy wybierają się na wypoczynek chociażby w Tatry. Po co więc jeździmy do Bochni? Przede wszystkim pozwiedzać i miło spędzić czas.

Bochnia to idealne miejsce na wypoczynek o każdej porze roku

Sezon turystyczny trwa tu praktycznie przez cały rok. Ma to przede wszystkim związek z tym, że w miejscowości jest pełno zabytków, znajdujących się pod dachem, dlatego też Bochnia cieszy się zainteresowaniem również w zimie. Przyjeżdżają tu turyści z całego kraju, głównie ze względu na tutejszą kopalnię. Ale to nie wszystko. Bo wiele jest tu miejsc, które powinny nas zainteresować.


Na zwiedzanie miasta wystarczy kilka godzin. Dzięki dobrej lokalizacji, dojedziemy tu bez problemu. Jest to dobra propozycja na kilkugodzinny wypad z Krakowa. Zwiedzanie miasta można połączyć z wycieczką do pobliskiego Nowego Wiśnicza, gdzie oprócz ryneczku warto zobaczyć zamek i cmentarz żydowski.

Bochnia, co warto zobaczyć?

Zwiedzanie tego miasta, warto rozpocząć od centralnego punktu Bochni, czyli rynku. Miejsce to ma swój klimat. Najładniejszym budynkiem, który się tu znajduje, są dawne zabudowania klasztoru dominikanów, którego fragmenty siegają nawet XVI w. Obecnie znajduje się tu muzeum im. Stanisława Fiszera.


Główną atrakcję miasta stanowi tutejsza kopalnia. Tuż obok rynku znajduje się wieża wyciągowa najstarszego szybu Sutoris. Warto przespacerować się tutejszymi uliczkami i poszukać prawdziwych perełek tutejszej zabudowy. Wracając do kopalni, warto wspomnieć, że jest ona czynna dla ruchu turystycznego i leczniczego, nieczynna wydobywczo. Eksploatacja była tu prowadzona od 1251 aż do 1990 roku. Jest polskim Pomnikiem Historii, została też wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.


Z pewnością najokazalszym zabytkiem Bochni jest pochodzący z XV wieku gotycki kościół św. Mikołaja. Jest to bardzo ładna świątynia. Wnętrze utrzymane w stylu baroku i rokoko. Tuż obok znajduje się drewniana dzwonnica. Została ona odbudowana w latach 90. XX wieku, na wzór XVI-wiecznego obiektu. Całość najładniej jest oświetlona tuż przed zachodem słońca.


W mieście znajdziemy również dużo pozostałości żydowskich. Znajdziemy tu m.in. cmentarz, na który można wejść po zgłoszeniu się do muzeum Fischera. Z tego miejsca roztacza się niezwykły widok na tę miejscowość.


W Bochni znajdziemy również muzeum motyli, posiadające ich największe zbiory w Polsce.

Co i gdzie zjeść w Bochni?

Bochnia nie ma swoich standardowych dań. Lokale gastronomiczne są tu doskonale wkomponowane w tutejszą architekturę. Każdy znajdzie tu spokój, wytchnienie, a przede wszystkim zaspokoi swój głód.


W miejscowości dominują głównie dania kuchni polskiej oraz włoskiej. Wszystkie dania przygotowywane są z niezwykłą starannością. Najpopularniejsze i polecane restauacje możemy tu znaleźć m.in. przy ulicy Kowalskiej, Kościuszki czy Placu św. Kingi. Ceny dań rozpoczynają się tu od 20 zł.

Noclegi w Bochni

Najchętniej wybieranymi kategoriami noclegów w Bochni są kwatery i pokoje, noclegi pracownicze oraz agroturystyka. Największej liczby turystów, co zrozumiałe, możemy spodziewać się przez cały rok. Sama Bochnia ma bardzo bogatą ofertę noclegów. Znalezienie oferty na każdą kieszeń, nie powinno stanowić problemu. W przypadku poszukiwania wolnych miejsc w Bochni liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy polecają lub nie dane miejsce.

Cena za nocleg w Bochni

Średnia cena za nocleg w Bochni wynosi 57 zł. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od standardu obiektu i jego lokalizacji – wiadomo, że im bliżej atrakcyjnych turystycznie miejsc, tym drożej. Największym zainteresowaniem w Bochni cieszą się kwatery i pokoje, których koszt rozpoczyna się tu od 35 zł od osoby za dobę.


W Bochni w przypadku niektórych obiektów noclegowych, może mieć zastosowanie tzw. cennik weekendowy. Warto jednak podkreślić, że ceny noclegów ustalane są indywidualnie przez właścicieli obiektów noclegowych. Według wyliczeń portalu Nocowanie.pl, ceny noclegów w weekend są droższe nawet o 100% od cen, obowiązujących w dni powszednie.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Bochni

Turyści, poszukujący noclegu w Bochni, najczęściej pytają o dostępność łazienki, parkingu, telewizji i internetu. Szczególne znaczenie odgrywa parking, gdyż Bochnia jest popularną miejscowością, w której ze znalezieniem miejsca może być trudno. Jednak bez obaw – tego typu udogodnienie znajduje się praktycznie przy każdym obiekcie noclegowym. Podobnie wygląda sytuacja z łazienkami, telewizją, czy internetem, które stanowią standard oferty praktycznie każdego obiektu, który wybierzemy na swój urlop.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Bochni

Ile kosztuje nocleg w Bochni?
Cena za nocleg w Bochni zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii agroturystyka Bochnia, wtedy koszt noclegu może wynieść od 100 zł. Średnia cena noclegu w Bochni wynosi 100 zł.
Czy ceny noclegów w Bochni w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 60% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Bochni?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Bochnia”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Bochni zaczynają się od kwoty 100.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Bochni?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: agroturystyka, noclegi pracownicze. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Bochni mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Bochnia opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Bochni to: Dom Zacisze, Noclegi Na Górkach, FHU WIKI.
Które noclegi w Bochni są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Bochni poleca Dom Zacisze, FHU WIKI, Noclegi Na Górkach.
Które noclegi w Bochni są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Dom Zacisze, FHU WIKI, Noclegi Na Górkach.
Co warto zobaczyć w Bochni?
W Bochni warto zobaczyć rynek, przy którym znajduje się muzeum im. Stanisława Fiszera. Instytucja zajmuje dawne zabudowania klasztoru dominikanów. Najciekawszym miejscem jest jednak zabytkowa kopalnia soli oraz gotycki kościół św. Mikołaja.
Jakie są atrakcje w Bochni i okolicy?
Największą atrakcję Bochni stanowi kopalnia soli, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Natomiast ciekawymi miejscami niedaleko miasta są piękne zamki w Niepołomicach oraz Nowym Wiśniczu.
Jakie ceny biletów ma kopalnia w Bochni?
Ceny bilety do kopalni soli w Bochni zależą od pory roku. Od stycznia do marca oraz w listopadzie i grudniu zwiedzanie kosztuje 53 zł / 40 zł (normalny / ulgowy). Natomiast od kwietnia do października za wejście do kopalni soli zapłacimy 61 zł / 44 zł.
Czy w bazylikę w Bochni można zwiedzać?
Kościół św. Mikołaja, czyli bazylika w Bochni, jest otwarty dla turystów. Należy jednak pamiętać, by nie zakłócać przebiegu nabożeństw i planować zwiedzanie pomiędzy nimi.
Co zjeść w Bochni?
W miejscowości dominują głównie dania kuchni polskiej oraz włoskiej. Najpopularniejsze i polecane restauracje możemy tu znaleźć m.in. przy ulicy Kowalskiej, Kościuszki czy Placu św. Kingi.
Ile kosztuje obiad w Bochni?
Koszt obiadu dla jednej osoby zaczyna się od 20 zł.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!