poniedziałek - piątek, 8:00 - 16:00

Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Domki Dąbki

Rodzinny wyjazd nad morze podczas wakacji to prawdziwa radość dla każdego uczestnika tak wspaniałej podróży. Czas spędzony w swoim własnym gronie, plażowanie i kąpiel w morzu, wycieczki rowerowe, spacery, czy odkrywanie tutejszych zabytków - to i o wiele więcej można zrobić, jeśli zdecydujecie się właśnie na spędzenie czasu nad morzem. Okazuje się jednak, że warto tu przyjechać nie tylko latem, ale również w innych miesiącach.

Jest to o tyle istotne, że ruch turystyczny jest nieco mniejszy, warunki sprzyjają, a powietrze jest wypełnione dużą ilością jodu, co korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Patrząc na preferencje, związane z wyjazdami Polaków nad morze, warto podkreślić, że przeważają tu przede wszystkim te popularne miejscowości. Ale coraz częściej decydujemy się również na klimatyczne, nieco mniejsze kurorty, które mogą okazać się świetną bazą wypadową do podróży po całym regionie.

Każdy, kto pragnie miło spędzić swoje wakacje lub urlop w innym miesiącu, powinien wziąć pod uwagę domki Dąbki. To bez wątpienia klimatyczna miejscowość, która przypadnie do gustu zarówno znajomym, jak i grupie przyjaciół. Piękna plaża, atrakcje i doskonale rozwinięta baza noclegowa - czy trzeba chcieć więcej?

Dąbki to wieś uzdrowiskowa, która znajduje się w województwie zachodniopomorskim, w powiecie sławieńskim, w gminie Darłowo. Zamieszkuje ją około 300 osób, co pokazuje, jaki spokój tu panuje. W sezonie letnim, kiedy przyjeżdżają tu turyści, ta liczba wzrasta i to przynajmniej kilkukrotnie.

Dąbki na pewno można zaliczyć do kategorii tych mniejszych i spokojniejszych miejscowości. Znajduje się na Wybrzeżu Sławieńskim, nad Morzem Bałtyckim, nad brzegiem jeziora Bukowo, zaledwie 7 km od popularnej miejscowości na Pomorzu Zachodnim, czyli Darłowa.

Bez wątpienia, największą atrakcją jest tu plaża. Dzięki temu, że znajduje się tu również jezioro, możemy wypoczywać nad dwoma akwenami - tym największym i dużo mniejszym. Każdy znajdzie tu odpowiednie warunki do plażowania - to nie podlega żadnej dyskusji.

Warto podkreślić, że od 2007 roku, Dąbki mają status uzdrowiska, dzięki czemu przyjeżdżają tu kuracjusze z całej Polski. Znajdziemy tu liczne ośrodki sanatoryjne, wypoczynkowe, jak też liczne kategorie obiektów, takie jak kwatery i pokoje, czy domki, którym przyjrzymy się nieco bliżej w poniższym opisie.

Jako, że nie jest to duża miejscowość, to znajdziemy tu zaledwie kilka wartych uwagi miejsc. Należy tu zaliczyć przede wszystkim: przystań morską dla rybaków, 7 zakładów lecznictwa uzdrowiskowego, cztery domy z XIX wieku, które zostały uznane za zabytki oraz przede wszystkim piękną nadmorską plażę.

Do miejscowości Dąbki chętnie przyjeżdżają przede wszystkim rodziny z dziećmi i osoby, które poszukują spokoju i kuracjusze. Pewne jest to, że ta miejscowość spełni absolutnie wszystkie wymagania każdego, kto chce po prostu odpocząć nad Bałtykiem.

Dlaczego warto zdecydować się na domki Dąbki?

Chyba każdy turysta zdaje sobie sprawę z faktu, że zarezerwowanie noclegu nad morzem wymaga odpowiedniego zastanowienia i przeanalizowania kilku kwestii, odnośnie tego, gdzie chcemy pojechać, z jakich atrakcji skorzystać i gdzie zamieszkać.

Jeśli poszukujecie klimatycznych i spokojnych miejscowości nad Morzem Bałtyckim, to Dąbki będą tu idealnym rozwiązaniem. Przede wszystkim z tego względu, że nie ma tu turystycznego zgiełku, z którym mamy do czynienia w nieco większych miejscowościach.

Domki Dąbki to ta kategoria obiektu, która cieszy się dużym zainteresowaniem tych większych grup, które chcą wypocząć nad morzem. Najchętniej wynajmują je rodziny z dziećmi, czy przyjaciele, którzy przyjechali tu na weekend lub kilka dni wakacyjnego wypoczynku.

Niezależnie od tego, na jaki standard się zdecydujemy, mamy tu pewnego rodzaju namiastkę swojego własnego domu. A skoro zostały już wspomniane warunki, to warto podkreślić, że znajdziemy tu zarówno domki nowoczesne, jak i te drewniane i bardziej tradycyjne. Mówiąc krótko - standard jest dopasowany do potrzeb turystów.

Przykładowy domek posiada sypialnie, pokój dzienny, w pełni wyposażoną kuchnię, łazienkę. Na zewnątrz zazwyczaj dostępny jest taras z ogrodem i miejscem do grillowania. Bardzo często jest tu również plac zabaw dla dzieci, a obowiązkowo przy każdym tego typu obiekcie znajdziemy bezpłatny parking.

Mając na uwadze tę kategorię obiektów, warto podkreślić, że domki wchodzą tu w skład większych kompleksów lub stanowią samodzielny obiekt.

Wśród udogodnień, można tu znaleźć przede wszystkim: telewizor, radio, ręczniki, suszarka do włosów, bezpłatne Wi-Fi, sprzęt i naczynia kuchenne, jak i sprzęt plażowy, który można zabrać ze sobą na kąpielisko. Niektórzy właściciele domków udostępniają swoim gościom również rowery, którymi można odkrywać uroki najbliższej okolicy. Czy trzeba was bardziej przekonywać do wyboru właśnie tej kategorii obiektów?

Ile trzeba zapłacić za domki w Dąbkach?

Nie ulega żadnej wątpliwości, że z cenami nad polskim morzem bywa naprawdę różnie. Dotyczy to zarówno wyżywienia, jak i korzystania z obiektów noclegowych. W sieci pojawiają się paragony grozy, jednak na szczęście, z samymi usługami noclegowymi nie jest tak najgorzej.

Na pewno, Dąbki mogą pochwalić się nieco niższymi cenami, niż mamy w przypadku większych i popularnych kurortów. Należy jednak pamiętać o tym, że na ostateczny koszt naszego pobytu w domkach, decydujący wpływ ma wiele czynników.

Dobrze wiemy, że do Dąbek najwięcej osób przyjeżdża podczas wakacji. Im większy popyt, tym wyższe ceny. Niektóre obiekty świadczą swoje usługi przez cały rok, dzięki czemu za wyjazd w innym miesiącu zapłacimy nawet kilkanaście procent mniej niż w szczycie sezonu.

Domki w Dąbkach należy zaliczyć do tej kategorii, która jest chętnie wybierana przez większe grupy. Oznacza to, że im więcej osób, tym korzystniej wygląda przelicznik za osobę za dobę.

Liczy się również długość naszego pobytu - przy dłuższym pobycie, w niektórych miejscach istnieje możliwość negocjacji cen. Należy również wziąć pod uwagę to, na jaki standard wypoczynku się decydujemy i w jakiej dokładnie lokalizacji znajduje się nasz domek - im bliżej morze, tym zdecydowanie drożej.

Przechodząc do cen, warto podkreślić, że średnie koszty pobytu w Dąbkach to około 183 zł za dobę. Najkorzystniej będzie się zatrzymać właśnie w domkach, w których po przeliczeniu na osobę, otrzymujemy kwoty rzędu 35-50 zł od osoby za dobę.

Dla przykładu, za domek 5-osobowy zapłacimy 229 zł za dobę, domek 4-osobowy to koszt 160 zł za dobę. Przeliczając to na osobę, wygląda to naprawdę korzystnie.

Jak przystało na miejscowości nadmorskie, również w Dąbkach obowiązuje opłata klimatyczna w wysokości 3,50 zł od osoby za dobę. W przypadku 7-dniowego pobytu, każdy uczestnik noclegu zapłaci 24,50 zł więcej. Warto wziąć to pod uwagę.

Jaką opinią cieszą się domki w Dąbkach?

Przy rezerwacji noclegu, bardzo często zwracamy uwagę na wiele istotnych czynników. Najczęściej ze sobą w parze idzie cena i to, co o danym miejscu sądzą inni turyści. Chcemy w ten sposób sprawdzić, czy słowa zawarte w ofercie, faktycznie odzwierciedlają to, z czym mamy do czynienia w rzeczywistości.

Jeśli chcemy dokonać możliwie najlepszej decyzji, to warto jest zwrócić uwagę na rzetelne oceny turystów portalu Nocowanie.pl, którzy chętnie oceniają pobyt, tuż po zakończeniu swojego urlopu. W przypadku domków w Dąbkach, trzeba zaznaczyć, że średnia ocen mieści się tu w przedziale od 8 do 10. Najwięcej jest to tych not, które oscylują w granicach średniej 10.0. Oznacza to, że wypoczywa się tu naprawdę fantastycznie i nie powinniśmy się tu niczym przejmować.

Na szczególną pochwałę ze strony turystów, zasługują przede wszystkim warunki panujące w obiekcie, wspaniała lokalizacja, czystość, udogodnienia z których można korzystać, korzystna cena, jak i przyjazne nastawienie gospodarzy, którzy zawsze służą pomocą.

Jak daleko od morza znajdują się domki w Dąbkach?

W przypadku noclegów nad morzem, niemalże normą jest, że przy większości znajdziemy dopisek “obiekt położony bardzo blisko morza”. W wielu  przypadkach okazuje się jednak, że określenie “bardzo blisko” w rzeczywistości przeradza się w kilka kilometrów, które musimy przejść lub pokonać swoim własnym autem.

Jeśli chodzi o Dąbki, to trzeba podkreślić, że jest to nieduża miejscowość, przez co dojście nad morze nie powinno nam zająć zbyt dużo czasu. Średnia odległość mieści się tu w przedziale od 100 do 800 metrów. Wystarczy kilka chwil podczas wspaniałego spaceru, by znaleźć się na pięknej plaży w Dąbkach.

Kiedy najlepiej jest zarezerwować domki w Dąbkach?

Każde wakacje = Morze Bałtyckie - z takiego założenia, w przypadku planowania letniego wypoczynku każdego roku, wychodzi nieco ponad 70% Polaków. Oznacza to w związku z tym, że rezerwacji domków w Dąbkach musimy dokonać z odpowiednim wyprzedzeniem, pomimo tego, że nie jest to aż tak oblegana miejscowość.

Mniejsza powierzchnia oznacza, że mamy ograniczoną ilość obiektów noclegowych. Aby w spokoju przeanalizować oferty, najlepiej jest to zrobić z przynajmniej 3-4 miesięcznym wyprzedzeniem. Największa liczba turystów portalu Nocowanie.pl, swoje poszukiwania rozpoczyna już zimą. Warto pójść w te ślady.

Do kogo jest skierowana oferta domków w Dąbkach?

Odpowiadając na tak postawione pytanie, można śmiało rzec, że do wszystkich grup turystów. Jednakże na tę kategorię decydują się najczęściej te większe grupy, takie jak rodziny z dziećmi, czy przyjaciele.

Domki są również chętnie wybierane przez grupy zorganizowane, takie jak chociażby kolonie, które właśnie tu decydują się spędzić swój urlop nad pięknym, polskim morzem. Wiele udogodnień odnajdą tu również osoby starsze. Dlatego nie pozostaje nic innego, jak wybrać najlepszą ofertę i dokonać rezerwacji.

Co robić w domkach w Dąbkach w wolnym czasie?

Każdy urlop nad morzem to wiele wspaniałych przeżyć i liczne atrakcje. Warto podkreślić, że liczne możliwości znajdziemy w samych domkach.

Będziemy tu mogli m.in. obejrzeć telewizję, spędzić czas przy grillu na wspólnych rozmowach, posłuchać muzyki, czy przejrzeć ulubione strony www, dzięki bezpłatnemu Wi-Fi.

Przy niektórych obiektach znajduje się ogólnodostępny basen, jak też plac zabaw dla dzieci i boiska, na których można zagrać w siatkówkę lub badmintona.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów z kategorii domki w Dąbkach

Ile kosztuje nocleg w domku w Dąbkach?
Cena za nocleg w domku w Dąbkach zależy od standardu wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Ceny za nocleg w domku zaczynają się od 45 zł. Średnia cena noclegu w domku w Dąbkach wynosi 236 zł.
Czy ceny noclegu w domku w Dąbkach w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w domkach w Dąbkach w weekend są droższe o 67% od cen w dzień powszedni.
Jakie noclegi z kategorii domki są najpopularniejsze w Dąbkach?
Turyści najczęściej wybierają te noclegi z kategorii domki: Domki Letniskowe Maks, Domki Morska Zatoka, Bałtyczek.
Które noclegi z kategorii domki w Dąbkach mają najlepsze opinie?
Obecnie najlepiej oceniane noclegi z kategorii domki to: Domki Letniskowe Arleta, Domki Familijne Uzdrowisko, Domki u Szostaków.
Które noclegi z kategorii domki w Dąbkach są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Dąbkach poleca te noclegi z kategorii domki: Monte Kristo, Domki Maciejka, Domki na Turystycznej.
Które noclegi z kategorii domki w Dąbkach są polecane dla par?
Te noclegi z kategorii domki są wysoko cenione przez pary: Domki na Turystycznej, Monte Kristo, Turkusowe domki (1 domek całoroczny).

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!