Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Duszniki-Zdrój

Duszniki-Zdrój to malownicza miejscowość położona w dolinie rzeki Bystrzycy Dusznickiej oraz w bliskiej okolicy Gór Orlich i Gór Bystrzyckich. Wraz z początkiem zimy miasto zmienia się w dolnośląską stolicę sportów zimowych, a wczesną jesienią czaruje niezwykłą aurą. Niezależnie jak turyści zdecydują się spędzić tu swój wolny czas Duszniki-Zdrój z całą pewnością poprawią im samopoczucie swoją atmosferą – i to całkiem dosłownie. Na miasto oddziałuje bowiem wyjątkowy ciśnieniowy układ mas powietrza, który wpływa na produkcję czerwonych krwinek w organizmie, a co za tym idzie również na nastrój oraz samopoczucie odwiedzających. Jeżeli dodamy do tego uzdrowiskowe walory miasta, radość płynącą z białego szaleństwa oraz obcowania z kulturą z najwyższej półki to wizyta w Dusznikach-Zdroju zagwarantuje zapas siły, pozytywnej energii i pozytywnego nastawienia na cały rok.

Wypad do Dusznik-Zdroju to świetny pomysł o każdej porze roku

Duszniki-Zdrój oferują moc atrakcji niezależnie od tego, w której części roku zdecydujemy się je odwiedzić. Najbardziej kusząca wydaje się oczywiście wizyta w sezonie zimowy. Wtedy to miasto zamienia się w centrum sportów zimowych i pozwala przyjezdnym oddać się białemu szaleństwu, które w okolicy trawa niezwykle długo – do tego zakątka Polski zima przybywa na początku listopada i potrafi pozostać z mieszkańcami nawet do początku kwietnia. Pogoda potrafi być tu jednak bardzo kapryśna i niezwykle mroźna, przez co mniej uczęszczane szalki w tym czasie mogą być całkiem niedostępne. Duszniki-Zdrój stanowią świetną bazę wypadową dla narciarzy. W okolicy znajdują się liczne stoki narciarskie na czele z Zieleńcem, natomiast na dusznickiej Arenie czekają trasy do narciarstwa biegowego oraz biatlonu przygotowane zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. Wybór Dusznik-Zdroju na miejsce uprawiania sportów zimowych ma wyjątkową dodatkową zaletę. Dzięki układowi mas powietrza atmosfera w okolicy jest dokładnie taka sama jak w Alpach. Dzięki temu zimowy wyjazd nabiera atrakcyjności.


Oczywiście Duszniki-Zdrój to nie tylko sporty zimowe. Arena Duszniki otwarta jest przez cały rok i poza sezonem zimowy otwiera swoje trasy dla rolkarzy, rowerzystów czy osób preferujących Nordic Walking. Jesienią goście mogą liczyć na piękna aurę oraz urzekające widoki. Okolica pełna jest szlaków turystycznych, a dzięki zróżnicowanemu ukształtowaniu geograficznemu znajdą tu miejsce dla siebie zarówno zwolennicy spokojnych spacerów, jak i górskich bardziej wymagających wędrówek. W cieplejszych miesiącach atrakcyjnym sposobem na spędzanie wolnego czasu będzie spływ kajakowy Dziką Orlicą lub jazda konna. Ta druga opcja powinna wydać się szczególnie kusząca. Duszniki-Zdrój znajdują się bowiem na trasie Sudeckiego Szlaku Konnego – jednego z najpiękniejszych w Polsce.


Na różne sposoby o każdej porze roku turystów będzie zachwycał i czarował piękny Park Zdrojowy.

Duszniki-Zdrój - co warto zobaczyć?

Niewątpliwie najpiękniejszym elementem miasta wartym zobaczenie jest właśnie Park Zdrojowy. Na powierzchni ponad 5 hektarów znajdują się okazy objęte ochroną pod postacią pomników przyrody, liczne dywany kwiatowe oraz ogród fenologiczny z roślinnością podzielony na cztery pory roku. W pięknym Parku Zdrojowym śmiało można spędzić cały dzień – nie tylko ze względu na kuszącą ciszę i odprężającą atmosferę, ale także dlatego, że odwiedzający znajda na miejscu kilka innych wartych zobaczenia atrakcji.


Na terenie parku znajduje się m.in. wybudowany na początku XIX wieku Teatr Zdrojowy, w którym w 1826 roku dał koncert szesnastoletni wówczas Fryderyk Chopin. Dla uczczenia tego wydarzenia budynek zmienił swoją nazwę na Dworek Chopina, gdzie od ponad siedemdziesięciu lat odbywa się Międzynarodowy Festiwal Chopinowski – najstarszy na świecie festiwal pianistyczny i zarazem najstarszy polski festiwal muzyczny. Pośród zieleni Parku Zdrojowego znajduje się także Kolorowa Fontanna wystrzeliwująca wodę na wysokość 45 metrów oraz ciesząca oko w sezonie letnim wieczornymi pokazami muzyczno-multimedialnymi. Przebywając w okolicy, warto odwiedzić również Pijalnie Wód Mineralnych, w której można skosztować wód pochodzących z pięciu różnych okolicznych źródeł.


Podczas pobytu w Dusznikach-Zdroju poza relaksem w Parku Zdrojowym warto udać się na spacer po mieście. Szczególnie interesujące powinno być podążanie szlakiem murali będącym efektem cyklicznego festiwalu Wszelkie Przejawy Artyzmu. Podczas każdej z edycji w przestrzeni miejskiej pojawiają się kolejne obrazy wykonane przez młodych artystów i nawiązujące do symboliki miasta. Zwiedzający będą mogli odnaleźć między innymi podobiznę Fryderyka Chopina, znajdującego się w herbie koguta, czy liczne wariacje muflona – zwierzęcia będącego znakiem jednego z lokalnych schronisk. Dzieła rozmieszczone w różnych miejscach miasta nadają Dusznikom-Zdrojowi nowoczesny charakter, a zwiedzających zachęcają do zwiedzania i dokładnego rozglądania się po okolicy. Podczas spaceru po Dusznikach-Zdroju warto zawędrować również na miejski rynek. W samym jego centrum znajduje się bowiem rekonstrukcja średniowiecznego pręgierza – narzędzia służącego do publicznego karania przestępców. Zwiedzający mogą w tym miejscu nie tylko zatrzymać się na chwilę i wyobrazić jak mogło wyglądać miasto w tamtych czasach, ale również przymierzyć znajdujące się przy pręgierzu kajdany, by przez chwilę poczuć się jak średniowieczny rzezimieszek.


Podczas wizyty w Dusznikach-Zdroju koniecznie należy się udać do Muzeum Papiernictwa. Jest to jedyna taka w Polsce profesjonalna placówka poświęcona papierowi. Siedzibę muzeum stanowi XVII-wieczny młyn papierniczy uważany za unikatowy zabytek techniki. W środku na zwiedzających czekają stałe wystawy dotyczące historii papiernictwa i drukarstwa, a także wystawy czasowe, podczas których pojawiają się m.in. prace plastyczne młodych uczestników warsztatów artystycznych.


Przebywając w mieście, warto również wygospodarować trochę czasu na przejażdżkę Ekspresem Dusznickim. Kursująca regularnie kolejka zabiera zwiedzającą w podróż do najważniejszych miejsc i wydarzeń z historii okolicy. Odpowiedni plan i tempo przejazdu pozwolą na swobodne robienie zdjęć, podziwianie widoków oraz okolicznych atrakcji, a także na chwile relaksu. Przystankiem końcowym trasy jest Zieleniec, w którym warto zostać na dłużej, znajduje się tam bowiem rezerwat przyrody Torfowisko pod Zieleńcem. Jest to jedyne miejsce w Polsce z roślinnością typową dla Tundry Syberyjskiej, a znajdujące się w rezerwacie torfowisko ma ponad siedem tysięcy lat. Po zakończonym zwiedzaniu do miasta można wrócić spacerem, korzystając ze świeżego powietrza, ciszy oraz uroków okolicznej przyrody.

Duszniki-Zdrój – walory uzdrowiskowe

Uzdrowisko w Dusznikach-Zdroju może pochwalić się aż pięcioma podziemnymi źródłami. Na gości czekają tu liczne zabiegi, a pośród nich m.in. zabiegi przyrodolecznicze, hydroterapia, elektroterapia czy inhalacje solankowe. Poza tym pensjonariusze mogą liczyć na kuracje pitne oraz leczenie dietetyczne. Uzdrowisko w Dusznikach-Zdroju specjalizuje się w leczeniu układu oddechowego, przewodu pokarmowego, a także schorzeń ortopedyczno-urazowych, reumatologicznych, osteoporozy, chorób kardiologicznych, nadciśnienia oraz chorób kobiecych.

Noclegi w Dusznikach-Zdroju

Szukając noclegu w Dusznikach-Zdroju najwięcej ofert znajdziemy w kategorii pokoje i kwatery. Oferty te cieszą się największym powodzeniem pośród par oraz rodzin z dziećmi. Cena za usługi w tej kategorii może wynieść nawet 30 złotych. Na wyposażeniu pokoju znajduje się dostęp do prywatnych łazienek, darmowe miejsca parkingowe, telewizory, dostęp do internetu oraz dobrze wyposażonej kuchni.


Niektórzy z właścicieli obiektów oferują swoim gościom dodatkowe udogodnienia, takie jak przestronne ogrody z huśtawkami dla dzieci i miejscami na ogniska czy grille, a także wypożyczalnie rowerów. Pośród ofert znajdą się również takie, których właściciele zapewniają możliwość korzystania z suchej sauny czy siłowni z salą fitness.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Dusznikach-Zdroju

Turyści poszukujący nocleg w Dusznikach-Zdroju liczą przede wszystkim na dostęp do prywatnej łazienki oraz miejsc parkingowych. Zależy im również na dostępie do telewizora oraz internetu, a także możliwości łatwego korzystania z kuchni czy wyżywienia na miejscu. Istotnymi kwestiami dla szukających noclegu jest odległość od centrum miasta oraz możliwość przyjazdu ze zwierzętami.

Ceny noclegów w Dusznikach-Zdroju

Średnia cena noclegów w Dusznikach-Zdroju wynosi 135 złotych. Najkorzystniejszych ofert najlepiej szukać pośród obiektów w kategorii kwatery i pokoje. Cena noclegu może wynieść tam nawet 30 złotych. Właściciele noclegów mogą wprowadzić zmiany w swoich cennikach na czas trwania weekendu. Ceny weekendowe w Dusznikach-Zdroju mogą być o 20% wyższe niż w dzień powszedni. W poszukaniu noclegu warto zwrócić uwagę na oferty specjalne prezentowane przez niektórych właścicieli obiektów. Dotyczą one m.in. ferii zimowych, weekendów majowych, okresu przedświątecznego i Sylwestra, a także sezonu letniego.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Dusznikach-Zdroju

Ile kosztuje nocleg w Dusznikach-Zdroju?
Cena za nocleg w Dusznikach-Zdroju zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii apartamenty Duszniki-Zdrój, wtedy koszt noclegu może wynieść od 55 zł. Średnia cena noclegu w Dusznikach-Zdroju wynosi 215 zł.
Czy ceny noclegów w Dusznikach-Zdroju w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 20% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Dusznikach-Zdroju?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Duszniki-Zdrój”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Dusznikach-Zdroju zaczynają się od kwoty 55.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Dusznikach-Zdroju?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: kwatery i pokoje, apartamenty. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Dusznikach-Zdroju mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Duszniki-Zdrój opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Dusznikach-Zdroju to: Słoneczne Domki, Apartament z widokiem, Brzozowy Zakątek.
Które noclegi w Dusznikach-Zdroju są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Dusznikach-Zdroju poleca Słoneczne Domki, Apartament z widokiem, Domek Nad Strumykiem.
Które noclegi w Dusznikach-Zdroju są polecane dla par?
W jakiej dzielnicy Dusznik-Zdroju szukać noclegów?
Duszniki-Zdrój dzielą się na kilka części, noclegów najlepiej szukać w Zdroju i Starym Mieście. Zimą natomiast warto zatrzymać się w Zieleńcu, gdzie znajdują się wyciągi narciarskie.
Jakie są atrakcje w Dusznikach-Zdroju?
Największe atrakcje Dusznik-Zdroju to Park Zdrojowy oraz rynek ze średniowiecznym układem zabudowań. Do ciekawych miejsc można zaliczyć również Muzeum Papiernictwa oraz Dworek Chopina.
Czy Duszniki-Zdrój to uzdrowisko?
Duszniki-Zdrój to miasto uzdrowiskowe, które położone jest na Dolnym Śląsku, w dolinie Bystrzycy Dusznickiej. Miejscowym dobrem naturalnym są wody mineralne – mocno zmineralizowane szczawy alkaliczne.
Jakie sanatoria w Dusznikach-Zdroju są dostępne dla kuracjuszy?
Na kuracjuszy czeka siedem sanatoriów, w których leczone są choroby układu oddechowego, ruchu oraz pokarmowego. Poza tym kuracje w Dusznikach-Zdroju obejmują również choroby kardiologiczne i te związane z nadciśnieniem.
Kiedy odbywa się festiwal w Dusznikach-Zdroju?
Imprezą, która przyciąga do Dusznik-Zdroju turystów, jest Międzynarodowy Festiwal Chopinowski. Odbywa się on zazwyczaj na początku sierpnia.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!