Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Zieleńca:

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Zieleniec

Zieleniec to część miasta Dusznik-Zdroju, granicząca z Czechami, położona w Górach Orlickich. To miejscowość, która uchodzi za ośrodek sportów zimowych - na jego terenie działa blisko 30 wyciągów narciarskich. Latem Zieleniec jest dobrą bazą wypadową w Góry Orlickie i pobliskie Góry Bystrzyckie. Znajduje się tu schronisko PTTK „Orlica” oraz schronisko PTSM.


Co ważne, z Zieleńca można przejść pieszo do Czech. Cały teren Zieleńca został objęty specjalnym obszarem ochrony „Góry Orlickie” (Natura 2000), a także Obszarem Chronionego Krajobrazu Góry Bystrzyckie i Orlickie. Nieopodal Zieleńca znajduje się torfowisko wysokie ze ścisłym rezerwatem przyrody „Torfowisko pod Zieleńcem”.


Zieleniec bardzo często jest także odwiedzany przez kolarzy. To właśnie tu trenuje polska kadra kolarzy górskich. A co roku w sierpniu w Zieleńcu odbywa się maraton kolarski Klasyk Kłodzki – Mistrzostwa Polski w Maratonie Górskim a także Memoriał im. Artura Filipiaka – Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Maratonie MTB.


W Zieleńcu nie znajdziemy zbyt wielu zabytków. Warte zauważenia są jednak trzy: kościół św. Anny z 1902 roku, figura św. Jana Nepomucena z 1824 oraz krzyż przydrożny z płaskorzeźbą Matki Bożej Bolesnej z XIX wieku.


Ciekawostką, z której niewiele osób zdaje sobie sprawę jest panujący w Zieleńcu specyficzny mikroklimat. Nie znajdziemy go w żadnym innym regionie Polski. Jaki to mikroklimat? Zbliżony do alpejskiego.

Zieleniec – co warto zobaczyć?

Będąc w Zieleńcu warto wybrać się do położonego nieopodal rezerwatu przyrody „Torfowisko pod Zieleńcem”. Jest to rodzaj mokradła porośniętego roślinnością bagienną. W wypadku tego rezerwatu mamy do czynienia z mszakiem zwanym torfowcem, który cały czas rośnie, ale jego dolne odcinki zamierają i zamieniają się w torf. Głębokość tego torfu sięga nawet 8 metrów i jest liczona na 7600 lat! A to oznacza, że jest to jedno z najstarszych torfowisk i zaczęło się tworzyć po ustąpieniu ostatniego zlodowacenia 10 tysięcy lat temu.


Na terenie rezerwatu zobaczymy liczne oczka wodne, mchy, sosnę karłowatą czy owadożerną rosiczkę. Są piękne leśne ścieżki, wieża widokowa i drewniane kładki. Pamiętać należy, że rezerwat podlega ścisłej ochronie i nie wolno schodzić z wyznaczonych ścieżek.


Ciekawą przygodą może być także poszukiwanie bunkrów w Górach Orlickich. Zostały one wybudowane przez Czechosłowację w latach 30-tych XX wieku dla obrony przed Rzeszą Niemiecką. Nie było im jednak dane spełnić swojej roli. Obecnie możemy je oglądać w nietkniętym stanie. Są niewielkie bunkry i punkty obserwacyjne, ale także ogromne, betonowe, wielopiętrowe konstrukcje. Niektóre zostały przekształcone w muzea wojny i można je zwiedzać.


Położenie Zieleńca sprawia, że jadąc zaledwie chwilę samochodem, znajdziemy się, np. w Dusznikach-Zdroju, Polanicy-Zdroju, Szczytnie czy Kłodzku. A tam czekają na nas kolejne atrakcje. Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju dowiemy się jak powstaje papier, w Bystrzycy Kłodzkiej możemy zobaczyć zespół zabytkowych budowli, a w Kłodzku piękny rynek i Twierdzę Kłodzką. Oprócz tego oczywiście Góry Orlickie, Góry Bystrzyckie i Góry Sowie. Każdy turysta, nawet ten najbardziej wymagający, znajdzie w tym regionie Polski coś dla siebie.

Wypad do Zieleńca to świetny pomysł o każdej porze roku

Wyjazd do Zieleńca możemy zaplanować sobie na dowolną porę roku. Musimy jednak wziąć pod uwagę to, że w tej miejscowości turyści obecni są zawsze. Zimą przyjeżdżają tu narciarze, latem miłośnicy kolarstwa, natomiast wiosną czy jesienią spacerowicze.


Zieleniec może być też świetną bazą wypadową do położonych nieopodal miejscowości. Atrakcyjna Kotlina Kłodzka, Góry Orlickie i Góry Bystrzyckie dają możliwość spędzenia w Zieleńcu długiego, różnorodnego i bardzo aktywnego urlopu.

Lokalne smaki – co zjeść w Zieleńcu?

Tradycyjna kuchnia dolnośląska łączy w sobie potrawy polskie, czeskie, niemieckie i kresowe. Najsłynniejsze potrawy tego regionu to kluski śląskie, zrazy, modra kapusta, pierogi ruskie, buchty (kluski na parze), czarne gołąbki, żurek śląski czy karminadle (kotlety mielone). Propozycje dań regionalnych znajdziemy w wielu miejscowych knajpach i restauracjach. Poszukajmy ich w menu, naprawdę warto ich spróbować.


Cena obiadu w Zieleńcu dla jednej osoby to koszt średnio 30 zł. Chcąc zjeść obiad składający się z zupy i drugiego dania z dodatkami trzeba wydać około 40 zł lub więcej. Wiele zależy od rodzaju zamówienia oraz lokalu, na który się zdecydujemy.

Noclegi w Zieleńcu

Baza noclegowa w Zieleńcu jest dość bogata i różnorodna. Znajdziemy tam obiekty z kategorii: pensjonaty, ośrodki szkoleniowe i wypoczynkowe, agroturystyka, kwatery i pokoje, apartamenty, domki, wille, domki, gościńce i hotele.


Turyści szukający noclegu najczęściej pytają o obiekty z kategorii: pensjonaty oraz ośrodki szkoleniowe i wypoczynkowe. Liczy się dla nich nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.

Ceny noclegów w Zieleńcu

Cena za nocleg w Zieleńcu zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii agroturystyka, wtedy koszt noclegu może wynieść nawet od 40 zł. Jednak średnia cena noclegu w Zieleńcu wynosi 206 zł.


Warto jednak pamiętać o tym, że ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Z tego też powodu ceny noclegów w weekend mogą być droższe nawet o 48% od cen w dzień powszedni.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Zieleńcu

Turyści poszukujący noclegów w Zieleńcu zwracają szczególną uwagę na następujące udogodnienia: prywatna łazienka, zagwarantowane miejsce parkingowe a także telewizor w pokoju i dostęp do kuchni.


Niektórzy dokonując rezerwacji pytają także o dostęp do internetu lub możliwość skorzystania z suszarki. Zdarzają się również zapytania dotyczące lokalizacji oraz akceptację kart płatniczych.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Zieleńcu

Ile kosztuje nocleg w Zieleńcu?
Cena za nocleg w Zieleńcu zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii hotele Zieleniec, wtedy koszt noclegu może wynieść od 70 zł. Średnia cena noclegu w Zieleńcu wynosi 294 zł.
Czy ceny noclegów w Zieleńcu w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 32% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Zieleńcu?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Zieleniec”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Zieleńcu zaczynają się od kwoty 70.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Zieleńcu?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: pensjonaty, kwatery i pokoje. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Zieleńcu mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Zieleniec opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Zieleńcu to: Domek-Zieleniec, Domek-Zieleniec, Domek Całoroczny Natalia.
Które noclegi w Zieleńcu są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Zieleńcu poleca Domek-Zieleniec, Willa Montana, Dom Nata.
Które noclegi w Zieleńcu są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Ośrodek Wypoczynkowy Absolwent, ADAM - SKI, Dom Nata.
Gdzie leży Zieleniec?
Zieleniec to część Dusznik-Zdroju, miasta położonego w Górach Orlickich tuż przy granicy z Czechami.
Gdzie najlepiej iść na narty w Zieleńcu?
Zieleniec to największy w okolicy ośrodek sportów zimowych, gdzie w sezonie blisko siebie działa 30 wyciągów. Szusować można na przykład w Ośrodku Nartorama oraz na stokach Stacji Narciarskiej Winterpol.
Kiedy jest otwarcie sezonu w Zieleńcu?
Otwarcie sezonu w Zieleńcu zależy od warunków pogodowych. Zazwyczaj stacje narciarskie otwierają się na początku grudnia.
Jakie są atrakcje w Zieleńcu i okolicy?
Do atrakcji Zieleńca należą wyciągi narciarskie, warto wybrać się także do rezerwatu przyrody „Torfowisko pod Zieleńcem”, natomiast w okolicy można zobaczyć zabytki Dusznik-Zdroju.
Co zjeść w Zieleńcu?
W Zieleńcu warto zjeść tradycyjne dania kuchni dolnośląskiej, jak żurek, kluski śląskie ze zrazami czy czarne gołąbki.
Ile kosztuje obiad w Zieleńcu?
Cena obiadu w Zieleńcu dla jednej osoby to koszt od 30 zł.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!