Narty, Snowboard

Narty, Snowboard

Narty biegowe styl klasyczny


Dla amatorów nart okolice Istebnej i Kubalonka oferują jedne z najładniejszych tras biegowych o europejskim standardzie COS.

Tu szlifowali swoją formę czołowi polscy biegacze. Corocznie na tych trasach rozgrywany jest Międzynarodowy Bieg Narciarski o Istebniański Bruclik.


Moda na zdrowy tryb życia przyczyniła się do wzrostu popularności narciarstwa biegowego. Dla osób lubiących przyrodę , wędrówki oraz uczucie lekkiego zmęczenia biegówki są optymalnym rozwiązaniem .

Narciarstwo biegowe to sport absolutnie dla każdego. Pomaga on nie tylko poprawić swoją sylwetkę i wygląd, lecz jest powodem do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi na łonie natury.

Biegi narciarskie stwarzają możliwości poznawania terenu bez jakichkolwiek wielkich obciążeń. Można pójść nie tylko w góry ale i w każde miejsce, gdzie jest otwarty teren, dostępna przestrzeń, gdzie chcemy coś poznać, zobaczyć i gdzie jest choć odrobina śniegu pod stopą.

Unikajmy sportowych stereotypów, w których narciarstwo biegowe kojarzy się nam tylko z ekstremalnym wysiłkiem wyczynowców.

Musimy poczuć potrzebę spaceru na nartach, co z biegiem czasu przyniesie kondycje, dodatkowe siły oraz dobre samopoczucie.


Zajęcia aktywnego wypoczynku na nartach biegowych odbywają się w okolicach Istebnej. Optymalny czas ćwiczeń dla osób niezaawansowanych i początkujących wynosi ok. 3 godzin. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy oraz trenerzy PZN.

Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu na miejscu. Instruktorzy zadbają o odpowiednio dobrany i przygotowany sprzęt, co jest kluczem do przyjemnej, mniej męczącej i przede wszystkim bezpiecznej jazdy.

Zapytaj o nocleg