Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

To jeszcze nie wszystko!

W Józefowie nie mamy więcej dostępnych noclegów, ale nie martw się - czekają na Ciebie obiekty w odległości do 10 km od tej lokalizacji.

To jeszcze nie wszystko!

W Józefowie nie mamy więcej dostępnych noclegów, ale nie martw się - czekają na Ciebie obiekty w odległości do 20 km od tej lokalizacji.
Natychmiastowa rezerwacja

ToTu Roztocze

Huta Różaniecka Pokaż na mapie
  • Cena gwarantowana
  • Bezpłatne anulowanie
Nowość w Nocowaniu!
od 380 zł
1 noc
Natychmiastowa rezerwacja

Rajskie Globy

  • Cena gwarantowana
  • Bezpłatne anulowanie
Nowość w Nocowaniu!
od 1026 zł
1 noc

To jeszcze nie wszystko!

W Józefowie nie mamy więcej dostępnych noclegów, ale nie martw się - czekają na Ciebie obiekty w odległości do 30 km od tej lokalizacji.
Potwierdzenie do 24 godzin

Hotel Sitarska Biłgoraj

Śniadania w cenie
  • Cena gwarantowana
  • Bezpłatne anulowanie
  • Brak przedpłaty
9.2 Rewelacyjny 8 opinii
od 260 zł
1 noc
Natychmiastowa rezerwacja

Hostel Zamość

  • Cena gwarantowana
  • Bezpłatne anulowanie
9.8 Rewelacyjny 2 opinie
od 130 zł
1 noc

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Józefów (pow. biłgorajski)

Roztocze w województwie lubelskim to region popularny wśród turystów, jeśli chodzi o zwiedzanie i wypoczynek. Pełno tu licznych atrakcji i wspaniałych miejscowości. Mając je na uwadze, warto wspomnieć o Józefowie. To miasto w powiecie biłgorajskim, położone nad rzeką Niepryszką. Józefów leży w historycznej ziemi przemyskiej, w centrum Roztocza i Puszczy Solskiej. Do południowych granic miasta przylega Park Krajobrazowy Puszczy Solskiej, natomiast o ok. 4 km na północny zachód jest oddalona granica Roztoczańskiego Parku Narodowego. Po co więc jeździmy do Józefowa? Przede wszystkim dla wspaniałej przyrody, odpoczynku i mile spędzonego czasu.

Józefów to idealne miejsce na wyjazd o każdej porze roku

Józefów, jak i całe Roztocze to idealne miejsce na urlop dla rodzin z dziećmi. Bez względu na to o jakiej porze roku tu przyjedziemy i na jak długo, to zapragniemy tu powrócić. Odnajdziemy tu przede wszystkim ciszę, spokój, pooddychamy świeżym powietrzem i nabierzemy energii na każdy dzień naszej codzienności.


Jeśli lubisz spacery, jazdę na rowerze, czy pełną swobodę, to nie mogłeś trafić lepiej. Przez Józefów przebiegają liczne szlaki turystyczne. W pobliżu znajduje się Roztoczański Park Narodowy oraz Puszcza Solska.


Działają tu również trzy rekreacyjne zalewy. Najnowszy został otwarty w roku 2011. Warto zobaczyć zamknięte podmiejskie kamieniołomy, cmentarz żydowski, byłą synagogę i liczne pomniki w miejscach bitew. W 2011 roku na wzniesieniu nad kamieniołomem wybudowano wieżę widokową o wysokości 18,45 m, z tarasem widokowym na poziomie 11,80 m.

Józefów, co warto zobaczyć?

Józefów należy do głównych miejscowości turystyczno-wypoczynkowych na Roztoczu. Położony jest na skraju Puszczy Solskiej oraz w pobliżu Roztoczańskiego Parku Narodowego. Do największych atrakcji Józefowa należy w związku z tym tutejsze środowisko naturalne. Jak to już zostało wyżej wspomniane, w miejscowości znajdują się rekreacyjne zalewy, nad którymi możemy wypocząć w sezonie letnim.


Środowisko naturalne to jednak nie wszystko. W miejscowości znajdują się również zabytki, bo miasto ma bardzo bogatą historię. Wśród zabytków, warto jest zwrócić szczególną uwagę na: ratusz z 1775 roku, XIX-wieczna synagoga, XIX-wieczny kościół parafialny, park przykościelny, XIX-wieczny kirkut, czy też XIX-wieczna kapliczka z kopią obrazu Matki Boskiej Leżajskiej w północno-wschodniej części rynku.

Józefów na weekend czy dłuższy pobyt?

Niezależnie, którą wersję wybierzemy, powinniśmy być zadowoleni. Jeśli planujemy aktywny wypoczynek, to warto zaplanować dłuższy pobyt. Bo oprócz samego Józefowa, warto jest zobaczyć cały region lub najbliższą okolicę. Tam również czeka na nas moc różnych atrakcji.


Józefów leży na Roztoczu, więc aby w pełni cieszyć się atrakcjami miejscowości i okolicy, najlepiej wybrać się tam, gdy przyroda jest w rozkwicie. Najlepsza pora na wycieczki do Józefowa przypada od maja do końca września.

Co i gdzie zjeść w Józefowie?

W Józefowie natrafimy na dania znane w całej Polsce, ale będąc tu warto spróbować również regionalnych dań, takich jak chociażby zupa z młodej kapusty, czy zapiekanka z kaszy gryczanej i sera. Dla każdego coś dobrego.


Jako, że Józefów nie jest dużym miastem, nie mamy do wyboru zbyt dużo lokali gastronomicznych. Jednak w menu na pewno znajdziemy coś dla siebie. Warto w związku z tym szukać sprawdzonych lokali w okolicach zalewów lub centralnej części miasta.


Cena obiadów w Józefowie dla jednej osoby rozpoczyna się od 20 zł.Wszystko tak naprawdę zależy od rodzaju zamówionego przez nas dania i miejsca, w którym jemy.

Noclegi w Józefowie

Józefów posiada rozbudowaną bazę noclegową. Największy wybór noclegów znajdziemy w ofertach z kategorii agroturystyka, o którą też najczęściej pytają turyści.


Podobnie wygląda sytuacja, jeśli chodzi o kwatery i pokoje. W mniejszej ilości występują tu również pensjonaty.


Obecnie dla turysty szukającego noclegu liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują lub nie dane miejsce.

Ceny noclegów w Józefowie

Cena za nocleg w Józefowie zależy od kategorii wybranego obiektu i jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii agroturystyka, w której koszt noclegu rozpoczyna się już od 25 zł. Średnia cena za nocleg w Józefowie wynosi z kolei około 100 zł.


Warto też pamiętać o tym, że ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Wtedy też ceny noclegów w weekend mogą być nieznacznie droższe w stosunku do cen, obowiązujących w dni powszednie.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Józefowie

Turyści, poszukujący noclegu w Józefowie, najczęściej pytają o dostępność łazienki, parkingu i telewizora oraz internetu. szczególne znaczenie odgrywa parking, gdyż Józefów jest bardzo popularną miejscowością, w której bardzo ciężko ze znalezieniem wolnego miejsca parkingowego. Na szczęście większość obiektów oferuje takie udogodnienie. Najmniej osób pyta o możliwość wyżywienia i dostępność kuchni – wynika z informacji, przygotowanych na podstawie zapytań turystów.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!