Na kolejność prezentowanych obiektów wpływ mogą mieć m.in. aktualność oferty, popularność obiektu, odpłatne pozycjonowanie. Dowiedz się więcej.

Trzy Kafki Hostel Privates
do -25%

Trzy Kafki Hostel Privates

8.6 Bardzo dobry!
od 110 zł
/usługę
Tara Hostel

Tara Hostel

8.9 Bardzo dobry!
od 180 zł
/usługę
Red Carpet Hostel

Red Carpet Hostel

7.8 Dobry!
od 120 zł
/usługę
Draggo House

Draggo House

9.9 Rewelacyjny!
od 200 zł
/usługę
Hostel Red Carpet Kraków

Hostel Red Carpet Kraków

8.8 Bardzo dobry!
od 150 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!
Dom Franciszkański San Antonio

Dom Franciszkański San Antonio

8.9 Bardzo dobry!
od 130 zł
/usługę
Moon Hostel New

Moon Hostel New

9 Rewelacyjny!
od 90 zł
/usługę
Hostel Wiktoria

Hostel Wiktoria

9.8 Rewelacyjny!
od 25 zł
/usługę
Pokoje Gościnne Korona Kraków

Pokoje Gościnne Korona Kraków

9.3 Rewelacyjny!
od 198 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!
Draggo House Kraków

Draggo House Kraków

9.2 Rewelacyjny!
od 300 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!
Tara Hostel Kraków
-10%

Tara Hostel Kraków

8.7 Bardzo dobry!
od 234 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!
Moon Hostel Kraków

Moon Hostel Kraków

9.1 Rewelacyjny!
od 158 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!
Lorf Hostel & Apartments Kraków

Lorf Hostel & Apartments Kraków

8.1 Bardzo dobry!
od 180 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!
DISCOVER Cracow APARThostel

DISCOVER Cracow APARThostel

10 Rewelacyjny!
od 275 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!
Hostel Deco Kraków

Hostel Deco Kraków

8.8 Bardzo dobry!
od 159 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!
Hostel Kubik Kraków

Hostel Kubik Kraków

9.4 Rewelacyjny!
Lorf Hostel & Coffee Kraków

Lorf Hostel & Coffee Kraków

8 Bardzo dobry!
od 180 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!
Hostel The Secret Garden Kraków

Hostel The Secret Garden Kraków

9.2 Rewelacyjny!
Hostel Biały Dom Kraków

Hostel Biały Dom Kraków

8.8 Bardzo dobry!
od 162 zł
/usługę
Dostępny w Twoim terminie!

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Hostele Kraków

Hostele Kraków opinie
Kraków to historyczna, druga stolica Polski i zarazem jedno z najbardziej klimatycznych miast na mapie naszego kraju. Nic więc dziwnego, że jest to jedno z najchętniej wybieranych przez turystów miejsc zarówno na weekendowy city break, jak i na dłuższy urlop.

Kraków można z powodzeniem odwiedzać przez cały rok oraz w przyjemny i urozmaicony sposób spędzić tu wolny czas. Na turystów czekają w Krakowie liczne atrakcje – zabytki, ciekawe, warte odwiedzenia miejsca, a także liczne lokale gastronomiczne i imprezy kulturalne i rozrywkowe, które regularnie odbywają się w Grodzie Kraka.

W Krakowie warto zagościć tym bardziej, że miasto to jest świetnie przygotowane do przyjęcia w swoich murach licznych rzeszy turystów. Odwiedzają je chętnie nie tylko Polacy, ale także ludzie z całej Europy, a także ze świata. Każdy z nich znajdzie w mieście nocleg na miarę swoich potrzeb, mieszczący się w ustalonym budżecie. Jeśli chodzi o dostępne na terenie miasta ekonomiczne opcje zakwaterowania, zdecydowany prym wśród nich wiodą obiekty turystyczne z kategorii hostele Kraków. Sprawdźmy, co ciekawego można robić w Krakowie i dlaczego warto zatrzymać się na nocleg w jednym z licznych, funkcjonujących na jego terenie hosteli!

Kraków na weekend. Co warto zobaczyć w mieście w 2 dni?

Kraków to jedno z największych miast w Polsce, które może poszczycić się bogatą, niezwykle interesującą historią. Gród Kraka od lat wzbudza zainteresowanie turystów, spragnionych obcowania z niezwykłą historią tego miejsca, jego zabytkami, a także niesamowitymi opowieściami i legendami, które są nieodłącznie związane z jego dziejami. Wszystkich, dostępnych na terenie miasta atrakcji nie sposób zwiedzić i zobaczyć w zaledwie dwa dni, jest to jednak czas wystarczający, aby poznać te najważniejsze, najbardziej godne naszej uwagi. Weekendowa wizyta w Krakowie z pewnością wzbudzi nasz apetyt na spędzenie w stolicy Małopolski dłuższego urlopu.

Zwiedzanie malowniczego Krakowa warto rozpocząć tradycyjnie, od wizyty na Rynku Głównym. Jest to miejsce, które tętni życiem bez względu na porę roku i dnia. Na Rynku Głównym możemy podziwiać unikalną, zabytkową architekturę miasta, zjeść coś pysznego w jednej z miejscowych restauracji, a także wstąpić do Bazyliki Mariackiej i podziwiać unikalny na skalę światową Ołtarz  Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny dzieła włoskiego rzeźbiarza Wita Stwosza. Codziennie, punktualnie o godzinie 12 z wieży bazyliki wygrywany jest najsłynniejszy w Polsce hejnał.

Z Rynku Głównego, ulicami Floriańską i Grodzką można udać się bezpośrednio na Wawel. Jest to najbardziej znany budynek na mapie Krakowa, który kryje w sobie niezwykłą historię panowania polskich królów. Jest to wyjątkowe miejsce, które określa naszą narodową tożsamość i jest symbolem wielowiekowej historii Polski. Na Wawelu można podziwiać komnaty królewskie, liczne wystawy związane z historią polskiej monarchii i samego Krakowa, a także Katedrę na Wawelu. Na szczególną uwagę zwiedzających zasługują Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, a także Dzwon Zygmunta.

Wawel jest usytuowany na wapiennym wzgórzu, w którego podziemiach znajduje się słynna Smocza Jama – jaskinia, w której według legendy miał mieszkać żądny krwi smok. Upamiętnia go rzeźba Smoka Wawelskiego, która zieje ogniem. W jaskini została wytyczona trasa turystyczna o długości 82 metrów. Ma ona swój początek na Zamku na Wawelu, a kończy się tuż przy rzeźbie smoka, nad brzegiem Wisły. Warto wybrać się na zwiedzanie jaskini, gdyż podczas wycieczki nie tylko usłyszymy barwne opowieści o smoku, ale także dowiemy się wielu naukowych faktów na temat samej jaskini, jej budowy oraz pochodzenia.

To zdecydowanie najpopularniejsze atrakcje turystyczne Krakowa, które można poznać w jeden dzień. Drugi dzień pobytu w Grodzie Kraka warto poświęcić zwiedzaniu Kazimierza nad Wisłą, wybrać się na spacer po Bulwarach Wiślanych, a także odwiedzić Podgórze, Zakrzówek oraz słynny Kopiec Kościuszki, z którego roztacza się przepiękny widok, ukazujący panoramę miasta z zupełnie nowej perspektywy. Zwieńczeniem wizyty w Krakowie może stać się natomiast wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce, a także wyprawa do Nowej Huty – socrealistycznej dzielnicy Krakowa.

Hostele Kraków – ekonomiczne noclegi w samym sercu Krakowa

Jak widać, Kraków to miasto, w którym zdecydowanie nie można się nudzić. Już jeden weekend wystarczy, aby zobaczyć najważniejsze miejsca na jego mapie oraz spędzić wolny czas w naprawdę przyjemnej, klimatycznej atmosferze, jaką może poszczycić się to jedno z najbardziej historycznych i zabytkowych miast w naszym kraju. Planując weekend w Krakowie, warto zawczasu zadbać o zapewnienie sobie odpowiedniego miejsca na nocleg. I pod tym względem Kraków zdecydowanie nas nie zawiedzie – na terenie miasta dostępne są bowiem liczne obiekty noclegowe, w których bezpiecznie i przyjemne spędzimy poranki, wieczory i noce.

Jednym z najpopularniejszych obiektów turystycznych, które działają na terenie Krakowa, są hostele. Cieszą się one sporym zainteresowaniem zwłaszcza wśród ludzi młodych, w tym studentów, młodzieży w wieku szkolnym, a także turystów zza granicy. Do zatrzymania się w ich gościnnych progach skłaniają szczególnie dwa czynniki – bardzo korzystna lokalizacja hosteli na mapie Krakowa oraz ekonomiczny charakter oferowanych przez nie noclegów.

Warto jednak mieć świadomość, że współczesne hostele pod wieloma względami różnią się od obiektów, z którymi do czynienia mieli nasi rodzice i dziadkowie. Świat idzie bowiem naprzód, a korzystne zmiany w branży turystycznej, widoczne zwłaszcza w ostatnim dziesięcioleciu, nie ominęły także krakowskich hosteli.

Współczesne hostele Kraków – co mają do zaoferowania swoim gościom?

Obiekty noclegowe z kategorii hostele Kraków mogą poszczycić się bardzo korzystną lokalizacją. Większość z nich znajduje się w centrum miasta, w pobliżu takich atrakcji turystycznych i ważnych punktów komunikacyjnych Krakowa, jak chociażby Rynek Główny, Wawel czy dworzec kolejowy. Takie usytuowanie sprzyja zwiedzaniu miasta na piechotę, obcowaniu z jego atmosferą i najważniejszymi zabytkami.
Turyści zatrzymujący się na weekend lub dłuższy pobyt w hostelach mają także łatwy i szybki dostęp do miejskiej bazy gastronomicznej z restauracjami, barami szybkiej obsługi czy pubami i kawiarniami na czele. W pobliżu dostępne są także liczne sklepy spożywcze, w których można zaopatrzyć się w jedzenie i przekąski.

Współczesne hostele, oprócz noclegów na większych, wieloosobowych salach, oferują także zakwaterowanie w kameralnych, sprzyjających prywatności pokojach 1- i 2-osobowych z prywatną łazienką. Z ich oferty mogą więc z powodzeniem skorzystać osoby odwiedzające Kraków w pojedynkę, pary, a także rodziny z dziećmi. Specjalnie z myślą o tych ostatnich, wiele krakowskich hosteli udostępnia także możliwość wynajęcia dodatkowego łóżeczka dziecięcego, wanienki, a także krzesełka do karmienia.

Ku radości najmłodszych, wspólna przestrzeń w niektórych hostelach posiada także wydzielony kącik zabaw dla dzieci. Na terenie całego obiektu działa bezprzewodowy internet, a goście mogą korzystać z telewizora dostępnego zarówno we wspólnym salonie, jak i w prywatnych, mniejszych pokojach.

Hostele Kraków a kwestie wyżywienia

Kolejnym, bardzo istotnym atutem krakowskich hosteli, jest dostępność na ich terenie wspólnej kuchni. Mogą z niej korzystać wszyscy goście, zarówno ci wynajmujący mały pokój, jak i ci, którzy zatrzymali się na sali wieloosobowej. Kuchnia jest wyposażona we wszystko, co potrzebne do przygotowywania domowych posiłków – turyści znajdą w niej sprzęt AGD do gotowania i przechowywania produktów spożywczych, garnki i zastawę stołową, a często także przyprawy, herbatę i kawę.

Domowe posiłki można wygodnie zjeść zarówno w pokoju, jak i skorzystać ze wspólnego kącika jadalnego – z dużym stołem i wygodnymi krzesłami. Nic więc dziwnego, że z oferty hosteli chętnie korzystają osoby oszczędne, które preferują gotować aniżeli codziennie gościć w restauracjach. Możliwość samodzielnego przygotowywania posiłków doceniają także rodziny z dziećmi oraz osoby na diecie, które chcą zachować zdrowe, wypracowane nawyki żywieniowe.

Korzystna lokalizacja hosteli sprzyja jednak także tym turystom, którzy chętnie korzystają w czasie z urlopu z oferty miejscowych restauracji. Lokali gastronomicznych o różnym charakterze, czynnych do późnych godzin nocnych, zdecydowanie nie brakuje bowiem w centrum Krakowa.

Jak są wyceniane noclegi w hostelach w Krakowie? Dlaczego ich ceny tak się między sobą różnią?

Hostele to obecnie jedne z najchętniej wybieranych przez turystów obiektów noclegowych. Do wzrostu ich popularności w ostatnich latach przyczyniły się zmiany, jakie wprowadzono w obiektach z kategorii hostele Kraków. Współczesne hostele to bowiem w większości przypadków nowoczesne obiekty, które są w stanie zapewnić swoim gościom komfortowy pobyt w estetycznym, nowoczesnym otoczeniu. Krakowskie hostele nadal oferują jednak bardzo preferencyjne ceny, które plasują się na dużo niższym poziomie niż te proponowane chociażby przez hotele.

Warto jednak mieć świadomość, że ceny hosteli są zróżnicowane – w Krakowie możemy więc spotkać zarówno tanie obiekty, jak i te oferujące swoje usługi dużo drożej. Cena noclegów w krakowskich hostelach zależy od kilku czynników. Znaczenie ma przede wszystkim lokalizacja obiektu, rodzaj pokoju, a konkretnie liczba dostępnych w nim miejsc noclegowych, a także standard wykończenia i wyposażenia wnętrz obiektu. Ceny noclegów w hostelach w Krakowie zaczynają się już od 25 zł, a średni koszt zatrzymania się w ich progach wynosi ok. 115 zł.

Cena noclegu nie powinna być jednak jedynym kryterium, którym warto kierować się przy wyborze konkretnej opcji zakwaterowania. Oprócz niej, warto wziąć pod uwagę także poziom zadowolenia turystów z usług świadczonych przez dany hostel. Z opiniami na temat poszczególnych krakowskich hosteli można zapoznać się chociażby na łamach naszego portalu turystycznego.

Przy wizytówce każdego obiektu, oprócz jego cennika, opisu, zdjęć oraz mapki ukazującej lokalizację hostelu na mapie Krakowa, znajdują się także zweryfikowane opinie. Pozwalają one spojrzeć na usługi hosteli okiem innych turystów i dzięki temu dokonać wyboru sprawdzonego obiektu, który cieszy się pozytywnymi opiniami wśród większości turystów goszczących w Krakowie.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów z kategorii hostele w Krakowie

Ile kosztuje nocleg w hostelu w Krakowie?
Cena za nocleg w hostelu w Krakowie zależy od standardu wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Ceny za nocleg w hostelu zaczynają się od 25 zł. Średnia cena noclegu w hostelu w Krakowie wynosi 122 zł.
Czy ceny noclegu w hostelu w Krakowie w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w hostelach w Krakowie w weekend są droższe o 16% od cen w dzień powszedni.
Jakie noclegi z kategorii hostele są najpopularniejsze w Krakowie?
Turyści najczęściej wybierają te noclegi z kategorii hostele: Hostel Wiktoria, Tara Hostel, Trzy Kafki Hostel Privates.
Które noclegi z kategorii hostele w Krakowie mają najlepsze opinie?
Obecnie najlepiej oceniane noclegi z kategorii hostele to: Draggo House, Hostel Wiktoria, Moon Hostel New.
Które noclegi z kategorii hostele w Krakowie są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Krakowie poleca te noclegi z kategorii hostele: Hostel Wiktoria, Draggo House, Trzy Kafki Hostel Privates.
Które noclegi z kategorii hostele w Krakowie są polecane dla par?
Te noclegi z kategorii hostele są wysoko cenione przez pary: Hostel Wiktoria, Moon Hostel New, Trzy Kafki Hostel Privates.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!