Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Leszna:

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Leszno

Leszno leży na terenie województwa wielkopolskiego. Nie brakuje w nim ciekawych miejsc oraz atrakcyjnych zabytków. Turyści przeważnie spędzają tutaj weekendy, ale znajdą się też tacy, którym miasto podoba się na tyle, że decydują się zostać trochę dłużej. Dodatkowo Leszno jest bardzo dobrze skomunikowane z pozostałymi miastami województwa, co czyni je idealną bazą wypadową do dalszego odkrywania regionu.

Leszno – co warto zobaczyć?

Wizytówką miasta bez wątpienia jest, leżący przy rynku, piękny budynek ratusza miejskiego. Piękna budowla w stylu barokowo-klasycystycznym jest zaliczana do jednych z ładniejszych w Polsce. Pierwotny ratusz został wzniesiony w 1639 roku, jednak na przestrzeni lat był kilkukrotnie przebudowywany. Warto wspomnieć, że jednym z architektów, dzięki którym ratusz zyskał swój obecny, unikalny wygląd, był prawdopodobnie Dominik Merlini – słynny twórca warszawskich Łazienek, jednocześnie pełniący funkcję nadwornego architekta króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.


Kolejnym ciekawym zabytkiem Leszna jest pałac Sułkowskich znajdujący się na placu im. Tadeusza Kościuszki. Pierwsza rezydencja w tym miejscu została wzniesiona już w połowie XVI wieku, jednak na polecenie hrabiego Aleksandra Józefa Sułkowskiego, została przebudowana i rozbudowana w latach 1750-1760. Nadano jej wówczas styl późnobarokowy i zreorganizowano wnętrza. Do najciekawszych pałacowych pomieszczeń możemy zaliczyć salon na piętrze w stylu Ludwika XVI, a przede wszystkim prowadzące do niego rokokowe drzwi.

Co robić w Lesznie w wolnym czasie?

Zaledwie 2,7 km od głównego dworca PKP znajdziemy mini zoo. Wizyta w tym miejscu ucieszy zarówno najmłodszych, jak i samych dorosłych. Jego początki sięgają 1903 roku, kiedy przy placu Poniatowskiego powstał mały zwierzyniec, który przetrwał czasy II wojny światowej. Już wtedy zamieszkiwały go dwa niedźwiedzie brunatne, wilki, psy dingo, daniele, muflony i dziki. Niestety podczas działań wojennych, cenniejsze okazy zwierząt zostały wywiezione, a spośród pozostałych, znaczna część nie przeżyła panujących wówczas mrozów. W dzisiejszym kształcie, pod nową nazwą – "Mini Zoo" funkcjonuje od 1977 roku, a w chwili otwarcia zamieszkiwało je ok. 35 sztuk zwierząt. Wstęp do zoo jest bezpłatny, a jego dodatkową atrakcją jest park linowy.


Wspomniany park linowy to jedna z ciekawszych atrakcji Leszna. Powstał w 2009 roku i nieustannie tworzy najpopularniejsze miejsce rozrywki dla całych rodzin. Posiada aż 6 tras o zróżnicowanym poziomie zaawansowania użytkowników. Najłatwiejsza, bezpłatna trasa przeznaczona jest dla najmłodszych dzieci, które dzięki niej mogą nauczyć się koordynacji ruchowej i poczucia równowagi. Najtrudniejsza trasa, dla najbardziej zaawansowanych, mierzy aż 388 metrów spaceru po linach, a żeby ją przejść, trzeba pokonać 21 przeszkód.

Co zjeść w Lesznie

Będąc w Lesznie, koniecznie trzeba spróbować dań kuchni regionalnej, która należy do jednych z lepszych na terenie Polski. Warto skosztować słynne pyry z gzikiem, czyli pieczone w mundurkach ziemniaki podawane z odpowiednio przyrządzonym twarogiem. Serca turystów podbijają także „kluchy na łachu” – znane w całym kraju pyzy ziemniaczane, które stanowią element dodatku do pieczonych mięs i kapusty. Dorośli powinni również skosztować, wytwarzanego w tych okolicach wysokoprocentowego trunku „Miodówka Witosławska”, który został wpisany na listę produktów tradycyjnych województwa wielkopolskiego.

Noclegi w Lesznie

Leszno nie posiada mocno rozbudowanej bazy noclegowej, jednak każdy turysta będzie mógł znaleźć tutaj coś dla siebie. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również dogodna lokalizacja. Im bliżej centrum miasta, tym lepiej. Najpopularniejsze wśród turystów są obiekty oferujące wynajem pokoi. W bazie noclegowej znajdziemy także domki oraz apartamenty.

Ceny noclegów w Lesznie

Ceny są zróżnicowane i zależą głównie od standardu oraz lokalizacji konkretnego noclegu. Im bliżej centrum miasta, tym cena za dobę może być wyższa. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiektach oferujących wynajem pokoi. Warto pamiętać, że większość właścicieli indywidualnie ustala cenniki, dlatego może się od różnić w zależności od sezonu lub weekendu.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Lesznie

Turyści najczęściej przyjeżdżają do Leszna własnym samochodem, dlatego możliwość bezpiecznego pozostawienia auta w pobliżu obiektu noclegowego jest niezwykle ważna. Liczy się również dostęp do prywatnej łazienki oraz bliskie sąsiedztwo miejsca, gdzie można tanio i smacznie zjeść. Dodatkowo chcą mieć telewizor i bezprzewodowy internet. Spora grupa osób pyta także o możliwość płatności przy użyciu karty kredytowej.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Lesznie

Ile kosztuje nocleg w Lesznie?
Cena za nocleg w Lesznie zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii noclegi pracownicze Leszno, wtedy koszt noclegu może wynieść od 30 zł. Średnia cena noclegu w Lesznie wynosi 143 zł.
Czy ceny noclegów w Lesznie w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 60% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Lesznie?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Leszno”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Lesznie zaczynają się od kwoty 30.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Lesznie?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: agroturystyka, hostele. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!