Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Hostele Łódź

Hostele Łódź opinie
Łódź to nie tylko znane polskie miasto, które słynie przede wszystkim ze swojej charakterystycznej, industrialnej zabudowy i potężnych fabryk, lecz także miejsce oferujące wiele ciekawych atrakcji.

Zdecydowanie warto więc je odwiedzić i spędzić udany urlop w tym jednym z najbardziej charakterystycznych miast w Polsce. Łódź idealnie nadaje się zarówno na krótki weekendowy wypad, w ramach city break, jak i na dłuższy pobyt. Miasto potrafi skutecznie zaintrygować każdego, kto interesuje się bogatą historią naszego kraju, rozwojem przemysłu i sztuki filmowej, a także chce spędzić czas w przyjemnej, typowo miejskiej atmosferze.

Łódź idealnie nadaje się na urlop także ze względu na dostępność bazy noclegowej, która jest na tyle bogata i zróżnicowana, że każdy turysta znajdzie tu noclegi dobrze dostosowane do osobistych preferencji i budżetu. Do najbardziej ekonomicznych noclegów zaliczają się hostele, w których można wynająć tanie zakwaterowanie i dzięki temu spędzić udany czas w Łodzi bez potrzeby wydawania dużych pieniędzy. Hostele w Łodzi to idealny wybór dla przyjaciół, studentów, szkolnych wycieczek, a także osób odwiedzających Łódź w pojedynkę.

Pomysły na udany weekend w Łodzi. Co robić w wolnym czasie w mieście?

Łódź to miasto, które idealnie nadaje się na weekendową wycieczkę, a także dłuższy pobyt. Oferuje bowiem całkiem sporo atrakcji i wartych odwiedzenia miejsc, które zdecydowanie warto zobaczyć. Miasto słynie przede wszystkim ze swoich industrialnych klimatów, na które składają się stare fabryki, zakłady przemysłowe oraz elektrownie.

Wiele z nich zostało odświeżonych i przekształconych we współczesne centra kulturalne, rozrywkowe i handlowe. Jednym z najbardziej znanych obiektów tego typu jest Manufaktura – XIX-wieczny kompleks fabryczny, który obecnie mieści w sobie centrum handlowe, muzea, restauracje, hotel, a także malowniczy rynek z fontanną.

Innym miejscem na mapie miasta, który świetnie oddaje industrialny charakter Łodzi, jest Księży Młyn. Jest to dawne osiedle, które utworzono tuż przy starej fabryce. Z założenia miało być w pełni samowystarczalne – na jego terenie mieściły się m. in. domy robotników, szkoła, szpital, sklepy, a także remiza strażacka. Obecnie większość zabudowy została odnowiona i znajdują się w nich prywatne mieszkania, a także kompleksy biurowe. Szczególne zainteresowanie wśród turystów budzą słynne łódzkie formuły, czyli ceglane domy, w których zakwaterowani byli pracownicy fabryk.

Goszcząc w Łodzi nie sposób nie odwiedzić także słynnej ulicy Piotrkowskiej – najdłuższej ulicy handlowej w całej Europie. Przy Piotrkowskiej można podziwiać piękne kamienice, wstąpić do Pasażu Róży z lustrzanymi mozaikami, a także zobaczyć znaną na całą Polskę Aleję Gwiazd. Wzdłuż ulicy znajduje się także sporo ciekawych posągów, w tym takie, które pobudzą wyobraźnię nie tylko dorosłych – Misia Uszatka, Juliana Tuwima, a także Rubensteina. Warto także odwiedzić Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej i podziwiać jego piękną, drewnianą zabudowę. W skansenie można oglądać piękny kościółek, willę letniskową, a także ponad 100-letnie domy robotników.

Prawdziwą gratkę dla miłośników kinematografii będzie natomiast stanowiła wizyta w Muzeum Kinematografii. Czekają tu na nich eksponaty ze świata filmu – zabytkowe aparaty fotograficzne, kamery, projektory, plakaty, a także liczne pamiątki filmowe. Wszystko to z różnych epok. Ciekawym urozmaiceniem wizyty w muzeum są także wystawy poświęcone znanym bohaterom kreskówek – Muminkom, Reksiowi czy Misiowi Uszatkowi, który „narodził się” właśnie w Łodzi. Co więcej, w muzeum działa także kameralne kino, w którym

regularnie odbywają się seanse dla koneserów. Niedaleko muzeum mieści się natomiast słynna Filmówka – uczelnia, która wykształciła takie sławy, jak m. in. Andrzeja Wajdę czy Krzysztofa Kieślowskiego. Łódź to wyjątkowe miasto, które zachwyca swoją różnorodnością. Jej wyjątkowy klimat tworzą także słynne murale, czyli dzieła tzw. sztuki ulicznej w dużym formacie. Działania miejscowej Fundacji Urban Forms doprowadziły do stworzenia unikalnej galerii pod chmurką, gdzie można zobaczyć ponad 50 zachwycających, kolorowych murali. A to zaledwie kilka spośród naprawdę wielu atrakcji, jakie przyjezdnym oferuje to piękne miasto zlokalizowane w samym sercu naszego kraju.

Hostele Łódź – co mają do zaoferowania swoim gościom?

Ze względu na swoją dość sporą popularność wśród turystów, Łódź jest miastem świetnie przygotowana do przyjęcia w swoich progach gości. Turyści odwiedzają ją właściwie przez okrągły rok – zarówno w okresie letnim, jak i jesienią i zimą, na co pozwala całoroczny charakter praktycznie wszystkich, dostępnych na terenie miasta atrakcji. Poszczególne opcje noclegowe są dostępne w zróżnicowanych cenach oraz posiadają różny charakter. Każdy turysta ma więc szansę znaleźć w Łodzi noclegi idealnie dopasowane do swoich preferencji i budżetu.

Na nocleg w Łodzi turyści mogą zatrzymać się w jednym z miejscowych hoteli, wynająć prywatny apartament w dogodniej lokalizacji lub skorzystać z oferty miejscowych hosteli. Ta ostatnia opcja cieszy się szczególnie dużym zainteresowaniem wśród ludzi młodych – hostele posiadają bowiem swój niepowtarzalny, otwarty klimat, pozwalają na zawarcie nowych znajomości, a także zaoszczędzenie na kosztach zakwaterowania w ścisłym centrum miasta. Obiekty turystyczne z kategorii hostele Łódź zaliczają się bowiem do najtańszych opcji noclegowych dostępnych w mieście.

Hostele w Łodzi oferują ekonomiczne noclegi w formie łóżek do wynajęcia. Poszczególne miejsca noclegowe znajdują się w większych, kilkuosobowych salach, w których zakwaterowani są turyści. Do ich dyspozycji jest wspólna łazienka z prysznicem, kuchnia, a często także salon z telewizorem, grami i innymi atrakcjami, umilającymi pobyt w hostelu w czasie, kiedy za oknem np. pada deszcz. Nic wiec dziwnego, że hostele w Łodzi są najczęściej wybierane przez młodzież, studentów i uczniów, a także młodych ludzi zza granicy. Jest to bowiem idealne miejsce na spędzenie czasu w towarzystwie ludzi w zbliżonym wieku, zawarcie nowych znajomości, a także wymianę doświadczeń turystycznych.

Hostele Łódź – co warto wiedzieć o pobycie w takich obiektach?

Hostele to dość charakterystyczne obiekty noclegowe, które mają swój specyficzny, lubiany przez wiele osób klimat. Podstawową kwestią, którą należy wiedzieć, zanim zarezerwujemy nocleg w jednym z nich jest to, że większość obiektów z kategorii hostele Łódź nie oferuje samodzielnych pokojów do wynajęcia, jak ma to miejsce w przypadku np. hoteli, pensjonatów czy prywatnych domów. Zamiast tego, turystom udostępniane są łóżka znajdujące się we wspólnych salach noclegowych. Decydując się na nocleg w hostelu musimy się więc liczyć z tym, że możemy spędzać noc wraz z innymi turystami.

Hostelowe łóżka mogą być pojedyncze lub piętrowe, w zależności od organizacji obiektu i konkretnej sali. Hostele w Łodzi dysponują zarówno dużymi salami z kilkunastoma miejscami noclegowymi, jak i mniejszymi pokojami z kilkoma łóżkami. Ta ostatnia opcja świetnie sprawdzi się np. w przypadku przyjaciół podróżujących w większych grupach – przy odrobinie szczęścia i dokonaniu rezerwacji noclegu z odpowiednim wyprzedzeniem, możemy uzyskać ekonomiczne zakwaterowanie w hostelu w jednym pokoju ze znajomymi.

Pokoje w łódzkich hostelach różnią się między sobą także standardem oraz dostępnymi na miejscu udogodnieniami. Każdy tego typu obiekt ma obwiązek udostepnienia swoim gościom łazienki z prysznicem, a często także kompletnie wyposażonej kuchni, w której można przygotowywać posiłki, a także przechowywać produkty spożywcze. Zarówno łazienki, jak i kuchnia zaliczają się do części wspólnych obiektu – musimy się więc liczyć z oczekiwaniem na zwolnienie się kuchni lub łazienki, zwłaszcza jeśli obiekt gości w swoich progach większą liczbę turystów.

Hostele Łódź – dla kogo będą świetnym wyborem?

Obiekty turystyczne z kategorii hostele Łódź cieszą się zdecydowanie największym zainteresowaniem wśród otwartych na zawieranie nowych znajomości i towarzyskich ludzi młodych. W ich progach chętnie goszczą m. in. studenci, młodzież na wycieczkach szkolnych, a także młodzi ludzie zza granicy. Hostele są idealnym rozwiązaniem także dla oszczędnych turystów, którzy nic chcą lub nie mogą pozwolić sobie na wynajęcie pokoju w hotelu lub zatrzymanie się w samodzielnym apartamencie.

W obiektach turystycznych z tej kategorii chętnie nocują także osoby, które planują cały dzień spędzić na zwiedzaniu Łodzi i korzystaniu z jej atrakcji, obiekt noclegowy traktując jedynie jako miejsce na spędzenie nocy. Niewątpliwym atutem łódzkich hosteli jest także ich dogodna lokalizacja – większość z nich znajduje się bowiem w ścisłym centrum miasta lub w miejscu, z którego można wygodnie dostać się do najchętniej uczęszczanych przez turystów rejonów Łodzi.

Ile kosztuje nocleg w jednym z łódzkich hosteli?

Jedną z największych zalet obiektów noclegowych z kategorii hostele Łódź stanowi ich cena, która jest sporo niższa niż innych opcji zakwaterowania dostępnych na terenie miasta. Nic więc dziwnego, że najchętniej wybierają je oszczędni turyści, wycieczki szkolne, a także studenci, którzy preferują wydać zaoszczędzone pieniądze na rozrywki, których zdecydowanie nie brakuje w Łodzi.

Cena noclegów w łódzkich hostelach zależy od kilku czynników. Na jej wysokość wpływa przede wszystkim lokalizacja obiektu i jego położenie na terenie miasta, standard wykończenia i wyposażenia wnętrz, a także ilość miejsc noclegowych w danym pokoju. Najdroższe są noclegi w pokojach 1-osobowych (ich ceny zaczynają się od ok. 65 zł), a najtańsze w pokojach 6-osobowych (dostępne w cenie już od 35 zł).

Co o łódzkich hostelach mówią ich goście?

Pomimo swojego dość otwartego i młodzieżowego charakteru, hostele cieszą się bardzo pozytywnymi opiniami wśród turystów. Goszczący w ich progach ludzie doceniają je przede wszystkim za miłą i przyjaźnie nastawioną do gości obsługę, czystość i porządek panujące w pokojach, a także bardzo korzystną, sprzyjającą odkrywaniu uroków Łodzi lokalizację. Niewątpliwym atutem, często pojawiającym się w opiniach, jest także dostęp do kompletnie wyposażonej kuchni, w której turyści mogą przygotowywać oraz wygodnie spożywać posiłki.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!