Ferie zimowe

Ferie zimowe

Zapraszamy Państwa na wypoczynek do Gołkowic Górnych niedaleko Starego Sącza. 


Przygotowaliśmy komfortowe pokoje gościnne 2, 3, i 5 osobowe ( łącznie 16 miejsc noclegowych ) z TV oraz dostępem do internetu. 


Nasz dom położony jest na ogrodzonej posesji z dostępnymi miejscami parkingowymi. 

Dzieciom udostępniamy plac zabaw z huśtawką i piaskownicą. Istnieje również możliwość skorzystania z sali taneczno- kinowej sali zabaw.


Okolica sprzyja aktywnemu wypoczynkowi zarówno latem jak i zimą, w tym trasy narciarskie i rowerowe, szlaki turystyczne Przehyba, Rytro, Szczawnica, Krościenko nad Dunajcem, jezioro Rożnowskie.


ATRAKCJE TURYSTYCZNE:

1. PRZEHYBA

SCHRONISKO GÓRSKIE PTTK NA PRZEHYBIE 

Schronisko położone jest w przepięknym zakątku Polski - w Beskidzie Sądeckim, w Paśmie Radziejowej.

Roztaczające się tu widoki mogą zachwycić nawet najbardziej wymagające oko.

Przehyba leży na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego, na wysokości 1175m n.p.m.

Usytuowanie schroniska pozwala na uprawianie turystyki pieszej jak i rowerowej i jest idealnym miejscem wypadowym na szlaki Beskidu Sądeckiego.


2. LABILAND - SKRUDZINA

Labiland to Rodzinny Park Rozrywki z jednym z największych w Małopolsce labiryntem. Położony w malowniczej okolicy pod samą Przehybą.

3. STARY SĄCZ

A) BOBROWISKO

-Ścieżka przyrodnicza Bobrowisko to jedna z ciekawszych atrakcji przyrodniczych w Starym Sączu. Jest to zatem wyjątkowa propozycja dla osób, które chcą poobcować z przyrodą. Mają ją tu dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Bobrowisko to nic innego jak propozycja spaceru po tajemniczych stawach w widłach dwóch górskich rzek: Dunajca i Popradu. 

Na miejscu dostępne liczne punkty widokowe, jak też i wytyczone ścieżki, którymi turyści mogą się przemieszczać


B) PARK WODNY STAWY

-Park Wodny Stawy to propozycja aktywnego wypoczynku nad wodą w Starym Sączu. Kąpielisko powstało w wyrobisku po dawnej żwirowni. W okresie letnim, każdego roku cieszy się dużą popularnością wśród turystów.

Park Wodny Stawy znajduje się przy ulicy Wielki Wygon. Charakterystyka kąpieliska:

- nad bezpieczeństwem czuwają wykwalifikowani ratownicy WOPR

- istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu plażowego, jak i pływającego

- dostępne punkty gastronomiczne

- dostępne toalety


C) PARK LINOWY LEMUR

-parking dla zmotoryzowanych- Park linowy Lemur to doskonała atrakcja, zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych. Park znajduje się w dogodnej lokalizacji Starego Sącza, obok kąpieliska Stawy.

 Jest to świetne miejsce aktywnego wypoczynku i rozwijania w uczestnikach zabawy kreatywności i sprawności.

 Trasy dostępne w Parku linowym Lemur:

- Strefa Małego Lemura

- Trasa Pomarańczowa o długości 75 m

- Trasa Żółta o długości 140 m

- Trasa Zielona o długości 155 m

- Trasa Czerwona o długości 380 m 

Trasy są dostosowane do poziomu umiejętności uczestników. Nad bezpieczeństwem czuwają wykwalifikowani instruktorzy.


  D) OŁTARZ PAPIESKI

- Ołtarz Papieski, ul. Papieska - ołtarz zbudowany w 1999 roku z okazji wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Starym Sączu, konstrukcja, jak i inne ołtarze papieskie, miała zostać rozebrana, ale z powodu dużego zainteresowania piękną budowlą, ostała się do dziś, działa tu również Muzeum Jana Pawła II


E)PLATFORMA WIDOKOWA

- Platforma na Woli Kroguleckiej - niedaleko Starego Sącza, 3 km od Barcic, na Woli Kroguleckiej powstała niedawno ciekawa platforma widokowa, nazwana od swego kształtu Ślimak, podziwiać z niej można cudną panoramę Beskidu Sądeckiej, doliny Popradu i Beskidu Wyspowego


4.STACJE NARCIARSKIE:

Największy kompleks narciarski w Beskidzie Sądeckim to stacja narciarska Dwie Doliny, łącząca ze sobą Wierchomlę i Szczawnik.


W rejonie Piwnicznej-Zdroju w promieniu kilku kilometrów znajdują się wyciągi narciarskie na Suchej Dolinie w Kosarzyskach, Kokuszka, czy Ryterski Raj w Rytrze.


W rejonie Szczawnicy znajduje się nowootwarty wyciąg w Jaworkach, poza tym: Palenica, a w pobliżu Stajkowa w Krościenku i Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach (Gorce). 

Polecamy również mniejsze stoki: Henryk i Słotwiny w Krynicy-Zdroju, Stajkowa w Krościenku nad Dunajcem czy wyciąg w Kamiannej.

Znaleźć tutaj także można prywatne małe stoki dla dzieci wyposażone w orczyki i oświetlone, głównie w Tyliczu, a także Krzyżówka, Krynica-Zdrój, Powroźnik czy Ochotnica w Gorcach. 


5.PIWNICZNA ZDRÓJ

Piwniczna położona jest na obszarze malowniczego Popradzkiego Parku Krajobrazowego, zaledwie 3 km od granicy słowackiej. Dodatkową ciekawostką jest fakt, że około 30 km stąd znajdują się źródła termalne na Słowacji.

Szczyty w Piwnicznej

Turyści lubią odwiedzać Piwniczną ze względu na piękne krajobrazy, czystą przyrodę, bogate tradycje ludowe i łatwy dojazd. Okoliczne niewysokie szczyty nie są trudne do zdobycia, a pozwalają podziwiać cudne widoki. Ciekawe szczyty Beskidu Sądeckiego w obrębie Piwnicznej to: Eliaszówka (1024 m n.p.m.), Niemcowa (1001 m n.p.m.), Granica (715 m n.p.m.), Kicarz (703 m n.p.m.).

Rekreacja w Piwnicznej

Poza spacerowaniem i zdobywaniem szczytów na własnych nogach, Piwniczna oferuje także kolarstwo górskie, turystykę konną, kajakarstwo górskie, sporty ekstremalne oraz narciarstwo. Istnieją tu 2 stacje narciarskie: w Suchej Dolinie i Wierchomli.

-DOBRE TERENY DO KOLARSTWA GÓRSKIEGO

-KAJAKARSTWO GÓRSKIE 


5.MUSZYNA 

-OGRODY BIBLIJNE

Ogrody Biblijne w Muszynie to największy, pod względem obszaru, tego typu obiekt w Polsce. Ogrody mają ekumeniczny charakter i są nową atrakcją turystyczną Muszyny. 

Ogrody w Muszynie pobłogosławił i uroczyście otworzył bp Andrzej Jeż w asyście proboszcza i pomysłodawcy założenia ogrodów - ks. Pawła Stabacha oraz dziekana ks. Bogusława Skotarka 28 czerwca 2015 roku.

Budynki i otoczenie parafii zostało zaaranżowane w innowacyjny sposób. Opiera się na bazie zabytków, w skład której wchodzą: kościół parafialny, murowane dzwonnica i ogrodzenie, XVII wieczna kaplica wraz z figurą i drzewostanem oraz XIX - wieczna „stara plebania”. Ogrody Biblijne są miejscem medytacji, modlitwy, dialogu oraz wypoczynku. 

Ogrody Biblijne mają powierzchnię 1,3 hektara i stworzone zostały w konwencji trzech świątyń: Jerozolimskiej, kościoła świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny i kościoła czasów mesjańskich. Powstało pięć ogrodów: historii zbawienia, krajobrazów biblijnych, nauki proroków, dziecięcy Ogród Biblijny i Ogród zakochanych a w przyszłości Areopag biblijny.

• Pierwszy ogród opowiada historię zbawienia od stworzenia świata po wydarzenia opisane w Apokalipsie św. Jana. 

• Drugi, to ogród krajobrazów biblijnych, ukazujący geografię Ziemi Świętej, a także przedstawiający jej charakterystyczne krajobrazy i wybrane sposoby uprawy roli.

• W trzecim ogrodzie przypomina się główne tematy nauczania proroków. Jest tu winnica z wieżą,

• Znajduje się tu także ogrodowy kącik dla najmłodszych. 

• Z kolei piąta część ogrodów przeznaczona jest dla zakochanych. 

Ogrody biblijne w Muszynie to także interesujący ogród botaniczny.


6.CYRLA

Schronisko Cyrla – prywatne schronisko (oficjalnie Chata Górska Cyrla) położone w Beskidzie Sądeckim, w paśmie Jaworzyny na wysokości 844 m n.p.m. Nazwa wzięła się od przysiółka Rytra – Cyrli. Najbliższym szczytem jest Makowica (948 m n.p.m.) – schronisko leży na polanie Cyrla, na jego południowym zboczu. 

Początki schroniska to rok 1999 – w zrujnowanym gospodarstwie utworzono punkt gastronomiczny. Oficjalna data rozpoczęcia działalności w obecnej formie to 2001. 


7.KRYNICA ZDRÓJ

-SPŁYWY PONTONOWE I KAJAKOWE

-OGRODY ZMYSŁÓW


8. SZCZAWNICA

Pieniński Park Narodowy 

Wąwóz Homole 

Spływ Dunajcem 4.3 km od lokalizacji Niedzica 

Palenica Stok Narciarski 

Wodospad Zaskalnik 

Sokolica 

Pieniński Park Narodowy - Centrum Informacji Turystycznej

Cerkiew w Jaworkach 

Kolej linowa PKL Palenica 

Szczyt Trzy Korony 4.2 km od lokalizacji Sromowce Niżne 

Bryjarka 

Jaworki Arena Narciarska 

SzymSport - Wypożyczalnia Kajaków 3.4 km od lokalizacji Krościenko nad Dunajcem 

Ablandia Park Linowy 4.2 km od lokalizacji Krościenko nad Dunajcem 

Spływy rzeczne na tratwach i dętkach 


10. KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM

Ta malowniczo położona gmina, przecięta wstęgą Dunajca, otoczona unikalną przyrodą Pienin, stanowi doskonałą bazę dla turystyki górskiej, pieszej, rowerowej, konnej, kajakowej oraz uprawiania wędkarstwa.

- Szlaki turystyczne - z Krościenka prowadzą szlaki na pienińskie i gorczańskie szczyty, m.in. na Trzy Korony, Sokolicę, Czertezik, Prehybę, Marszałek, Lubań czy Turbacz. Warto odwiedzić Pieniński Park Narodowy z siedzibą Muzeum w Krościenku przy ul. Jagiellońskiej 107b.

 - Spływ Dunajcem - w Krościenku kończy się spływ łodziami flisackimi malowniczym przełomem Dunajca, który pozwala przeżyć niezapomnianą podróż przez ten unikatowy zakątek Pienin, będący osobliwością krajobrazową na skalę międzynarodową. Tratwami płynącymi wstęgą Dunajca dociera się do serce Pienin - Pienińskiego Parku Narodowego. Trasę tę można też pokonać kajakami i pontonami (rafting), co ostatnio staje się coraz bardziej popularne.


11. KLUCZKOWCE

Zamek Czorsztyn 2.5 km od lokalizacji Czorsztyn 

Zamek Dunajec w Niedzicy 3.6 km od lokalizacji Niedzica 

Góra Wdżar 

Tor saneczkowy 


12. BASENY TERMALNE 1,5 H OD GOŁKOWIC


BUKOWINA TATRZAŃSKA 

BIAŁKA

CHOCHOŁÓW

SZAFLARY


Serdecznie zapraszamy!

Zapytaj o nocleg

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej