Oleśnica - noclegi (30 noclegów w Oleśnicy)

Hotel Made in Napoli by Siervo Międzybórz

Hotel Made in Napoli by Siervo...

Międzybórz
9.8
Rewelacyjny!
od 170
/usługę
Noclegi Oleśnica

Noclegi Oleśnica

9.1
Rewelacyjny!
od 30
/usługę
Villa Bianka

Villa Bianka

8.4
Bardzo dobry!
od 140
/usługę
Hurtex Max Elektro

Hurtex Max Elektro

9.9
Rewelacyjny!
od 20
/usługę
Noclegi KSB Sabat

Noclegi KSB Sabat

10
Rewelacyjny!
od 50
/usługę
Villa w Ogrodzie

Villa w Ogrodzie

od 30
/usługę
Zapraszamy do rezerwacji telefonicznych.
Agroturystyka Lena

Agroturystyka Lena

Koza Wielka
7.3
Dobry!
od 50
/usługę

Noclegi w okolicy Oleśnicy:

Kwatery Dla Firm 'Długołeka Kiełczów

Kwatery Dla Firm 'Długołeka Kiełczów

Długołęka
15 km od Oleśnicy
od 20
/usługę
Gościniec Przy Spacerowej

Gościniec Przy Spacerowej

Długołęka
15 km od Oleśnicy
10
Rewelacyjny!
od 130
/usługę
Tanie noclegi Bierutów

Tanie noclegi Bierutów

16 km od Oleśnicy
od 17
/usługę
Mieszkania

Mieszkania

16 km od Oleśnicy
PRZYLESIE- NOCLEGI KOŁO WROCŁAWIA

PRZYLESIE- NOCLEGI KOŁO WROCŁAWIA

16 km od Oleśnicy
od 20
/usługę
Motel Magnolia

Motel Magnolia

16 km od Oleśnicy
9.5
Rewelacyjny!
Noclegi dla Firm

Noclegi dla Firm

16 km od Oleśnicy
Willa Mirków

Willa Mirków

17 km od Oleśnicy
9.4
Rewelacyjny!
od 50
/usługę
Pokoje Mirków

Pokoje Mirków

18 km od Oleśnicy
od 35
/usługę
BoomerangHouse

BoomerangHouse

20 km od Oleśnicy
7.6
Dobry!
od 100
/usługę
Dom Noclegowy

Dom Noclegowy

21 km od Oleśnicy
10
Rewelacyjny!
od 18
/usługę
Pokoje gościnne Pod Lipami

Pokoje gościnne Pod Lipami

Jelcz-Laskowice
21 km od Oleśnicy
od 16
/usługę
Apartament na Przedmieściach

Apartament na Przedmieściach

Kamieniec Wrocławski
22 km od Oleśnicy
10
Rewelacyjny!
od 200
/usługę

Skorzystaj z filtrów, aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Oleśnica

Oleśnica leży w województwie dolnośląskim, w aglomeracji wrocławskiej, na lewym brzegu rzeki Oleśnicy (dopływ Widawy), na Nizinie Śląskiej. Największą atrakcją turystyczną w mieście jest Zamek Książąt Oleśnickich wzniesiony w latach 1542-1616, za panowania w księstwie oleśnickim czeskich Podiebradów. Budynek w stylu renesansowym na murach gotyckich - z manierystycznymi uzupełnieniami i barokowym wystrojem części wnętrz, potrafi zachwycić. Zbudowali go prawdopodobnie włoscy i niemieccy artyści. Zespół zamkowy był kilka razy modernizowany - w połowie XVII, w XVIII oraz na przełomie XIX i XX wieku. Obejmuje on trzy części: czteroskrzydłowy zamek właściwy z dziedzińcem zewnętrznym, pałac z główną niegdyś bramą wjazdową oraz przedbramie, czyli barbakan. Będąc na terenie zespołu zamkowego, warto zwrócić uwagę na stojącą na placu Książąt Śląskich, Kolumnę Złotych Godów – najstarszy pomnik Oleśnicy. Wzniesiona została w roku 1791 dla uczczenia złotych godów księcia Karola Chrystiana Erdmanna i jego żony z rodu von Solms–Laubach.

Oleśnica - co warto zobaczyć?

Idealnym punktem, od którego można rozpocząć zwiedzanie jednego z najstarszych i najbardziej urokliwych miast na Dolnym Śląsku – Oleśnicy, jest Oleśnicki Dom Spotkań z Historią. Mieści się on w kamienicy przy ul. Bocianiej 11, w miejscu, które przed wiekami należało do założenia zamkowo-obronnego. Jego położenie sprawia, że jest częścią historycznej starówki. Muzeum jest placówką nastawioną na wykorzystywanie nowoczesnych metod prezentowania historii. Można tam obejrzeć kilkaset zdigitalizowanych eksponatów oraz wiele zdjęć za pomocą różnorodnych tematycznych aplikacji multimedialnych, prezentowane są też eksponaty umieszczone w gablotach i szufladach.


Warte odwiedzenia, szczególnie latem, są Oleśnickie Stawy Miejskie. Idealne miejsce na odpoczynek z rodziną – spacer, rolki, przejażdżkę rowerową czy piknik. W sezonie letnim można tez wypożyczyć rower wodny. Wokół stawów biegnie komfortowa trasa: krótsza, asfaltowa, wokół dwóch zbiorników liczy sobie ponad 1 km, dłuższa – 2,4 km (idealna dla biegaczy i rowerzystów).


Jeśli zdecydujemy się na nieco dłuższy pobyt w Oleśnicy i będziemy dysponować wolnym czasem, koniecznie powinniśmy wyruszyć poza miasto, do Arboretum Leśnego w Stradomi Wierzchniej (oddalonej o ok. 25 km od Oleśnicy). Kilkadziesiąt ha lasu, kolorowe piękne kwiaty i krzewy, sosnowe zagajniki, ogród skalny i liczne stawy z mostkami i kładkami. A dodatkowo alpiniarium, w którym urządzono prawdziwie górską przestrzeń, z górskim potokiem i wodospadem. I oczywiście zwierzęta – w stawach pływają ryby, kaczki i łabędzie. Po leśnych ścieżkach spacerują sarny i zające. A oprócz tego ścieżki spacerowe, ławeczki, cisza i spokój.

Oleśnica – na weekend czy dłuższy pobyt?

Żeby poznać Oleśnicę, musimy poświęcić jeden lub dwa dni. Miasto nie jest duże, a jego największą atrakcja – zespół zamkowy, zwiedzimy w jedno popołudnie. Weekend więc zdecydowanie wystarczy. Warto jednak planując urlop wziąć pod uwagę położenie Oleśnicy – bliskość Wrocławia. Oleśnica może okazać się świetną bazą wypadową właśnie do Wrocławia, w którym atrakcji turystycznych i miejsc wartych odwiedzenia jest naprawdę wiele.

Lokalne smaki – co zjeść w Oleśnicy?

Kuchnia dolnośląska słynie z samych pyszności. Turyści odwiedzający ten region Polski bardzo chętnie próbują lokalnych potraw, które dostępne są w większości miejscowych knajp i restauracji. Wśród najsłynniejszych dań Dolnego Śląska znajdują się m.in. zrazy, buchty - kluski na parze oraz karminadle - kotlety mielone. A jak wygląda cennik? Bardzo różnorodnie. Cena obiadu w Oleśnicy dla jednej osoby to koszt średnio 25 - 30 zł. Chcąc zjeść obiad składający się z zupy i drugiego dania z dodatkami trzeba wydać około 35 zł lub więcej. Wiele zależy od rodzaju zamówienia oraz lokalu, na który się zdecydujemy.

Noclegi w Oleśnicy

Baza noclegowa w Oleśnicy nie jest zbyt rozbudowana, jednak każdy powinien znaleźć tam coś dla siebie. W mieście znajdziemy obiekty noclegowe kategorii kwatery i pokoje, noclegi pracownicze, hotele, hostele oraz ośrodki szkoleniowe i wypoczynkowe. Turyści szukający noclegu w Oleśnicy najczęściej pytają o obiekty z kategorii: kwatery i pokoje. Liczy się dla nich już nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.

Ceny noclegów w Oleśnicy

Cena za nocleg w Oleśnicy zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii kwatery i pokoje, wtedy koszt noclegu może wynieść nawet od 25 zł. Jednak średnia cena noclegu w Piechowicach wynosi 90 zł. Warto jednak pamiętać o tym, że ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Z tego powodu ceny noclegów w weekend mogą być wyższe od cen w dzień powszedni.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Oleśnicy

Dla turystów poszukujących noclegu w Oleśnicy najważniejsze są trzy udogodnienia: prywatna łazienka, zagwarantowane miejsce parkingowe a także telewizor w pokoju. O te udogodnienia klienci pytają najczęściej. Zdecydowanie rzadziej, ale również, pojawiają się pytania o możliwość korzystania z kuchni, dostęp do internetu w obiekcie czy też akceptację kart płatniczych.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Oleśnicy

Ile kosztuje nocleg w Oleśnicy?
Cena za nocleg w Oleśnicy zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii kwatery i pokoje, wtedy koszt noclegu może wynieść od 20 zł. Średnia cena noclegu w Oleśnicy wynosi 70 zł.
Czy ceny noclegów w Oleśnicy w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 33% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Oleśnicy?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Oleśnicy zaczynają się od kwoty 20.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Oleśnicy?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: kwatery i pokoje, noclegi pracownicze. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Oleśnicy mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Oleśnicy to: Hurtex Max Elektro, Noclegi Oleśnica, Villa Bianka.
Które noclegi w Oleśnicy są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Oleśnicy poleca Hurtex Max Elektro, Villa Bianka, Noclegi Oleśnica.
Które noclegi w Oleśnicy są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Noclegi Oleśnica, Villa Bianka, Hurtex Max Elektro.

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej