Ostrołęka - noclegi (37 noclegów w Ostrołęce)

Wyróżnione

Kwatery Pracownicze 11 Listopada 111 Kwatery Pracownicze 11 Listopada 111

Kwatery Pracownicze 11 Listopada 111

Ostrołęka
od 30
/usługę

Noclegi U Marzenki

Noclegi U Marzenki

Olszewo-Borki
od 30
/usługę
Pensjonat Sala Bankietowa Arkadia

Pensjonat Sala Bankietowa Arkadia

Olszewo Borki Kordowo
Ostoja Wypoczynku Dom, Pokoje Do Wynajęcia

Ostoja Wypoczynku Dom, Pokoje Do...

Ostrołęka
10
Rewelacyjny!
od 40
/usługę
Kwatery Pracownicze 11 Listopada 111

Kwatery Pracownicze 11 Listopada 111

Ostrołęka
od 30
/usługę
Agroturystyka Czartoria

Agroturystyka Czartoria

9.9
Rewelacyjny!
od 40
/usługę
OBIEKT W CENTRUM MIASTA MONITORING WIZYJNY POSESJI CENA ZA OSOBĘ OD 35 ZŁ ZA DOBĘ
Noclegi Master

Noclegi Master

Ostrołęka
10
Rewelacyjny!
od 35
/usługę
Agroturystyka Zacisze Ułańskie

Agroturystyka Zacisze Ułańskie

od 30
/usługę
Pokoje Gościnne - Lawenda

Pokoje Gościnne - Lawenda

Ostrołęka
10
Rewelacyjny!
od 45
/usługę
Noclegi Dom Różany

Noclegi Dom Różany

od 30
/usługę
Noclegi Pracownicze

Noclegi Pracownicze

8.7
Bardzo dobry!
od 40
/usługę
Dom Do Wynajęcia - Kwatery Pracownicze

Dom Do Wynajęcia - Kwatery Pracownicze

Ostrołęka
od 35
/usługę
Przystań Zdrowia

Przystań Zdrowia

9.3
Rewelacyjny!
Bukowa

Bukowa

od 35
/usługę

Skorzystaj z filtrów, aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Ostrołęka

Jest wiele miejscowości w województwie mazowieckim, które warto odwiedzić. Jedną z nich jest Ostrołęka. To miasto na prawach powiatu w województwie mazowieckim. Leży nad rzeką Narew. Stanowi ważny ośrodek usług oraz przemysłu energetycznego, budowlanego, celulozowo-papierniczego i spożywczego oraz folkloru kurpiowskiego. Jest drugim pod względem wielkości miastem dawnej ziemi łomżyńskiej historycznego Mazowsza. Po co więc jeździmy do Ostrołęki? Przede wszystkim pozwiedzać, odpocząć i miło spędzić czas.

Ostrołęka to idealne miejsce na wyjazd o każdej porze roku

Ostrołęka położona jest w przepięknej lokalizacji w Nizinie Północnomazowieckiej, na skraju Puszczy Zielonej, w środkowej części powiatu ostrołęckiego. Przez miasto przepływają trzy rzeki: Narew, Omulew i Czeczotka. To właśnie dla wspaniałej przyrody warto przyjechać w to miejsce.


Najwięcej w mieście dzieje się w sezonie letnim, kiedy to organizowane są tu liczne wydarzenia kulturalne, takie jak chociażby: Dni Ostrołęki, widowisko plenerowe „Bitwa pod Ostrołęką”, czy ogólnopolski przegląd zespołów rockowych „Rockołęka”, który odbywa się we wrześniu.


Nie oznacza to jednak, że zimą nie ma tu co robić. Spokojnie i bez obaw. Jest dużo lokalnych atrakcji i miejsc, które warto zobaczyć. Tu zawsze każdy znajdzie coś dla siebie.

Ostrołęka, co warto zobaczyć?

Ostrołękę spokojnie można zwiedzić przez kilka godzin, będąc praktycznie we wszystkich miejscach wartych uwagi. Znajdziemy tu m.in. zabytki, jak i lokalne atrakcje dla wszystkich grup wiekowych.


Do zabytków, znajdujących się w mieście, należy zaliczyć: grodzisko średniowieczne, gródek obronny pochodzący prawdopodobnie z XII lub końca XI wieku, historyczny układ urbanistyczny starego miasta z rynkiem i ulicami przyległymi, kościół Farny pw. NMP i św. Mikołaja z XIV wieku, kościół bernardynów pw. św. Antoniego z XVII wieku, zespół budynków pokoszarowych z drugiej połowy XIX wieku, kościół pw. św. Wojciecha, klasycystyczny ratusz, czy też budynek dawnej poczty.

Są też i lokalne atrakcje, takie jak: Muzeum Kultury Kurpiowskiej, a w nim m.in. stała ekspozycja poświęcona powstaniu listopadowemu, Forty Bema, cmentarz wojenny żołnierzy Armii Radzieckiej, Stare Miasto i deptak śródmiejski, Ostrołęckie Centrum Kultury, plaża miejska przy rzece Narew oraz Park Miejski i Park na osiedlu Bursztynowym.

Co i gdzie zjeść w Ostrołęce?

Miasto nie ma swojego regionalnego dania. Dominują tu tradycyjne dania kuchni polskiej, włoskiej, czy azjatyckiej. Poza tym w mieście znajdziemy cukiernie z wyjątkowymi smakowitościami, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie.


Najbardziej popularne i polecane miejsca możemy znaleźć przy ulicach: Fieldorfa „Nila”, Kilińskiego, Głowackiego, czy Bogusławskiego. Cena większości dań rozpoczyna się od 20 zł. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od wybranego przez nas posiłku i miejsca, w którym go spożywamy.

Noclegi w Ostrołęce

Najchętniej wybieranymi kategoriami noclegów w Ostrołęce są agroturystyka oraz hotele. Największej liczby turystów, co zrozumiałe, możemy się tu spodziewać w sezonie wiosenno-letnim, kiedy to w mieście dzieje się najwięcej. Sama Ostrołęka ma bardzo bogatą ofertę noclegów. Znalezienie noclegu na każdą kieszeń, nie powinno stanowić problemu. W przypadku poszukiwania wolnych miejsc w Ostrołęce, liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy polecają lub nie dane miejsce.

Cena za nocleg w Ostrołęce

Średnia cena za nocleg w Ostrołęce wynosi 61 zł. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od standardu obiektu i jego lokalizacji. Największym zainteresowaniem w Ostrołęce cieszy się agroturystyka, w której koszt noclegu rozpoczyna się od 30 zł od osoby za dobę. Weekend nie ma tu żadnego wpływu na cenę – poziom porównywalny do zakresu, obowiązującego w dni powszednie.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Ostrołęce

Turyści, poszukujący noclegu w Ostrołęce, najczęściej pytają o dostępność łazienki, parkingu i telewizora. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku internetu. Szczególne znaczenie odgrywa parking, gdyż Ostrołęka jest bardzo popularną miejscowością, w której bardzo ciężko o znalezienie wolnego miejsca parkingowego. Na szczęście większość obiektów oferuje takie udogodnienie. Najmniej osób pyta o możliwość wyżywienia i dostępność kuchni – wynika z informacji, przygotowanych na podstawie zapytań turystów.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Ostrołęce

Gdzie zapłacić bonem turystycznym w Ostrołęce?
Bon turystyczny możesz zrealizować w Ostrołęce w jednym z obiektów noclegowych, których listę znajdziesz tutaj.
Ile kosztuje nocleg w Ostrołęce?
Cena za nocleg w Ostrołęce zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii agroturystyka, wtedy koszt noclegu może wynieść od 30 zł. Średnia cena noclegu w Ostrołęce wynosi 35 zł.
Czy ceny noclegów w Ostrołęce w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 11% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Ostrołęce?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Ostrołęce zaczynają się od kwoty 30.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Ostrołęce?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: agroturystyka, kwatery i pokoje. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Ostrołęce mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Ostrołęce to: Ostoja Wypoczynku Dom, Pokoje Do Wynajęcia, Agroturystyka Czartoria.
Które noclegi w Ostrołęce są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Ostrołęce poleca Agroturystyka Czartoria.
Które noclegi w Ostrołęce są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Agroturystyka Czartoria.

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej