Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Ostrów Wielkopolski

Ostrów Wielkopolski leży w południowej części Wielkopolski, nad rzeką Ołobok, na północno-zachodnich stokach Wzgórz Wysockich. Jest to spore, liczące 72 tysiące mieszkańców miasto, ważny ośrodek gospodarczy, kulturowy, a także turystyczny.


Ostrów Wielkopolski kusi klimatycznym rynkiem, od którego odchodzą boczne uliczki z przytulnymi restauracjami, oraz wieloma ciekawymi zabytkami świadczącymi o jego wielokulturowości. Przez lata obok siebie żyła społeczność polska, niemiecka i żydowska, czego ślady odnajdujemy dzisiaj w Ostrowie Wielkopolskim. W mieście odbywają się znane festiwale muzyczne – jazzowe i chopinowskie – a także teatralne, jednym z ciekawszych wydarzeń jest „Mazel Tov”, impreza promująca kulturę żydowską.

Co warto zobaczyć w Ostrowie Wielkopolskim?

Zwiedzanie Ostrowa Wielkopolskiego warto zacząć od rynku, w końcu jest to serce każdego miasta. Jego centralny punkt stanowi XIX-wieczny ratusz, w którym mieści się między innymi miejskie muzeum. Nieopodal stoi stół burmistrza Stefana Rowińskiego, jest to oryginalny pomnik upamiętniający pierwszego włodarza, wybranego na ten urząd po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.


Wszystkie najciekawsze zabytki Ostrowa Wielkopolskiego pozwoli zobaczyć przechadzka Ostrowskim Traktem Kultury. Na trasie znajduje się między innymi dawna synagoga, obecnie wyremontowana i zamieniona w ośrodek kultury o nazwie „Forum Synagoga”, oraz ratusz, konkatedra, budynek starego Teatru miejskiego a także Stary Cmentarz, założony jeszcze wcześniej niż warszawskie Powązki. Szukając nieco wytchnienia można zajrzeć do Parku Miejskiego, położonego pomiędzy aleją Powstańców Wielkopolski a ulicą Piłsudskiego. Znajdują się tam zacienione ławki, alejki spacerowe i malowniczy staw z fontannami.


Latem warto wybrać się również do ośrodka sportowo-rekreacyjnego Piaski-Szczygliczka, zlokalizowanego nad zalewem. Czekają tam piaszczyste plaże, boiska do gry w piłkę oraz promenada dla pieszych i rowerzystów, która biegnie wokół zalewu. Wiele osób przyjeżdża w tę część miasta, by skorzystać z atrakcji parku linowego oraz zwiedzić Park Dużych Owadów. Latem w okolicy kursuje kolejka turystyczna, która także cieszy się dużym zainteresowaniem turystów.

Ostrów Wielkopolski – co robić gdy pada?

Co robić, gdy podczas wizyty w Ostrowie Wielkopolskim popsuje się pogoda? Jedną z możliwości jest zaszycie się w którejś z klimatycznych restauracji znajdujących się przy rynku. Warto także udać się do budynku ratusza i obejrzeć ekspozycje Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Zgromadzono tam pamiątki związane z dawnym życiem miasta – zarówno kulturalnym, jak i codziennym. Można tam zajrzeć do kuchni z lat 30. XX w., gdzie od zawsze koncentrowało się życie rodzinne, czy też obejrzeć prace artystów związanych z Ostrowem. Warto obejrzeć również Muzeum 3D, co pozwoli na spacer dawnymi ulicami i doświadczenie życia przedwojennych mieszkańców miasta.


Wielogodzinną rozrywkę zapewni też wizyta na miejskim lodowisku, które poza sezonem zamieniane jest w rolkowisko. Co najważniejsze, zabawa odbywa się pod dachem! Dobrą propozycją dla aktywnych jest także wyjście do kręgielni, natomiast spotkanie z kulturą zagwarantuje wizyta w jednej z galerii sztuki lub pracowni artystycznej, które działają w Ostrowie Wielkopolskim.

Co zjeść w Ostrowie Wielkopolskim?

W kuchni wielkopolskiej wiele jest potraw ziemniaczanych i mącznych, ale do najbardziej charakterystycznych regionalnych dań należą proste pyry z gzikiem. To nic innego jak ziemniaki podawane z białym twarogiem z dodatkiem śmietany, szczypiorku i cebuli. W wielu restauracjach regionalnych to popularna przystawka, chociaż trzeba uważać z ilością, bo danie jest niezwykle sycące. Charakterystyczną zupą jest natomiast parzybroda – jej głównym składnikiem jest młoda kapusta włoska, dodaje się również inne warzywa oraz grzyby i mięso. Warto wymienić także pampuchy, czyli bułki gotowane na parze, serwowane w wersji słodkiej lub wytrawnej, a także znakomite mięsa: kaczkę, golonkę, zrazy i galart, czyli zimne nóżki.


W Ostrowie Wielkopolskim można zjeść regionalne potrawy, ale również dania z innych stron świata. Działa tam wiele lokali z kuchnią włoską, restauracje serwujące burgery i inne dania z wołowiny, pizzerie, punkty z kebabem i zapiekankami. Znajdą się również miejsca dla smakoszy sushi. Cena obiadu w Ostrowie Wielkopolskim to koszt około 30 zł, zależy to jednak od wybranego miejsca oraz rodzaju zamówionego dania.

Noclegi w Ostrowie Wielkopolskim

W bazie noclegowej Ostrowa Wielkopolskiego znajdują się oferty noclegów dotyczące kategorii noclegi pracownicze oraz kwatery i pokoje. Noclegi pracownicze zazwyczaj znajdują się w odpowiednio zaadaptowanych domach położonych w dobrych punktach miasta. Z ofert korzystają więc nie tylko przedsiębiorcy szukający miejsca dla swojej ekipy, ale i turyści, którzy chcą spać w dobrej lokalizacji. Warto jednak zaznaczyć, że pokoje w obiektach tej kategorii zwykle są wieloosobowe, trudno więc o prywatność.


O wiele bardziej kameralnymi miejscami są kwatery i pokoje, gdzie można znaleźć kwaterę już dla jednej osoby. Oferta noclegowa obejmuje najczęściej pokój z łazienką, dostęp do wspólnej kuchni oraz posesji, gdzie znajduje się miejsce parkingowe czy plac zabaw dla dzieci.

Ceny noclegów w Ostrowie Wielkopolskim

Ceny noclegów w Ostrowie Wielkopolskim nie są wysokie – zaczynają się już od 25 zł. Wysokość tej kwoty zależy od kilku czynników: lokalizacji, wybranej kategorii, standardu obiektu czy wymaganych udogodnień. Najtańsze oferty przedstawiają zazwyczaj obiekty z kategorii noclegi pracownicze. Warto jednak pamiętać, że koszty mogą wzrastać, gdy w mieście organizowana jest wydarzenie lub festiwal budzący zainteresowanie nie tylko uczestników, ale również publiczności. Właściciele obiektów noclegowych starają się wykorzystywać zwiększone zainteresowanie noclegami w Ostrowie Wielkopolskim.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Ostrowie Wielkopolskim

Wśród najczęściej wybieranych udogodnień w Ostrowie Wielkopolskim znajduje się dostęp do łazienki i kuchni, co bardzo ułatwia wygodne funkcjonowanie poza domem, oraz parking przy obiekcie. Dla turystów liczy się również możliwość korzystania z internetu oraz oglądania telewizji w pokoju.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Ostrowie Wielkopolskim

Ile kosztuje nocleg w Ostrowie Wielkopolskim?
Cena za nocleg w Ostrowie Wielkopolskim zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii noclegi pracownicze Ostrów Wielkopolski, wtedy koszt noclegu może wynieść od 35 zł. Średnia cena noclegu w Ostrowie Wielkopolskim wynosi 63 zł.
Czy ceny noclegów w Ostrowie Wielkopolskim w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 100% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Ostrowie Wielkopolskim?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Ostrów Wielkopolski”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Ostrowie Wielkopolskim zaczynają się od kwoty 35.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Ostrowie Wielkopolskim?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: noclegi pracownicze, kwatery i pokoje. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Ostrowie Wielkopolskim mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Ostrów Wielkopolski opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Ostrowie Wielkopolskim to: ABC Noclegi.
Które noclegi w Ostrowie Wielkopolskim są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Ostrowie Wielkopolskim poleca ABC Noclegi.
Które noclegi w Ostrowie Wielkopolskim są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: ABC Noclegi.
Gdzie leży Ostrów Wielkopolski?
Ostów Wielkopolski znajduje się w południowej części Wielkopolski, na Wysoczyźnie Kaliskiej. Stanowi jeden z ośrodków aglomeracji kalisko-ostrowskiej.
Jakie są największe atrakcje w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy?
Do atrakcji Ostrowa Wielkopolskiego należy Ostrowski Trakt Kultury, przy którym znajdują się najważniejsze zabytki miasta, oraz ośrodek sportowo-rekreacyjny Piaski-Szczygliczka, zlokalizowany nad ostrowskim zalewem. W okolicy warto zwiedzić zabytki Kalisza oraz zamek w zamek w Gołuchowie.
Co zjeść w Ostrowie Wielkopolskim?
W Ostrowie Wielkopolskim warto spróbować typowych dla regionu dań – najsłynniejsze to pyry z gzikiem oraz zupa parzybroda. W Wielkopolsce podaje się również pampuchy, golonkę i galart.
Ile kosztuje obiad w Ostrowie Wielkopolskim?
Cena obiadu w Ostrowie Wielkopolskim to koszt około 30 zł, zależy to jednak od wybranego miejsca oraz rodzaju zamówionego dania.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!