Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Pszczewa:

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Pszczew

Pszczew – małe miasteczko położone w środkowo-wschodniej części województwa lubuskiego. Miasto należy do jednych z atrakcyjniejszych miejsc tego regionu. Wyjątkowa lokalizacja w otoczeniu kilku jezior, a także malownicze widoki oraz wąskie uliczki biegnące wśród zabudowań centrum miasta sprawiły, że turyści pokochali to miejsce. Nie ulega wątpliwościom, że Pszczew posiada swój oryginalny urok. Dodatkowo specjalnie stworzona i zagospodarowana na potrzeby turystyczne obszerna plaża przy jeziorze Szarcz to główny powód, przez który w okresie letnim możemy zaobserwować tutaj większy ruch.

Co warto zobaczyć w Pszczewie?

Pszczew posiada niezwykły urok małego miasteczka. Tutejsze okolice zamieszkiwane były już w epoce kamiennej. Jednak pierwsze pisemne wzmianki pochodzą dopiero z 1256 i 1259 roku. Do dziś zachował się niemal niezmieniony średniowieczny układ miasta. W centralnej jego części mieści się prostokątny rynek, który przecinają wąskie uliczki. Jest to układ z czasów, kiedy zabudowa miasta była w całości drewniana. Dzisiaj dominują tutaj parterowe, murowane budynki pochodzące z XIX i XX wieku. Całości niezwykłego charakteru dodają kolorowe donice z kwiatami, ustawione praktycznie na każdym ganeczku oraz powiększająca się z każdym rokiem kolekcja drewnianych rzeźb.


Spacerując po mieście, warto odwiedzić późnorenesansowy kościół parafialny, wybudowany na przełomie 1632-1654. Budynek następnie został przebudowany w XVIII i XIX wieku i to właśnie wtedy zyskał dodatkowe elementy barokowe. W jego wnętrzu na szczególną uwagę zasługuje barokowy ołtarz z obrazem świętej Marii Magdaleny – patronki kościoła oraz XVIII-wieczna ambona. Na ścianie przedsionka znajduje się tablica upamiętniająca poległych w czasie I wojny światowej mieszkańców Pszczewa. Naprzeciwko świątyni wznosi się barokowy budynek plebanii, który swoim wyglądem przypomina dawne dworki.

Co robić w Pszczewie kiedy pada?

Kiedy podczas urlopu pogoda zrobi nam niespodziankę i nagle zacznie padać deszcz, możemy ten czas spędzić w muzeach. Jednym z nich jest zabytkowy dom szewca, pochodzący z II połowy XVIII wieku. Budynek znajduje się na pszczewskim rynku i różni się od pozostałych kształtem oraz proporcjami. Wykonany z drewna na wysokiej kamiennej podmurówce, dawniej należał do znanej w okolicy rodziny Paździorków. Część powierzchni muzealnej zajmuje odtworzony warsztat i sklep szewca Feliksa Paździorka. Dodatkowo wewnątrz budynku w pełni zachowała się tzw. „czarna kuchnia” pochodząca z połowy XVII wieku. Ponadto zobaczyć można znaleziska archeologiczne oraz wystawę pocztówek ukazujących dawny Pszczew.


W miasteczku znajdziemy kilka uroczych restauracji i małych kawiarenek, gdzie można odpocząć i przeczekać chwilowy deszcz, a przy okazji spróbować serwowanych regionalnych przysmaków lub wypić kawę czy herbatę, koniecznie w towarzystwie słodkiego deseru.

Wypad do Pszczewa to dobry pomysł o każdej porze

Pszczew wydaje się idealnym miejscem na letni wypoczynek. Jest mniej tłoczny niż pozostałe letnie kurorty, a jednocześnie ma do zaoferowania wiele atrakcji. Jedną z nich jest Jezioro Szarcz z przestronną plażą. W czasie wakacji spotkamy tutaj głównie rodziny z dziećmi, a także zarówno turystów, jak i mieszkańców, wypoczywających w małych grupkach. W trosce o bezpieczeństwo plażowiczów zostały wydzielone specjalne strefy przeznaczone do kąpieli, oczywiście pod bacznym okiem ratowników WOPR. Dodatkowo przy plaży znajdują się punkty gastronomiczne oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego.


Po długim dniu spędzonym na plaży, warto wybrać się na górę wieżową, która wznosi się przy brzegu Jeziora Pszczewskiego. Góra to nic innego jak nasyp ziemi o kształcie ściętego stożka. Dawniej na jej szczycie znajdowała się mieszkalno-obronna wieża, dziś nie ma po niej śladu, a na jej miejscu został utworzony taras widokowy. Na turystów czekają ławeczki, na których można usiąść i podziwiać np. piękne zachody słońca.

Noclegi w Pszczewie

Turyści, chcąc spędzić czas w tym uroczym miasteczku, najczęściej wybierają obiekty z kategorii agroturystyka oraz wille. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również dogodna lokalizacja, a także standard oferowanego noclegu. Obiekty agroturystyczne nieustannie cieszą się ogromną popularnością wśród wszystkich, którzy szukają odskoczni od codziennego życia w wielkim mieście. Chcą oni bowiem spędzić wolny czas w otoczeniu przyrody.

Ceny noclegów w Pszczewie

Ceny noclegów w Pszczewie mogą się lekko różnić między sobą i zależą głównie od standardu oraz lokalizacji konkretnego obiektu. Średnio za dobę zapłacimy 190 zł, jednak najkorzystniej jest zatrzymać się w obiektach z kategorii ośrodki szkoleniowe i wypoczynkowe, wówczas cena może zaczynać się już od 55 zł. Zdarza się, że właściciele obiektów wprowadzają specjalne oferty promocyjne oraz okazyjne do swojej oferty.


W większości obiektów właściciele indywidualnie ustalają cennik, który nieznacznie może się różnić w zależności od sezonu lub weekendu, o czym należy pamiętać, planując swój urlop. Może zdarzyć się, że doba podczas weekendu będzie droższa o 19% niż w czasie tygodnia.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Pszczewie

Turyści najczęściej pytają o dostęp do prywatnej łazienki. Nieustannie jest to jedno z najważniejszych udogodnień i nic w tym dziwnego, ponieważ podczas dłuższego pobytu, dzielenie łazienki z pozostałymi gośćmi może stać się uciążliwe. Dodatkowo chcą mieć zagwarantowane miejsce parkingowe oraz dostęp do sprawnego internetu.


Rodziny podróżujące z dziećmi często zwracają uwagę na sąsiedztwo placu zabaw oraz możliwość korzystania z kuchni w celu przygotowania samodzielnych posiłków. Ważna jest również lokalizacja. W okresie letnim najpopularniejsze stają się obiekty, które znajdują się blisko jezior.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Pszczewie

Ile kosztuje nocleg w Pszczewie?
Cena za nocleg w Pszczewie zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii ośrodki szkoleniowe i wypoczynkowe Pszczew, wtedy koszt noclegu może wynieść od 110 zł. Średnia cena noclegu w Pszczewie wynosi 150 zł.
Czy ceny noclegów w Pszczewie w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 34% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Pszczewie?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Pszczew”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Pszczewie zaczynają się od kwoty 110.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Pszczewie?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: agroturystyka, ośrodki szkoleniowe i wypoczynkowe. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Pszczewie mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Pszczew opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Pszczewie to: AgroSara, Ośrodek Wypoczynkowy Wodnik.
Które noclegi w Pszczewie są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Pszczewie poleca Ośrodek Wypoczynkowy Wodnik, AgroSara.
Które noclegi w Pszczewie są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: AgroSara, Ośrodek Wypoczynkowy Wodnik.
Gdzie się znajduje Pszczew?
Pszczew znajduje się w województwie lubuskim, na malowniczym pojezierzu. Leży w sąsiedztwie kilku jezior, dzięki czemu stanowi lubiane miejsce wypoczynku i rekreacji.
Gdzie dokładnie jest plaża w Pszczewie?
Plaża w Pszczewie zlokalizowana jest nad jeziorem Szarcz. Ma wydzielone kąpielisko, którego w sezonie letnim strzegą ratownicy WOPR. Poza tym na brzegu można znaleźć wypożyczalnię sprzętu wodnego oraz punkty gastronomiczne.
Co warto zobaczyć w Pszczewie?
W Pszczewie warto zobaczyć malowniczy miejski rynek oraz późnorenesansowy kościół parafialny. Koniecznie trzeba odwiedzić też muzeum, które znajduje się w dawnym domu szewca przy rynku. Odtworzony tam między innymi szewski warsztat oraz sklep.
Jakie są atrakcje w Pszczewie i okolicy?
Do atrakcji Pszczewa należy plaża nad jeziorem Szarcz. W okolicy miejscowości również znajduje się wiele akwenów z plażami i kąpieliskami, a oprócz tego Pszczewski Park Krajobrazowy oraz Park Miniatur Fortyfikacje w Pniewie.
Nad jakim jeziorem leży Pszczew?
Pszczew leży nad jeziorem Szarcz, będącym jednym z akwenów Pojezierza Lubuskiego. Zabudowania Pszczewa zajmują jego północo-zachodni brzeg.
Pszczewski Park Krajobrazowy, co można tam zobaczyć?
Największą atrakcją Pszczewskiego Parku Krajobrazowego jest urozmaicona rzeźba terenu oraz zespół jezior. Charakterystyczne są tam pagórki kemowe oraz bory sosnowe, przez które biegną liczne trasy spacerowe i rowerowe.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!