Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Siedlec:

Natychmiastowa rezerwacja

Kwatery Sokółka

  • Cena gwarantowana
  • Bezpłatne anulowanie
  • Brak przedpłaty
Nowość w Nocowaniu!
od 120 zł
1 noc

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Siedlce

W województwie mazowieckim mamy dużo miast z bogatą historią i które możemy spokojnie pozwiedzać, np. w weekend. Jednym z nich są Siedlce. To miasto na prawach powiatu, położone pomiędzy rzekami Muchawką i Helenką, historycznie należące do ziemi łukowskiej. Siedlce leżą na Wysoczyźnie Siedleckiej, która geograficznie jest częścią Niziny Południowopodlaskiej. Znajduje się w doskonałej lokalizacji Mazowsza, zaledwie 92 km od Warszawy. Po co jeździmy do Siedlec? Przede wszystkim pozwiedzać i miło spędzić czas.

Siedlce to idealne miejsce na wyjazd o każdej porze roku

Siedlce są popularne przez cały rok. A wszystko to spowodowane przez bogatą historię i wspaniałe zabytki. Większych tłumów można się tu spodziewać w sezonie letnim, w okolicach majówki i w wakacje. Jeśli chcemy ich uniknąć, to warto jest rozważyć wyjazd wczesną wiosną lub późną jesienią. Wspaniałe trasy spacerowe i miasto pełne zabytków dostarczy niezwykłych wspomnień również poza sezonem turystycznym. Goście przyjeżdżają tu głównie na weekend.

Siedlce, co warto zobaczyć?

Siedlce to piękne miasto. Jego zwiedzanie na pewno sprawi Ci przyjemność. Dzisiaj to tętniące życiem miasto z kilkoma ciekawymi zabytkami i najwspanialszym obiektem Mazowsza, obrazem El Greca. Najwięcej miasto zawdzięczało kanclerzowu wielkiemu litewskiemu Fryderykowi Michałowi Czartoryskiemu i jego córce, Aleksandrze Ogińskiej. To właśnie oni rozplanowali nowe centrum miasta z barokową rezydencją, rynkiem i ratuszem.


Wśród zabytków i miejsc wartych uwagi, koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę na: kościół św. Stanisława z XVIII wieku, klasycystyczny pałac w Siedlcach, powstały w wyniku przebudowy barokowego pałacu Fryderyka Michała Czartoryskiego, kaplica św. Krzyża wzniesiona pod koniec XVIII wieku. Okazałą budowlą jest niewątpliwie tutejszy ratusz, będący jedną z najpiękniejszych tego typu budowli w Polsce. Jest dziełem Jana Zygmunta Deybla i powstał około połowy XVIII wieku. Jest rozległą budowlą złożoną z piętrowej części środkowej przeznaczonej na funkcje municypalne i skrzydeł mieszczących jatki. Największym hitem Siedlec jest jednak Muzeum Diecezjalne, w którym znajduje się słynny obraz El Greca. Warto również przyjść do katedry siedleckiej Niepokalanego Poczęcia NMP, pochodzącej z początku XX wieku.

Co zjeść w Siedlcach?

W mieście dominują tradycyjne dania kuchni polskiej. Każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie. Warto również spróbować regionalnych specjałów, jeśli tylko będziemy mieli okazję być w Siedlcach. Znajdziemy tu m.in. różnorodne przetwory owocowe i warzywne, ciasta wypiekane z naturalnych składników, babki ziemniaczane, pierogi, parowańce, kluski, czy wyroby mleczne. Kosztując swojskich wędlin i kiełbas poczujemy aromat jałowca czy drzewa dębowego, które są używane do ich wędzenia.


W samym mieście znajdziemy głównie dania kuchni polskiej, włoskiej, azjatyckiej, czy dania typu fast-food. Popularne i polecane restauracje znajdziemy m.in. przy ulicy Jana Kochanowskiego, Armii Krajowej, czy Mieczysława Asłanowicza. Ceny rozpoczynają się od 20 zł – wszystko jest uzależnione od rodzaju wybranego dania i lokalu, w którym zjemy. Na pewno warto spróbować dań tutejszej kuchni.

Noclegi w Siedlcach

Najchętniej wybieranymi kategoriami noclegów w Siedlcach są kwatery i pokoje, hotele oraz apartamenty – najczęściej wybierane przez pary i rodziny z dziećmi. Turystów możemy się tu spodziewać praktycznie przez cały rok. Same Siedlce mają bogatą ofertę noclegów, dostępnych na każdą kieszeń. W przypadku poszukiwania wolnych miejsc w Siedlcach liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy polecają lub nie dane miejsce.

Cena za nocleg w Siedlcach

Średnia cena za nocleg w Siedlcach wynosi 100 zł. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od standardu obiektu i jego lokalizacji – wiadomo, że im bliżej centrum, tym cena zdecydowanie wyższa. Największym zainteresowaniem cieszą się kwatery i pokoje, w których koszt noclegu rozpoczyna się od 30 zł od osoby za dobę. W przypadku niektórych obiektów, może mieć zastosowanie tzw. cennik weekendowy, jednak ceny w weekend w większości obiektów są zbliżone do tych, obowiązujących w dni powszednie.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Siedlcach

Turyści, poszukujący noclegu w Siedlcach, najczęściej pytają o dostępność łazienki, parkingu i telewizora. Podobnie wygląda sytuacja z internetem. Szczególne znaczenie odgrywa parking, gdyż jak wiadomo prawie każdy obecnie porusza się swoim własnym środkiem lokomocji. Na szczęście większość obiektów oferuje takie udogodnienie. Najmniej osób pyta o możliwość wyżywienia i dostępność kuchni – wynika z informacji, przygotowanych na podstawie zapytań turystów.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Siedlcach

Ile kosztuje nocleg w Siedlcach?
Cena za nocleg w Siedlcach zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii kwatery i pokoje Siedlce, wtedy koszt noclegu może wynieść od 30 zł. Średnia cena noclegu w Siedlcach wynosi 52 zł.
Czy ceny noclegów w Siedlcach w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 28% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Siedlcach?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Siedlce”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Siedlcach zaczynają się od kwoty 30.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Siedlcach?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: kwatery i pokoje, hotele. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!