Na kolejność obiektów prezentowanych w wynikach wyszukiwania wpływ mogą mieć m.in. aktualność oferty obiektu, popularność obiektu, odpłatne pozycjonowanie. Dowiedz się więcej.

Sieradzkie noclegi

Ten obiekt nie był jeszcze oceniany.
Byłeś tutaj?
od 40
/usługę

KWATERY PRACOWNICZE SIERADZ

Ten obiekt nie był jeszcze oceniany.
Byłeś tutaj?
od 50
/usługę

Noclegi Kwatery Prywatne Pałacyki

8.8 Bardzo dobry!
Miłe, zaciszne miejsce. Pokoje z oddzielnymi wejściami, zapewniają całkowitą intymność. Bardzo mili właściciele, dbający o gości. Jest...
Mirka Mroczek
od 35
/usługę

Kwatery pracownicze Męcka Wola

9.4 Rewelacyjny!
Świetne kwatery pracownicze, blisko do miasta i sklepów , super okolica na relaks po pracy ( las i staw z rybami ). Wynajmujący...
Rafał 2022-06-06
od 80
/usługę

Kwatery Prywatne I Pracownicze

Męcka Wola
9.2 Rewelacyjny!
Ocena na 6-stkę, bardzo miła obsługa właściciela obiektu, czysto schludnie i ciepło,byliśmy jako firma w dwanaście osób i nie było...
Dariusz AVENA
od 40
/usługę

kwatery pracownicze

Podłężyce
10 Rewelacyjny!
Bardzo mili właściciele i przede wszystkim duży spokój.
Łukasz 2022-09-06
od 60
/usługę

Noclegi w okolicy Sieradza:

Noclegi Pracownicze

Izabelów 13 km od Sieradza
Ten obiekt nie był jeszcze oceniany.
Byłeś tutaj?
od 40
/usługę

Dom Pielgrzyma

Zduńska Wola 14 km od Sieradza
10 Rewelacyjny!
Bardzo przyjemny pokój i kawiarenka na piętrze. Przemili są ludzie którzy tam pracują. Z przyjemnością jeszcze wrócę do Domu Pielgrzyma.
Anonim
od 70
/usługę

Gospodarstwo Agroturystyczne Zacisze

Lary 28 km od Sieradza
Ten obiekt nie był jeszcze oceniany.
Byłeś tutaj?
od 100
/usługę

Noclegi

Dwór Rzepiszew

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Sieradz

Sieradz to średniej wielkości miasto na terenie województwa łódzkiego, ulokowane w Kotlinie Sieradzkiej nad rzeką Wartą. Posiada niezwykły mikroklimat oraz duże połacie zieleni. Miasto może poszczycić się ponad 800-letnią historią. W Sieradzu znajdziemy wiele zabytków, które pamiętają jeszcze czasy panowania królów na ziemiach Polski. Turyści, niezależnie od pory roku, bardzo chętnie spędzają tutaj weekendy.

Sieradz – co warto zobaczyć?

Będąc w Sieradzu, warto wybrać się na słynne wzgórze zamkowe, żeby móc zobaczyć pozostałości po dawnym zamku. W latach 50. XIV wieku po spaleniu przez zakon krzyżacki drewnianej budowli, na jej miejscu z rozkazu Kazimierza Wielkiego wzniesiono potężny zamek murowany. Dodatkowo budowla została wzmocniona przez otaczające ją mury. Za czasów panowania na tych terenach Jagiellonów, zamek pełnił funkcję ważnego ośrodka politycznego. Warto wspomnieć, że to właśnie tutaj dwukrotnie odbyły się narady dotyczące obsady polskiego tronu. W XV i XVI wieku kilkukrotnie był przebudowywany, a po licznych zniszczeniach na przestrzeni lat, w 1800 roku podjęto ostateczną decyzję o jego rozbiórce.


Spacerując ulicami miasta, możemy podziwiać wiele zabytkowych budynków, które zachowały się w świetnym stanie. Jednym z nich jest np. budynek teatru miejskiego. Pierwotnie w jego wnętrzu mieściły się stajnie pocztowe, które w 1874 oraz 1900 roku przebudowano i nadano gmachowi obecny klasycystyczny kształt.

Co robić w Sieradzu w wolnym czasie?

Nieopodal wzgórza zamkowego znajdziemy niezwykłe muzeum na świeżym powietrzu. Sieradzki park etnograficzny powstał w latach 60. z inicjatywy ówczesnej dyrektorki miejscowego muzeum okręgowego. Na terenie parku zrekonstruowano m.in. zagrodę Szczepana Muchy – rzeźbiarza ze wsi Szale. Pochodząca z przełomu lat 50. i 60. XX wieku zagroda posiada liczne walory artystyczne, a we wnętrzu domu rzeźbiarza możemy podziwiać kolekcję jego prac pochodzących z przełomu lat 1972-1983. Kolejnym ciekawym elementem, znajdującym się na terenie parku jest wiata ekspozycyjna, w której prezentowane są dawne narzędzia rolnicze. Park czynny jest od maja do listopada. Od wtorku do piątku w godzinach: 10:00-15:30, natomiast w sobotę i niedzielę od 10:00 do 17:00.

Co robić w Sieradzu kiedy pada?

Jeżeli podczas zwiedzania miasta, pogoda ulegnie pogorszeniu, przynosząc odpady deszczu, warto wykorzystać ten czas na bliższe poznanie historii Sieradza. Muzeum Okręgowe, które swoją siedzibę ma w jednej z najstarszych murowanych kamienic istniejących w mieście, powstało w roku 1937. Ekspozycja stała zawiązuje do dziejów Sieradza i opiera się na ponad 40000 zabytkowych eksponatach nawiązujących do archeologii, etnografii, historii oraz sztuki. Dodatkowo wewnątrz budynku znajduje się biblioteka naukowa oraz dział oświatowy. Muzeum organizuje również liczne wystawy czasowe, które przyciągają zarówno turystów, jak i samych mieszkańców. Cena biletu to koszt zaledwie 6 zł (bilet normalny) oraz 4 zł (bilet ulgowy). Ponadto w każdy wtorek wstęp do muzeum jest bezpłatny.

Noclegi w Sieradzu

Sieradz nie posiada rozbudowanej bazy noclegowej, jednak każdy, kto będzie chciał spędzić weekend w tym mieście, z pewnością znajdzie coś dla siebie. Turyści najczęściej decydują się na obiekty oferujące wynajem pokoi oraz gospodarstwa agroturystyczne. Liczy się nie tylko cena, ale również standard konkretnego obiektu oraz jego lokalizacja. Poza tym turyści zwracają uwagę na opinie pozostałych gości, którzy polecają lub nie konkretne miejsce noclegowe.

Ceny noclegów w Sieradzu

Ceny noclegów mogą się różnić i zależą głównie od standardu oraz lokalizacji noclegu. Oczywiście, im bliżej centrum miasta, tym drożej. Średnio za nocleg w Sieradzu zapłacimy 60 zł, jednak jeśli zdecydujemy się obiekt oferujący wynajem pokoi, wówczas za dobę możemy zapłacić już od 40 zł.


Należy pamiętać, że większość właścicieli indywidualnie ustala cennik, dlatego może się on lekko różnić w zależności od sezonu lub weekendu. Zdarza się, że podczas weekendu spotkamy się z ceną wyższą o 33% od tej w dzień powszedni.

Najczęściej wybierane udogodnienia

Turyści przyjeżdżający do Sieradza, najczęściej podróżują własnym samochodem, dlatego bezpieczne miejsce parkingowe jest dla nich niezwykle ważne. Liczy się także dostęp do prywatnej łazienki, a także telewizor i internet.


Rodziny podróżujące z dziećmi często pytają o możliwość wykupienia na miejscu posiłków bądź bliskie sąsiedztwo miejsca, gdzie można tanio i smacznie zjeść.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Sieradzu

Ile kosztuje nocleg w Sieradzu?
Cena za nocleg w Sieradzu zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii kwatery i pokoje Sieradz, wtedy koszt noclegu może wynieść od 35 zł. Średnia cena noclegu w Sieradzu wynosi 50 zł.
Czy ceny noclegów w Sieradzu w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 0% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Sieradzu?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Sieradz”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Sieradzu zaczynają się od kwoty 35.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Sieradzu?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: kwatery i pokoje, noclegi pracownicze. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Sieradzu mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Sieradz opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Sieradzu to: Noclegi Kwatery Prywatne Pałacyki.

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej