
Filtry
Sława - noclegi (69 noclegów w Sławie)
Obiekty z potwierdzoną dostępnością
Pozostałe oferty z Sławy
Samodzielnie skontaktuj się z właścicielem, aby potwierdzić dostępność


Apartamenty nad jeziorem



Apartamenty nad Jeziorem Sławskim

Domki nad jeziorem Sława

Yacht Club Apartamenty

Dom Letniskowy Rosa

Sławska Poręba

Pokoje Gościnne

Dworek pod lipą

Rodzinna przystań

Sosenkowe Apartamenty

Hotel***Tanzanit

Noclegi w okolicy Sławy:

Przyjazne Domki

Pokoje Gościnne

DOMKI LETNISKOWE KACPER BRENNO

Ośrodek Wypoczynkowy Krokus

Białe Brenno-Ośrodek...

Domowa- restauracja i pokoje

Wakacyjne Domki Wieleń

Domek Letniskowy U Arka

Pokoje Gościnne

Domki Pod Sosnami

Willa Konwalia

Ośrodek Wczasowy U Marcina

AS Wieleń

Santana Club

Ośrodek Wypoczynkowy Słoneczko
Skorzystaj z filtrów, aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.
Sława
Sława – miasto w województwie lubuskim, na Pojezierzu Leszczyńskim, leżące w pobliżu Jeziora Sławskiego. Można je swobodnie podzielić na dwie części: miejską oraz wypoczynkową. W ciągu roku przypomina nieco pogrążone w letargu, jednak wybudza się z niego latem, za sprawą przyjeżdżających tutaj tłumnie turystów. Ich głównym celem jest plaża i kąpielisko nad jeziorem, jednak równie chętnie zwiedzają samo miasteczko. W Sławie znajduje się kilka ciekawych zabytków, świadczących o interesującej historii miasta.
Sława – co warto zobaczyć?
Będąc w Sławie, koniecznie trzeba zobaczyć tutejszy pałac. Pierwotnie na jego miejscu stał drewniany zamek, jednak w 1468 roku, Melchior von Rechenbreg, po wykupieniu całego terenu, drewniany budynek zamienił na murowany. Również tamten, niestety nie zachował się do obecnych czasów, ponieważ został prawie całkowicie zniszczony w wielkim pożarze miasta, który miał miejsce w roku 1721. Wśród zgliszczy zostały jedynie fundamenty, na których wzniesiono obecny pałac. Na dziedzińcu przed wejściem stoi figura św. Jana Nepomucena, a nieopodal niej mała oficyna – prostokątny budynek z wieżą. W dawnych czasach pałac zapewne stanowił wspaniałą rezydencję, niestety obecnie jest mocno zaniedbany i ulega powolnemu wyniszczeniu.
Na wyjątkową uwagę, zasługuje również zabudowa centrum miasta. Niskie, zabytkowe kamieniczki, które nie są zbyt spektakularne architektonicznie, jednak jako całość ukazują niezmieniony, dawny układ ulic w mieście. Oryginalnie zabudowa była drewniana, niestety nie przetrwała licznych pożarów, które w mieście wybuchły w 1721 i 1765 roku. Na ich parcelach wzniesiono nowe, murowane budynki. Najstarsze sławiańskie domu pochodzą z XVIII wieku.
W środkowej części nowego rynku mieści się fontanna Witosławy, z figurką dziewczynki, od której imienia według legendy wzięła się nazwa miejscowości. Warto odwiedzić fontannę i najlepiej od mieszkańców dowiedzieć się, jak brzmi wspomniana legenda.
Co robić w Sławie w wolnym czasie?
Największą popularnością wśród turystów, przyjeżdżających tutaj głównie latem, cieszy się Jezioro Sławskie. Na plaży są charakterystyczne, duże, słomiane parasole oraz liczne atrakcje do zabaw dla dzieci, a także niedawno wyremontowane, ciągnące się w głąb jeziora molo. Dodatkowo przy plaży jest bogate zaplecze gastronomiczne, gdzie zjemy świeżą rybę. Kąpielisko w okresie wakacyjnym czynne jest codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00, a nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwają wykwalifikowani ratownicy.
Warto także wejść na drewnianą wieżę widokową „Joanna”. Jej szkieletowa konstrukcja została wykonana z drewna świerkowego i w części z modrzewiowego. Na wysokości 40 metrów mieści się taras widokowy, z którego rozpościera się przepiękny widok na jezioro sławskie oraz na okoliczne lasy i tereny rolnicze. Wejście na wieże jest darmowe i można z niej korzystać przez cały rok.
Co zjeść w Sławie?
Będąc w Sławie, koniecznie trzeba wstąpić do miejscowej smażalni na świeżą rybę. Dodatkowo Sława jest miejscowością turystyczną, dlatego lokalne restauracje starają się dopasować do różnych gustów. W kartach znajdziemy dania pochodzące z różnych zakątków świata, od włoskich makaronów i pizzy, po tradycyjne polskie przysmaki.
Noclegi w Sławie
Turyści najczęściej pytają o obiekty z kategorii domki i apartamenty. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale przede wszystkim dogodna lokalizacja. Obiekty znajdujące się w pobliżu plaży cieszą się największą popularnością. Turyści podczas wyboru często sugerują się opiniami pozostałych gości, którzy polecają lub nie dane miejsce.
Rodziny z dziećmi częściej wybierają domki, dzięki temu mogą liczyć na dodatkowe atrakcje dla najmłodszych, głównie są to place zabaw umieszczone w pobliżu miejsca noclegowego.
Ceny noclegów w Sławie
Średnia cena noclegu w Sławie wynosi 223 zł, jednak najkorzystniej zatrzymać się w obiektach z kategorii domki, wówczas za dobę możemy zapłacić już od 150 zł.
Ceny mogą być zróżnicowane i zależą od standardu oferowanego noclegu oraz jego lokalizacji. Im bliżej plaży, tym oczywiście drożej.
Większość właścicieli indywidualnie ustala cennik, jednak nie różni się od w zależności od sezonu czy weekendu, dodatkowo często pojawiają się oferty promocyjne, na co warto zwrócić szczególną uwagę, poszukując miejsca dla siebie.
Najczęściej wybierane udogodnienia w Sławie
Turyści, decydujący się spędzić urlop w Sławie, najczęściej pytają o dostęp do prywatnej łazienki. Coraz częściej jest to wymagana konieczność. Liczy się także dostęp do sprawnego internetu oraz miejsce parkingowe, na którym można zostawić samochód.
Rodziny podróżujące z dziećmi pytają o dostęp do kuchni, w której można bez przeszkód przygotować samodzielne posiłki lub ewentualne sąsiedztwo miejsca, gdzie można tanio i smacznie zjeść.
Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Sławie
Tylko dla zalogowanych.
Zaloguj się, aby dodać więcej obiektów do Listy Życzeń.
Zaloguj się