Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Sopot apartamenty

Sopot apartamenty opinie
Sopot to miejscowość wyjątkowa pod wieloma względami. Z jednej strony jest jedną ze stolic polskiej piosenki, z drugiej miejscem, wyróżniającym się luksusem i chętnie wybieranym miastem na nocleg nad morzem. Podobnie wygląda również sytuacja, jeśli chodzi o całej Trójmiasto. Na uwagę zasługuje fakt, że ta część Polski cieszy się dużym zainteresowaniem również wśród gości z zagranicy. Warto w tym miejscu podkreślić, że Gdańsk, Sopot i Gdynia swoją popularnością i napływem turystów z zagranicy, wyprzedziły takie europejskie potęgi, jak Paryż i Mediolan w czerwcu 2022.

W Sopocie spotkamy wielu celebrytów, posłuchamy wspaniałych koncertów, które odbywają się w Operze Leśnej, będziemy mogli podziwiać niezwykłą panoramę morza i plaży na najpopularniejszym molo w Polsce, skosztujemy wspaniałych dań, serwowanych przez tutejsze restauracje, odkryjemy ciekawe zabytki (zarówno w Sopocie, jak i całym Trójmieście), jak też skorzystamy z doskonale rozwiniętej bazy noclegowej, wśród której największą popularnością cieszą się przede wszystkim Sopot apartamenty. Na tym możliwości spędzenia urlopu w tej jednej z trójmiejskich miejscowości się nie kończą.

Sopot to jedno z trzech miast, wchodzących w skład Trójmiasta (obok Gdańska i Gdyni), w województwie pomorskim. Od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem turystów z różnych stron Polski. Dużym atutem tego miasta jest przede wszystkim fakt, że jest on dobrze skomunikowany z pozostałą częścią naszego kraju i Europy. Przez Sopot przebiega linia kolejowa, kursują tu autobusy dalekobieżne, a w Gdańsku znajduje się lotnisko, przez co możemy dotrzeć tu szybko i bez problemu z różnych stron świata.

W związku z tym, że Sopot jest typowym miastem, to właśnie apartamenty są tu tą dominującą kategorią. Znajdziemy je tuż przy Monciaku, morzu i plaży, w ścisłym centrum, na obrzeżach Sopotu, jak i na granicy z Gdańskiem. Dzięki doskonale rozwiniętym środkom komunikacji publicznej, dojedziemy na plażę w dosłownie parę chwil. Dlaczego Sopot to dobra oferta na nocleg nad morzem?

Co oferują apartamenty w Sopocie?

Podobnie, jak pozostałe obiekty noclegowe, Sopot apartamenty mogą pochwalić się pełną różnorodnością i wyjątkowym standardem, który sprzyja naszemu wypoczynkowi. Tego typu obiekty znajdziemy na prestiżowych osiedlach, w zupełnie nowych blokach, w kamienicach, czy domach. Są to najczęściej typowe mieszkania, a oferta jest skierowana do osób, które podróżują w parze lub w nieco większej grupie. Przeważają tu przede wszystkim pomieszczenia dla 4 osób.

Apartamenty oferują wszelkiego standardu udogodnienia i pomieszczenia, które możemy znaleźć w naszych mieszkaniach. Jest sypialnia, pokój dzienny, w pełni wyposażona kuchnia, no i rzecz jasna - łazienka. Większość z nich posiada wyjątkowy, eklektyczny styl.

Są dobrze skomunikowane z najważniejszymi punktami miasta. Turyści cenią sobie prywatność, wysoki standard i przede wszystkim wygodne materace na łóżkach, które są niezwykle ważne, jeśli naszym celem jest szeroko rozumiany odpoczynek.

Ile kosztują apartamenty w Sopocie?

Warto podkreślić, że ceny za tego typu kategorie obiektów, są uzależnione od wielu istotnych czynników. W związku z tym, że Sopot należy zaliczyć do jednej z najpopularniejszych miejscowości nad Bałtykiem, to i ceny będą tu nieco wyższe niż w przypadku innych, mniejszych miejscowości na Pomorzu lub Pomorzu Zachodnim.

Ceny za tego obiektu są uzależnione od standardu, odległości od morza, terminu naszego przyjazdu i ilości dni, przez które będziemy wypoczywać. Ważna jest również ilość osób - w przypadku zapełnienia wszystkich dostępnych miejsc, na pewno będziemy mogli liczyć na przystępną i korzystną cenę, jak na Sopot.

Warto również wspomnieć, że ceny w Sopocie rosną nie tylko w wakacje, ale również podczas wydarzeń i festiwali, które są tu organizowane. Dotyczy to nie tylko koncertów w Operze Leśnej, ale również festiwalu Opener, który odbywa się w pobliskiej Gdyni.

Do Sopotu, najczęściej przyjeżdżamy podczas wakacyjnych weekendów lub minimum na tygodniowy urlop. W przeciwieństwie do innych miejscowości nad Bałtykiem, Sopot cieszy się ogromnym zainteresowaniem praktycznie przez cały rok - również podczas Bożego Narodzenia i Sylwestra. Ceny są tu wówczas nieco niższe, a i ruch turystyczny odrobinę mniejszy, niż ma to miejsce podczas wakacji.

Jeśli chodzi o ceny za apartamenty, to warto podkreślić, że rozpoczynają się tu one od 100 zł od osoby za dobę. Znajdziemy tu również takie wnętrza, za które przyjdzie nam zapłacić nawet 200 zł od osoby za dobę lub więcej. Średnia ceny noclegu w Sopocie to natomiast 232 zł.

Należy pamiętać również, że w Sopocie obowiązuje opłata klimatyczna w wysokości 4,80 zł od osoby za dobę, która jest doliczana do ostatecznej ceny, którą musimy zapłacić za nocleg.

Jaką opinią cieszą się apartamenty w Sopocie?

W przypadku Sopotu, do wyboru mamy naprawdę setki najlepszych ofert noclegów. A jak wybrać te najlepsze apartamenty? Na pewno, w jakimś stopniu, to zadanie ułatwią nam opinie osób, które miały przyjemność tu wypoczywać. Polski turysta bywa wybredny, ale oceny w przypadku tego trójmiejskiego miasta, nie wyglądają tak najgorzej.

Turyści przywiązują uwagę do każdego szczegółu, jednak w przypadku apartamentów znajdziemy głównie takie opinie, które oscylują w pobliżu średniej 10.0, czyli tej najwyższej oceny.

Doceniana jest przede wszystkim czystość w obiekcie, bardzo dobra lokalizacja, wszelkie niezbędne wyposażenie, klimat panujący w obiekcie, jak i właściciele, którzy się nie narzucają, ale zawsze służą pomocą. Możemy być pewni, że poczujemy się tu, jak w swoim własnym domu i będziemy czerpać satysfakcję z faktu, że Sopot okazał się tym najlepszym wyborem, jeśli chodzi o nasz nocleg.

Jak daleko od centrum i morza znajdują się apartamenty?

Sopot jest miastem o powierzchni 17,31 km2, co daje nam do zrozumienia, że obiekty noclegowe w tym mieście, znajdziemy w różnych punktach. Przeważająca ich ilość znajduje się tuż w pobliżu Monciaka, molo i morza. Musimy się jednak przygotować na nieco większy wydatek, niż ma to miejsce w przypadku takich apartamentów, który znajdują się kilka kilometrów od plaży.

Standardowo, są tu takie pomieszczenia, które znajdują się około 100-200 metrów od morza. Jednak, zgodnie z tym, co zostało już wcześniej wspomniane, Sopot jest bardzo dobrze skomunikowanym miastem, przez co z jednego końca miasta dojdziemy na plażę w dosłownie parę chwil.

Podobnie wygląda sytuacja, jeśli chodzi o ścisłe centrum Sopotu. Znajdziemy tu wiele apartamentów, przez co dostęp do najważniejszych punktów miasta nie powinien być absolutnie niczym ograniczony.

Kiedy należy zarezerwować apartamenty w Sopocie?

W tej kwestii, sprawa nie wydaje się już taka prosta, jak w przypadku innych nadmorskich miejscowości, kiedy to Polacy wypoczywają głównie podczas wakacji. Sopot cieszy się zainteresowaniem praktycznie przez cały rok, przez co na te wymarzone apartamenty musimy zdecydować się nieco wcześniej.

Na pewno, nie powinniśmy mieć problemów z dokonaniem rezerwacji wczesną wiosną lub późną jesienią i zimą, kiedy ruch jest nieco ograniczony. Do popularnych terminów, w przypadku Sopotu, na pewno należy zaliczyć długi weekend majowy, cały okres wakacji, Boże Narodzenie i Sylwester.

Im wcześniej zdecydujemy się na wymarzony nocleg, tym lepiej dla nas. Będziemy mogli odliczać czas, który pozostał nam do wyjazdu, a i cena na pewno będzie dużo niższa niż w przypadku takich miejsc, które pozostały nam na ostatnią chwilę.

Za standardowy czas, który umożliwi nam dokonanie tego najlepszego miejsca, przyjmuje się przynajmniej dwumiesięczne wyprzedzenie. Wówczas, będziemy mogli wybierać spośród największej liczby dostępnych ofert, a i ceny z pewnością będą wówczas dostępne na każdą kieszeń.

Do kogo jest skierowana oferta apartamentów w Sopocie?

Obserwując zainteresowanie noclegami w Sopocie, można dojść do wniosku, że przyjeżdżają tu dosłownie wszyscy - zarówno pary, rodziny z dziećmi, osoby starsze, czy grupy znajomych. Każda z tych wymienionych grup, może być pewna, że będzie mogła tu zamieszkać w wyjątkowym apartamencie, których w Sopocie nie brakuje.

W tym trójmiejskim mieście, najczęściej spotykanymi wnętrzami są te, które pomieszczą od 2 do 8 osób, przez co zamieszka tu zarówno para, jak i bardziej zorganizowana grupa.

Turyści, co warto podkreślić, przyjeżdżają tu przede wszystkim na wakacje, koncerty, celem zwiedzania Trójmiasta, czy celem “korzystania z życia”, które toczy się przede wszystkim na sopockim Monciaku.

Apartamenty zapewniają im prywatność, której tak bardzo potrzebują, jak też możliwość zamieszkania w luksusowych wnętrzach. Plusem takich obiektów jest przede wszystkim lokalizacja w ścisłym centrum miasta i w pobliżu morza.

Co robić w apartamentach w wolnym czasie?

Okazuje się, że będą one wyjątkową opcją, nie tylko na sam nocleg, ale również na mile spędzony czas w popularnym trójmiejskim mieście. Pomimo tego, że większość czasu turyści spędzają tu w samym Sopocie, to czas spędzony w apartamentach na pewno będzie można zaliczyć do kategorii tych najbardziej udanych.

W standardowym wyposażeniu, na pewno znajdziemy telewizor z pakietem Netflix, bezpłatne Wi-Fi, a także radio, które stanowią pewnego rodzaju wypełniacze naszego wolnego czasu. Niektóre wnętrza posiadają swoją własną biblioteczkę, przez co deszczowe dni będzie można spędzić na lekturze ulubionego autora. Na pewno warto wziąć pod uwagę fakt, że tego typu pomieszczenia posiadają miejsce do odpoczynku, w którym możemy spędzić czas na rozmowach, czy oglądaniu telewizji.

Warto jest również wziąć pod uwagę takie możliwości, które daje nam sam Sopot. Bez wątpienia, nasz wolny czas będzie wypełniony przede wszystkim plażowaniem, podczas którego warto wybrać się na molo, jak i wielokrotnie wspomniany Monciak.

Sopot posiada również wiele wyjątkowych miejsc do rekreacji, jak też wspaniałe zabytki. To oczywiste, że jest również świetną bazą wypadową do podróży po całym Trójmieście, które oferuje wiele wyjątkowych możliwości, nie tylko dla miłośników morza.

Sopot absolutnie można polecić każdemu na podróże przez cały rok!

Często zadawane pytania dotyczące noclegów z kategorii apartamenty w Sopocie

Ile kosztuje nocleg w apartamencie w Sopocie?
Cena za nocleg w apartamencie w Sopocie zależy od standardu wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Ceny za nocleg w apartamencie zaczynają się od 50 zł. Średnia cena noclegu w apartamencie w Sopocie wynosi 300 zł.
Czy ceny noclegu w apartamencie w Sopocie w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w apartamentach w Sopocie w weekend są droższe o 36% od cen w dzień powszedni.
Jakie noclegi z kategorii apartamenty są najpopularniejsze w Sopocie?
Turyści najczęściej wybierają te noclegi z kategorii apartamenty: CitySopot - Pokoje I Apartamenty, Apartamenty Joasia, Apartamenty nad morzem.
Które noclegi z kategorii apartamenty w Sopocie mają najlepsze opinie?
Obecnie najlepiej oceniane noclegi z kategorii apartamenty to: Apartamenty Serenity, KarlikowskaINN, Apartamenty Sopocka Rezydencja.
Które noclegi z kategorii apartamenty w Sopocie są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Sopocie poleca te noclegi z kategorii apartamenty: Apartament u Pani Oli, Apartament Sobieskiego, Apartamenty Sopocka Rezydencja.
Które noclegi z kategorii apartamenty w Sopocie są polecane dla par?
Te noclegi z kategorii apartamenty są wysoko cenione przez pary: Aster Aparts Sopot, Apartament Karlikowo, Apartamenty Vamos Sopot.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!