Starogard Gdański - noclegi (30 noclegów w Starogardzie Gdańskim)

CBC Pokoje Hotelowe

CBC Pokoje Hotelowe

Starogard Gdański
opinie zablokowane
od 200
/usługę
Pokoje do wynajęcia

Pokoje do wynajęcia

Starogard Gdański
9.2
Rewelacyjny!
od 30
/usługę
Noclegi U Sary

Noclegi U Sary

Starogard Gdański
10
Rewelacyjny!
od 35
/usługę
Ośrodek Wypoczynkowy Jeziornik w Borzechowie

Ośrodek Wypoczynkowy Jeziornik w...

9.2
Rewelacyjny!
od 320
/usługę
Ośrodek Wypoczynkowy Twardy Dół

Ośrodek Wypoczynkowy Twardy Dół

Twardy Dół
6.5
Dobry!
do -10%
od 150
/usługę
Agroturystyka Basieńka

Agroturystyka Basieńka

10
Rewelacyjny!
od 35
/usługę

Noclegi w okolicy Starogard Gdański:

Nowe pokoje gościnne 2 3os WiFi łazienka z pralką i aneks kuchenny w pełni wyposażony ZAPRASZAM
u Magdy

u Magdy

Bolesławowo
13 km od Starogard Gdański
10
Rewelacyjny!
od 35
/usługę
Dom nad Jeziorem

Dom nad Jeziorem

16 km od Starogard Gdański
od 400
/usługę
Na terenie posesji zarybione jezioro. Organizacja spływów kajakowych. Zapraszamy.
Ranczo

Ranczo

Osowo Leśne
17 km od Starogard Gdański
10
Rewelacyjny!
od 700
/usługę
Wynajem Domków Letniskowych nad jeziorem PZW Kazub

Wynajem Domków Letniskowych nad...

20 km od Starogard Gdański
9.9
Rewelacyjny!
od 240
/usługę
Ostoja Relaksu Cieciorka

Ostoja Relaksu Cieciorka

21 km od Starogard Gdański
Pokoje 2,3,4,5-osobowe - z łazienkami i TV, tel. 669 740 879.
Kwatery Pracownicze U Piotra

Kwatery Pracownicze U Piotra

22 km od Starogard Gdański
9.6
Rewelacyjny!
od 25
/usługę
Marina Kociewska Resort & Water Sports

Marina Kociewska Resort & Water...

23 km od Starogard Gdański
10
Rewelacyjny!
od 100
/usługę
Wczasy, domki drewniane nad jeziorem, noclegi, imprezy integr.,wesela, biwaki szkolne, wyżywienie.
Ośrodek Wypoczynkowo-Rekreacyjny Jubilat

Ośrodek Wypoczynkowo-Rekreacyjny Jubilat

23 km od Starogard Gdański
8.4
Bardzo dobry!
od 75
/usługę
Kwatera Prywatna Pod Jaworem

Kwatera Prywatna Pod Jaworem

Trąbki Wielkie
23 km od Starogard Gdański
od 300
/usługę
Gospoda Bukowy Las

Gospoda Bukowy Las

25 km od Starogard Gdański
od 110
/usługę
Domki na Kaszubach Liniewo

Domki na Kaszubach Liniewo

25 km od Starogard Gdański
od 250
/usługę
Relaks w Boberkach

Relaks w Boberkach

Smętowo Graniczne
25 km od Starogard Gdański
od 30
/usługę

Skorzystaj z filtrów, aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Starogard Gdański

Starogard Gdański leży w południowej części województwa pomorskiego, nad rzeką Wierzycą na Pojezierzu Starogardzkim. Miasto należy do nadwiślańsko-pomorskiego regionu Kociewie i jest także jednym z najstarszych miast na Pomorzu. Nic więc w tym dziwnego, że największą atrakcją w mieście są zabytki. Mury obronne i baszty pochodzące z XIV wieku, gotycki kościół farny, kościół św. Katarzyny z 1802, kościół św. Wojciecha czy neogotycka synagoga z połowy XIX w. - te obiekty zdecydowanie warto zobaczyć.


Kolejnym atrakcyjnym punktem na mapie Starogardu Gdańskiego jest rynek wraz z zabytkowymi kamienicami, które posadowiono na średniowiecznych fundamentach i piwnicach. A dodatkowo - ratusz staromiejski z XVIII/XIX w., Pałac Wiechertów, Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych oraz Gmach Sądu Rejonowego.

Starogard Gdański - co warto zobaczyć?

Zabytkowy Starogard Gdański kryje w sobie wiele nieopowiedzianych historii. A mury zabytkowych obiektów widziały naprawdę wiele. Zwiedzając miasto, koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę na mury obronne pochodzące z XIV wieku. Ich budowę rozpoczął w latach 1309-1310 Teodot z Florencji na polecenie wielkiego mistrza krzyżackiego, który chciał przebudować wieś Starogard w miasto-twierdzę. Zewnętrzny mur obronny posadowiono na fundamencie kamiennym, z bastionami w narożnikach i fosą. Otoczył on teren 8,4 ha. Następnie rozpoczęto budowę bram z basztami. Niestety większość murów obronnych rozebrano za czasów pruskich. Najlepiej zachowane są fragmenty po stronie północnej i zachodniej. Osiągają wysokość do 5 m, przy szerokości sięgającej prawie 2 m.


Zainteresowanie turystów wzbudzają także baszty: Gdańska, Tczewska, Narożna oraz Wodna. Baszta Gdańska (Szewska) jest czworoboczna, ceglana i najlepiej zachowana. Stoi nad kanałem Wierzycy – dawniej fosy. Obecnie mieści część ekspozycji Muzeum Ziemi Kociewskiej. Baszta Tczewska (Młyńska) jest rekonstrukcją dawnych umocnień. Kamienne fundamenty pochodzą z pierwszej ćwierci XIV w. a dzięki prywatnemu właścicielowi,odtworzona została szachulcowa konstrukcja jej górnej kondygnacji oraz nakrycie dachowe. Baszta Narożna (Książęca) jest zapewne najstarsza, znajduje się w północno-zachodnim narożniku murów. Odbudowana została na wzór prawdopodobnej XVII w. baszty, jednak ze względu na brak źródeł nie ma pewności, czy rekonstrukcja jest zgodna z historycznym wyglądem budowli. Obecnie mieści część ekspozycji Muzeum Ziemi Kociewskiej.


Starogard Gdański to również zabytkowe świątynie. Gotycki kościół farny pw. św. Mateusza z XIV w. to najstarszy zachowany kościół w mieście, o układzie bazylikowym. Wewnątrz znajduje się wielki fresk „Sąd Ostateczny” z około XV w. Kolejna świątynia, to kościół św. Katarzyny z 1802 usytuowany w północno-wschodnim narożniku starogardzkiego Rynku. Innym ciekawym miejscem jest neogotycka synagoga z połowy XIX w. Budynek nosi cechy neogotyckiej architektury, powstał na miejscu dawnego dworu krzyżackiego w 1849 jako dom modlitwy miejscowej gminy żydowskiej.

Wypad do Starogardu Gdańskiego to świetny pomysł o każdej porze roku

Starogard Gdański jest najchętniej odwiedzany przez turystów w sezonie letnim. Bardzo często przy okazji podróży np. nad polskie morze. Miasto bywa także świetną bazą wypadową, gdyż jego położenie pozwala dość sprawnie odwiedzić także inne atrakcyjne miejsca, np. Grodzisko Owidz, kąpielisko w Godziszewie, Farmę Strusi Afrykańskich w Liniewie czy Muzeum Wisły w Tczewie. Jeśli zależy nam na tym, by zarówno Starogard Gdański, jak i inne okoliczne miejscowości zwiedzić wtedy, gdy nie ma tam tłumów turystów, warto zaplanować sobie wyjazd poza sezonem letnim, np. wiosną czy jesienią. Pogoda może być wtedy równie piękna jak latem, jednak zwiedzających zdecydowanie mniej.

Lokalne smaki – co zjeść w Starogardzie Gdańskim?

Będąc w Starogardzie Gdańskim warto spróbować regionalnych potraw, które bez problemu znajdziemy w miejscowych restauracjach. Pomorze słynie z przepysznej staropolskiej kuchni: z dań z gęsiny, śledzia marynowanego, zup – kartoflanki, krupniku i brukwianki oraz kiszki szwedzkiej, czyli kiełbasy ziemniaczanej. Każdy smakosz z pewnością znajdzie coś dla siebie. Cena obiadu w Starogardzie Gdańskim dla jednej osoby to koszt średnio 25 - 30 zł. Chcąc zjeść obiad składający się z zupy i drugiego dania z dodatkami trzeba wydać około 40 zł lub więcej. Wiele zależy od rodzaju zamówienia oraz lokalu, na który się zdecydujemy i jego lokalizacji.

Noclegi w Starogardzie Gdańskim

Baza noclegowa Starogardu Gdańskiego składa się z różnorodnych obiektów noclegowych. Przeważają obiekty z kategorii: kwatery i pokoje, ale miejsce noclegowe znajdziemy też w hotelach, domkach, apartamentach, agroturystykach oraz ośrodkach szkoleniowych i wypoczynkowych. Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: kwatery i pokoje. Liczy się dla nich nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.

Ceny noclegów w Starogardzie Gdańskim

Cena za nocleg w Starogardzie Gdańskim zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii kwatery i pokoje, wtedy koszt noclegu może wynieść od 30 zł. Jednak średnia cena noclegu w Starogardzie Gdańskim wynosi 80 zł. Warto pamiętać także o tym, że ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Z tego powodu ceny noclegów w weekend mogą być droższe nawet o kilkanaście procent od cen w dzień powszedni.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Starogardzie Gdańskim

Turyści poszukujący noclegów w Starogardzie Gdańskim zwracają szczególną uwagę na cztery udogodnienia: prywatna łazienka, zagwarantowane miejsce parkingowe a także telewizor w pokoju i dostęp do internetu na terenie obiektu. Niektórzy dokonując rezerwacji pytają także o dostęp do kuchni lub możliwość skorzystania z wyżywienia. Zdarzają się również zapytania dotyczące lokalizacji oraz akceptację kart płatniczych.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Starogardzie Gdańskim

Gdzie zapłacić bonem turystycznym w Starogardzie Gdańskim?
Bon turystyczny możesz zrealizować w Starogardzie Gdańskim w jednym z obiektów noclegowych, których listę znajdziesz tutaj.
Ile kosztuje nocleg w Starogardzie Gdańskim?
Cena za nocleg w Starogardzie Gdańskim zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii kwatery i pokoje, wtedy koszt noclegu może wynieść od 30 zł. Średnia cena noclegu w Starogardzie Gdańskim wynosi 128 zł.
Czy ceny noclegów w Starogardzie Gdańskim w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 18% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Starogardzie Gdańskim?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Starogardzie Gdańskim zaczynają się od kwoty 30.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Starogardzie Gdańskim?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: ośrodki szkoleniowe i wypoczynkowe, kwatery i pokoje. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Starogardzie Gdańskim mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Starogardzie Gdańskim to: Noclegi U Sary, Ośrodek Wypoczynkowy Jeziornik w Borzechowie.
Które noclegi w Starogardzie Gdańskim są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Starogardzie Gdańskim poleca Ośrodek Wypoczynkowy Jeziornik w Borzechowie.
Które noclegi w Starogardzie Gdańskim są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Ośrodek Wypoczynkowy Jeziornik w Borzechowie, Noclegi U Sary.

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej