Prestige House

8.8 Bardzo dobry!
Mega fajne miejsce na pobyt 8 osobowej rodziny. Wszystkie pokoje, łazienka super wyposażone. Dużo atrakcji między innymi basen,...
Magda Bernacka
od 400
/usługę

Domek Letniskowy

10 Rewelacyjny!
Bardzo czyste domki.Super lokalizacja ,w środku lasu ,cisza ,spokój. Ogrodzony teren 100% prywatności Mili właściciele . Polecam
Karol Stasiak 2022-01-02
od 300
/usługę

Turawa domek letniskowy EWA

Turawa

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Turawa domki

Wypoczynek nad wodą w sezonie letnim to jedna z ulubionych form spędzania wolnego czasu wśród Polaków. Tą największą popularnością cieszą się przede wszystkim te największe akweny, takie jak Morze Bałtyckie, popularne jeziora, czy zalewy, jak też specjalnie wyznaczone kąpieliska miejskie w postaci aquaparków, stawów, czy sztucznych zbiorników wodnych.

Nie da się ukryć, że tego typu miejsca mają za zadanie przede wszystkim dać odrobinę rozrywki plażującym. Dlatego oprócz samej wody i plaży, znajdziemy tu również obiekty z małą gastronomią, atrakcje dla dzieci, czy boiska do uprawiania sportów. To i o wiele więcej można znaleźć również w Turawie, której nieco bliżej przyjrzymy się w treści tego opisu.

Turawa to wieś, znajdująca się w województwie opolskim, w gminie Turawa, na północ od Opola. Jest stosunkowo blisko położona od stolicy województwa, dlatego też w te upalne dni na swój wypoczynek przyjeżdżają tu mieszkańcy Opola, by korzystać z licznych atrakcji wodnych, które można znaleźć nad Jeziorem Turawskim i przepływającą przez miejscowość rzekę Mała Panew.

Nie ulega żadnej wątpliwości, że z największym ruchem turystycznym, mamy tu do czynienia przede wszystkim podczas letnich weekendów w wakacje, kiedy to przyjeżdżają spragnieni ochłody mieszkańcy większych miast. Trzeba podkreślić, że warunki tu sprzyjają - jest to jedno z najpopularniejszych kąpielisk w regionie.

Turawa jest zamieszkiwana przez około 900 osób, co tylko podkreśla jaka cisza i spokój tu panują. Każdy, kto planuje wybrać się na kilka dni urlopu nad jezioro, najczęściej decyduje się na Turawa domki, w których może zamieszkać w gronie rodziny lub przyjaciół. Jest to jednocześnie najpopularniejsza kategoria obiektów w tej miejscowości. Znajdziemy tu również kwatery i pokoje, czy agroturystykę.

Znajdujące się tu jezioro nie jest jedyną atrakcją Turawy. Znajdziemy tu również kilka wartych uwagi zabytków, takich jak: zespół pałacowy, z XVIII-XIX w., w skład którego wchodzi pałac, stajnia i wozownia, a także zespół parkowy. Warto jest też zwrócić uwagę na budynek młyna, który znajduje się już poza zespołem pałacowym. W miejscowości znajduje się również stadnina koni, która stanowi pewnego rodzaju urozmaicenie czasu, który głównie spędzamy tu nad wodą.

Do Turawy przyjeżdżamy głównie na weekend, rzadziej na dłuższe wakacji. Wśród turystów można zaobserwować głównie mieszkańców pobliskich miast, takich jak rodziny z dziećmi, czy przyjaciele. Każdy chętnie korzysta z uroków tej miejscowości, niezależnie od tego, czy przyjechał tu na dzień, dwa, czy na cały weekend.

Dlaczego warto zdecydować się na domki w Turawie?

Turawa domki to bezapelacyjnie ta kategoria noclegów, której jest tu najwięcej i ta, która cieszy się największym zainteresowaniem turystów. Ma to przede wszystkim ścisły związek z tym, że możemy tu zamieszkać wspólnie z rodziną i przyjaciółmi. Niezwykle ważna jest również odległość od jeziora i warunki, jakie tu zastaniemy.

Tak naprawdę, znajdziemy tu domki o zróżnicowanym standardzie. Są obiekty typowo letniskowe, drewniane, czy wręcz przeciwnie - nowocześnie i stylowo urządzone. Turyści, którzy tu przyjeżdżają, mogą być pewni, że dokonali naprawdę słusznego wyboru, o czym świadczą chociażby oceny osób, które miały przyjemność skorzystać z tutejszej bazy noclegowej.

Wypoczynek w domkach przede wszystkim pozwala uwolnić się od codzienności. Co istotne, turyści mogą się tu poczuć, jak w swoim własnym domu. Zyskuje się odpowiednią przestrzeń i warunki, które przyczyniają się do komfortowego wypoczynku.

Standard typowego domku w Turawie obejmuje sypialnie, pokój dzienny, łazienkę i w pełni wyposażoną kuchnię. Na zewnątrz najczęściej znajdziemy taras z ogrodem i bezpłatny parking, który jest niezwykle ważny w popularnych miejscowościach, które przeżywają prawdziwe oblężenie w weekendy.

Wśród udogodnień, z których możemy korzystać w Turawie, znajdują się m.in.: telewizor, radio, w pełni wyposażona kuchnia, wygodne łóżka, suszarka do włosów, ręczniki, miejsce do grillowania, Wi-Fi i plac zabaw dla dzieci.

Dzięki odpowiedniej przestrzeni, obiekty z tej kategorii są w stanie pomieścić nawet 8-10 osób. Wszystko jest tak naprawdę uzależnione od  miejsca, na które ostatecznie się zdecydujemy.

Ile trzeba zapłacić za domki w Turawie?

Jak przystało na obiekty, które znajdują się nad jeziorem, możemy być pewni tego, że są one w dużej mierze nastawione na ten sezon, kiedy przyjeżdża tu największa liczba turystów, czyli sezon letni i wakacje. Cena naszego pobytu, nie jest jednak uzależniona tylko i wyłącznie od sezonu, ale również od wielu innych czynników.

Na pewno nieco więcej przyjdzie nam zapłacić w weekendy, czyli w takich terminach, kiedy do Turawy przyjeżdża największa liczba turystów. O kilkanaście procent mniej zapłacimy w dni powszednie i w takich miesiącach, które nie są wakacjami - czyli np. maj, czerwiec i kawałek września.

Na cenę pobytu wpływ ma również ilość osób, która zamieszka w domku, długość pobytu, standard, na jaki się zdecydowaliśmy i udogodnienia, z których będziemy chcieli korzystać - niektóre z nich mogą być dodatkowo płatne. Liczy się również odległość od jeziora - im bliżej mamy do naszego akwenu, tym drożej. Pamiętajmy o tych wszystkich podczas przeglądania ofert domków w Turawie.

Jak wyglądają ceny w rzeczywistości. Dla przykładu, za domek 8-osobowy przyjdzie nam zapłacić 400 zł za dobę. Rachunek jest bardzo prosty - po 50 zł od osoby za dobę. Jest to na pewno dobra cena, szczególnie że w wielu popularnych innych miejscach rozpoczyna się ona nawet od 80 zł od osoby za dobę.

Ważne jest również to, że w Turawie nie obowiązuje żadna opłata klimatyczna, dzięki czemu nie ma tu żadnych dodatkowych kosztów, które przyjdzie nam zapłacić podczas wypoczynku nad Jeziorem Turawskim.

Co o domkach w Turawie sądzą turyści tu wypoczywający?

Na co, oprócz ceny, zwracamy szczególną uwagę podczas rezerwacji wymarzonego noclegu? Oczywiście, że na opinie innych osób, które miały przyjemność skorzystać z noclegu tuż przed nami. Chcemy w ten sposób sprawdzić, czy słowa zawarte w ofercie, pokrywają się z tym, z czym mamy do czynienia w rzeczywistości.

Aby to sprawdzić, dobrze jest prześledzić opinie turystów portalu Nocowanie.pl. Warto zaznaczyć, że wystawione tu oceny są rzetelne i dodają je turyści, którzy faktycznie przebywali w obiekcie.

Nikt nie powinien się obawiać tego, że coś tu będzie nie tak. Średnia ocen rozpoczyna się tu od 8.8/10. Jest to bardzo pozytywna ocena, która powinna zachęcić do przyjazdu do Turawy. Na szczególną uwagę wśród turystów, zasługuje przede wszystkim wysoki standard wypoczynku, przystępne ceny, bliskość jeziora, udogodnienia, z których można korzystać, jak i przyjazne nastawienie właścicieli obiektu, którzy zawsze służą pomocą, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Kiedy warto zarezerwować domki w Turawie?

Za oknem żar leje się z nieba, a ty szukasz pomysłów i inspiracji na to, gdzie by pojechać? Nie da się ukryć, że planowanie noclegu w Turawie może być nieco ryzykowne, jeśli chcesz tu spędzić więcej niż dzień. Spontaniczny wyjazd może być nieco ryzykowny, przede wszystkim z tego względu, że ta opolska miejscowość, cieszy się dużą popularnością, przede wszystkim podczas weekendów. Dlatego też dobrze jest dokonać rezerwacji z odpowiednim wyprzedzeniem.

Na pewno, nie trzeba tu półrocznego wyprzedzenia, jak w przypadku gór i morza, ale miesiąc, czy dwa w zupełności wystarczą. Większych problemów nie powinniśmy mieć w miesiącach przed i po wakacjach, czyli maj, czerwiec i wrzesień. Zaznamy dzięki temu również ciszy i spokoju, której brakuje podczas wakacji, kiedy to nad jeziorem pojawiają się tłumy plażowiczów.

Jak daleko od jeziora znajdują się domki w Turawie?

Jeżeli planujemy wyjazd nad wodę, to dokładamy wszelkich starań, by wypoczywało się nam miło i przyjemnie. Każdą atrakcję i możliwość chcemy mieć na przysłowiowe wyciągnięcie ręki. Dotyczy to również odległości od jeziora. Na tę kwestię zwraca uwagę dość liczna grupa osób, która planuje przyjazd do Turawy.

Jednak, nikt nie powinien się tu o to martwić. Większość dostępnych tutaj obiektów znajduje się bardzo blisko jeziora, dzięki czemu od naszych domków na plażę dojdziemy w dosłownie parę chwil. Średnia odległość nie przekracza 500 metrów, co jest na pewno dużym ułatwieniem.

Do kogo jest skierowana oferta domków w Turawie?

Statystyki portalu Nocowanie.pl pokazują, że do Turawy przyjeżdża najwięcej osób z pobliskich miejscowości i z Opola. Są to najczęściej pobytu kilkudniowe lub weekendowe. Nie oznacza to jednak, że Turawa nie jest przeznaczona dla osób z innych zakątków Polski. Wręcz przeciwnie!

Na pewno coś odpowiedniego i niezwykłego znajdą tu dla siebie rodziny z dziećmi - pociechy mają mnóstwo przestrzeni do zabawy, a wszystko odbywa się w bardzo bezpiecznych warunkach. Pobyt w gronie rodziny pozwoli spędzić czas na rozmowach i w swoim gronie. Co ważne, wszyscy odpoczniecie tu od codziennych problemów.

Domki w Turawie są również chętnie wybierane przez ludzi młodych i znajomych, którzy w swoim gronie przyjeżdżają tu na weekendy. Cały dzień plażowania i wieczory spędzane przy grillu w tym przypadku to norma.

Co warto robić w domkach w Turawie w wolnym czasie?

Przyjeżdżając na weekend do Turawy, dokładamy wszelkich starań, by jak najwięcej czasu spędzić nad jeziorem. I nie ma co się dziwić takiemu rozwiązaniu, bo jezioro jest tu największą atrakcją.

Możemy być jednak pewni tego, że np. w przypadku niepogody, z wielu możliwości skorzystamy w naszych domkach. Do dyspozycji jest tu telewizor, Wi-Fi, radio. Można zabrać ze sobą gry planszowe i w ten sposób spędzić wolny czas w swoim gronie. Wieczorami polecamy grillowanie. W Turawie nikt nie powinien się nudzić!

Można również zorganizować wycieczkę objazdową po najbliższej okolicy - jeśli dysponujecie własnym samochodem. Województwo opolskie jest pełne tajemniczych miejsc, które warto odkryć nie tylko letnią porą.

Warto przede wszystkim poświęcić tu czas na relaks, odpoczynek i sen, których tak bardzo brakuje podczas codziennych obowiazków. Gdzie i kiedy, jak nie tu?
Atrakcje Turawa

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej