Nowa wyjątkowa atrakcja w Kolejkowie. Świetna opcja na urlop we Wrocławiu

Nowa wyjątkowa atrakcja w Kolejkowie. Świetna opcja na urlop we Wrocławiu

Wrocław należy do kategorii najchętniej odwiedzanych miast w Polsce. Niezwykły klimat miasta, liczne zabytki oraz atrakcje dla dzieci. Nie da się ukryć, że każdy turysta spędzi tu miło swój wolny czas w gronie najbliższych osób. Jeśli zamierzasz odwiedzić stolicę Dolnego Śląska ze swoim dzieckiem, to Twoim obowiązkowym punktem powinna być wizyta w Kolejkowie, szczególnie, że teraz ta wyjątkowa wystawa zyskała zupełnie nową atrakcję.

Każdy, kto przynajmniej raz miał okazję przebywać we Wrocławiu, doskonale zdaje sobie sprawę, ile możliwości aktywnego spędzania czasu daje to miasto. Spacer pośród pięknych zabytków, wypoczynek na Wyspie Słodowej, czy na bulwarach nadodrzańskich, czy korzystanie z atrakcji, których w tym mieście nie brakuje.


Jeśli planujesz nocleg we Wrocławiu i na podróż do tego miasta wybierasz się z dziećmi, to Waszym punktem obowiązkowym powinno być Kolejkowo, czyli wyjątkowa wystawa, prezentująca największą makietę kolei w Polsce.


W czym tkwi wyjątkowość Kolejkowa?


Cała wystawa podzielona została na kilka części, tak by wzbudzić zainteresowanie najmłodszych. Znajdziemy tu np. gospodarstwa, zabytki, a nawet szczyty górskie. W centralnym miejscu wystawy znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.fot. Dziurek / AdobeStock, CC0

Kolejkowo znajduje się przy ulicy Powstańców Śląskich 95B we Wrocławiu i zaprasza w dni robocze w godzinach 10.00-18.00 i w weekendy 10.00-19.00.


Przeczytaj koniecznie: Wrocław - weekend z dzieckiem


Makiety zostały urozmaicone obecnością miniaturowych mieszkańców (m.in. kolejarzy, podróżnych, leśniczych, narciarzy, kupców, pracowników budowlanych, cyrkowców i plażowiczów) w różnych sytuacjach dnia codziennego. Zaprezentowane zostało również życie na wsi, wyprawy wysokogórskie, akcje ratunkowe.


Kolejkowo to zupełnie inny świat. Jest obecne zjawisko dnia i nocy. Dzień trwa 9 minut, a noc 4 minuty. Przekraczając progi Kolejkowa, wybieramy się w podróż po znanych miejscach Dolnego Śląska, które są dostępne na przysłowiowe wyciągnięcie ręki. Gwar ulic, jeżdżące samochody, tramwaje, pływające statki. To wszystko w towarzystwie stukotu pociągów kursujących pomiędzy kolejnymi stacjami.


Kolejowo zyskało nową atrakcję - co to takiego?


Jeśli Ty i Twoje dziecko lubicie klocki, to wiedz, że Kolejkowo zyskało właśnie nową atrakcję. Powstała zupełnie nowa wystawa, na wykonanie której użyto aż pół miliona klocków. W taki oto sposób powstały budowle, samochody, ludziki, zwierzęta i rzecz jasna jeżdżące pociągi, a wśród nich modele historyczne i nowoczesne (np. Luxtorpeda, Pendolino).


Zaprezentowana została w ten sposób stacja kolejowa “Zimna Wódka” oraz fabryka lokomotyw. Nowa wystawa została zatytułowana jako “Miasto z klocków”.


Wystawa jest czasowa, a turyści mogą ją podziwiać do 15 maja 2022 roku. 


Wybierz dla siebie najlepszy nocleg we Wrocławiu:Villa Art Novis

Villa Art Novis

Wrocław, ul. Księcia Józefa Poniatowskiego

Hotele Wrocław 9.7
Hostel Plus

Hostel Plus

Wrocław, ul. Kazimierza Michalczyka

Noclegi pracownicze Wrocław 9.5Warto odwiedzić tę niezwykłą atrakcję, przede wszystkim z tego powodu, że Kolejkowo w 2022 roku otrzymało Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej na najlepszy produkt turystyczny.


Źródło: Polska Organizacja Turystyczna
Następny artykuł Koniec z maseczkami i...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej