Gitarowy Rekord Guinnessa. Wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla muzyków!

Gitarowy Rekord Guinnessa. Wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla muzyków!

Zbliża się długi weekend majowy, a wraz z nim wiele niezwykłych wydarzeń w wielu miejscach w Polsce. Każdy, kto planuje wyjazd do Wrocławia, w najbliższą niedzielę (1 maja 2022 roku), będzie mógł wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu, które odbędzie się po raz 20 na wrocławskim rynku. Co to takiego?

Lubisz grać na gitarze? Świetnie się składa! Masz zaledwie kilka dni, by zdecydować się na nocleg we Wrocławiu i dołączyć do niezwykłego wydarzenia, które już po raz 20, odbędzie się na wrocławskim rynku.


Gitarowy Rekord Guinnessa to wydarzenie kultowe, które ściąga miłośników gry na gitarze z każdego zakątka Polski, a nawet i Europy. Wystarczy, że w dniu 1 maja, pojawimy się z gitarą na wrocławskim rynku, udamy się do punktu rejestracji i o godzinie 16.00 weźmiemy udział w biciu rekordu Guinnessa, jeśli chodzi o osoby, które w tym samym momencie grają na gitarze. Aby rekord został pobity, w roku 2022 wymaganych jest 7423 gitar!

Wydarzenie każdego roku cieszy się dużą popularnością i wszystko wskazuje na to, że tak będzie również w tym roku!


Przeczytaj koniecznie: Magiczne miasto w Polsce. Dlaczego warto odwiedzić Wrocław?


W czym tkwi wyjątkowość Gitarowego Rekordu Guinnessa i co grają uczestnicy?


Zasady rekordu są bardzo proste. Uczestników z gitarami ma być jak najwięcej - tak, by ubiegłoroczne rekordy gry na gitarze zostały pobite. To kultowe wydarzenie zawsze odbywa się w dniu 1 maja, a uczestnicy grają popularny utwór “Hey Joe” Jimiego Hendrixa.


Aby zagrać na Gitarowym Rekordzie Świata, wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa.


Zobacz, jak został pobity Gitarowy Rekord Guinnessa w 2021 roku na wrocławskiej Pergoli:

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, wydarzenie powinno zgromadzić rekordową liczbę uczestników. 


Warto podkreślić, że do rekordu liczą się wszystkie rodzaje gitar – akustyczne, klasyczne, elektryczne, a także basowe. Dopuszczalne są również mandoliny, banjo i ukulele. Aby zagrać na wrocławskim rynku, nie trzeba być pełnoletnim. Udział w biciu Gitarowego Rekordu Świata jest bezpłatny!


Osoby, które nie będą mogły pojawić się osobiście we Wrocławiu, będą mogły zagrać on-line.


Co oprócz bicia rekordu?


Gitarowy Rekord Guinnessa to nie tylko bicie rekordu, ale również wiele imprez towarzyszących. Odbędą się liczne koncerty, warsztaty i pokazy, w których dominować będzie - oczywiście gitara!


Scena główna i kilka innych scen pojawi się na Rynku, natomiast Gitarlandia na placu przy kościele Marii Magdaleny, róg ulic Szewskiej i Wita Stwosza.


Majówka we Wrocławiu zapowiada się naprawdę wyjątkowo. Sprawdź noclegi we Wrocławiu:Villa Art Novis

Villa Art Novis

Wrocław, ul. Księcia Józefa Poniatowskiego

Hotele Wrocław 9.7
Hostel Plus

Hostel Plus

Wrocław, ul. Kazimierza Michalczyka

Noclegi pracownicze Wrocław 9.5Nie masz planów na długi weekend majowy? Koniecznie odwiedź stolicę Dolnego Śląska i bądź uczestnikiem tego niezwykłego wydarzenia!Następny artykuł Jednodniowa wycieczka po...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej