Miasto z piasku w stolicy Dolnego Śląska. Wyjątkowa propozycja dla turystów!

Miasto z piasku w stolicy Dolnego Śląska. Wyjątkowa propozycja dla turystów!

Piasek podczas wakacji, najczęściej kojarzy nam się z plażingiem i wypoczynkiem nad morzem lub jeziorami. Są też tacy, którzy w sezonie letnim odwiedzają Pustynię Błędowską, czy Słowiński Park Narodowy, w których jest całe mnóstwo piasku. A czy wiesz, że we Wrocławiu możesz od niedawna podziwiać jedyne i wyjątkowe miasto z piasku? Gdzie się znajduje i co oferuje?

Podczas trwających wakacji, staramy się urozmaicić nasz wypoczynek w możliwie najlepszy sposób. Korzystamy z licznych atrakcji, odwiedzamy wyjątkowe miejsca. Zdecydowanie trudniej jest sprostać oczekiwaniom dzieci. Najgorsza w tym wszystkim jest nuda, w szczególności, gdy najmłodsi spędzają wakacje w swoim miejscu zamieszkania.


Jest jednak coś, co sprawi im niezwykłą radość. Znajduje się we Wrocławiu, w budynku Sky Tower, na wystawie Kolejkowo, które przygotowało jedyne w Polsce - miasto z piasku. W czym tkwi wyjątkowość tej wystawy?


Poznaj: 5 rzeczy, w których Wrocław jest lepszy od Paryża


Jedyne takie miasto z piasku!


Wystawa “Miasto z piasku”, znajdująca się w Kolejkowie, to idealna propozycja dla osób, które zdecydowały się na wakacje na Dolnym Śląsku. Wizyta we Wrocławiu powinna być obowiązkowa dla każdego, kto planuje wypoczynek w tym właśnie regionie. Miasto oferuje wiele wyjątkowych atrakcji, również dla rodzin z dziećmi. Jedną z nich jest wystawa Kolejkowo, znajdująca się w najwyższym budynku we Wrocławiu - Sky Tower.


Poznaj pozostałe atrakcje we Wrocławiu:
Wielokrotnie, w naszych artykułach, wspominaliśmy o tematycznych wystawach, które powstają w tym wyjątkowym miejscu. Tym razem, przyszła kolej na coś letniego i wakacyjnego. A, że każdy z nas preferuje urlop nad wodą, to nie mogło tu zabraknąć piasku, z którego postanowiono wybudować wyjątkowe miasto.


Wystawa “Miasto z piasku” to przede wszystkim:


  • wyjątkowe rzeźby, ocean, wrocławskie legendy i plażowicze - wszystko to zostało wykonane z 8 ton piasku

  • specjalne sceny i piaskowe budowle, które powstały specjalnie z okazji otwarcia wystawy

  • tajemnicze stworzenia w szumiących wodach oceanu

  • leżaki, parawany, stroje kąpielowe, z których zbudowane jest miasto

  • piaskowe inspiracje sztuką, ekologią i fantastycznymi legendami.


Wystawę “Miasto z piasku” można oglądać codziennie w Sky Tower, I piętro, ul. Powstańców Śląskich 95 we Wrocławiu. Bilet wstępu kosztuje 32 zł – normalny i 26 zł – ulgowy (ulga dotyczy dzieci od 3 do 18 lat, studentów, emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych). Dzieci w wieku do 3 lat zwiedzają makietę bezpłatnie. 


Już dziś zarezerwuj swój nocleg we Wrocławiu:Apartamenty Na Grobli

Apartamenty Na Grobli

Wrocław, ul. Na Grobli

Apartamenty Wrocław 9.8
Hostel Plus

Hostel Plus

Wrocław, ul. Kazimierza Michalczyka

Hostele Wrocław 9.5Kolejkowo - jedna z największych atrakcji Wrocławia


Jeśli planujesz pobyt we Wrocławiu i na podróż do tego miasta wybierasz się z dziećmi, to Waszym punktem obowiązkowym powinno być Kolejkowo, czyli wyjątkowa wystawa, prezentująca największą makietę kolei w Polsce.fot. Dziurek / AdobeStock, CC0

Cała wystawa podzielona została na kilka części, tak by wzbudzić zainteresowanie najmłodszych. Znajdziemy tu np. gospodarstwa, zabytki, a nawet szczyty górskie. W centralnym miejscu wystawy znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.


Sprawdź koniecznie: Wrocław - weekend z dzieckiem


Makiety zostały urozmaicone obecnością miniaturowych mieszkańców (m.in. kolejarzy, podróżnych, leśniczych, narciarzy, kupców, pracowników budowlanych, cyrkowców i plażowiczów) w różnych sytuacjach dnia codziennego. Zaprezentowane zostało również życie na wsi, wyprawy wysokogórskie, akcje ratunkowe.


Kolejkowo to zupełnie inny świat. Jest obecne zjawisko dnia i nocy. Dzień trwa 9 minut, a noc 4 minuty. Przekraczając progi Kolejkowa, wybieramy się w podróż po znanych miejscach Dolnego Śląska, które są dostępne na przysłowiowe wyciągnięcie ręki. Gwar ulic, jeżdżące samochody, tramwaje, pływające statki. To wszystko w towarzystwie stukotu pociągów kursujących pomiędzy kolejnymi stacjami.


Źródło: Polska TravelNastępny artykuł 5 najlepszych kąpielisk w...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej