Otwarcie hoteli w maju. Od razu wzrosła liczba rezerwacji!

Otwarcie hoteli w maju. Od razu wzrosła liczba rezerwacji!

Konferencja prasowa premiera i ministra zdrowia, która miała miejsce w środę 28 kwietnia, przyniosła wiele pozytywnych informacji, dotyczących luzowania obostrzeń. Z otwarcia hoteli ucieszyli się ni tylko przedsiębiorcy branży turystycznej, ale też “zwykli” Polacy. Pokazuje to stale rosnąca liczba dokonywanych rezerwacji.

Z ust premiera Mateusza Morawieckiego padło w końcu zapewnienie, na które wszyscy czekali z niecierpliwością. Zapowiedział bowiem, że od 8 maja nastąpi otwarcie hoteli. Co prawda na razie mogą mieć pięćdziesięcioprocentowe obłożenie, jednak, jeżeli sytuacja epidemiczna będzie się systematycznie poprawiać, również to zastrzeżenie powinno zostać cofnięte.


Ulgę poczuli także turyści, którzy zastanawiali się, czy planować wypoczynek podczas długiego weekendu w czerwcu. O wakacje raczej nikt się martwił, w portalu Nocowanie.pl terminy letnie są coraz trudniej dostępne, a obiekty noclegowe cały czas otrzymują kolejne zapytania.

Polacy bez obaw planują wyjazdy


Konferencja prasowa premiera oraz ministra zdrowia przyczyniła się do większej aktywności na Nocowanie.pl. Użytkownicy obserwowali najważniejsze doniesienia, a później przechodzili do wyszukiwania odpowiednich noclegów. W porównaniu do całego kwietnia 2021, w dzień ogłoszenia otwarcia hoteli z portalu korzystało najwięcej osób!


Jeżeli chodzi o ruch na stronie, to skok było widać już od momentu rozpoczęcia konferencji. Kolejny wzrost miał miejsce po południu, gdy informacja o luzowaniu obostrzeń rozeszła się, a ludzie wrócili z pracy - mówi kierownik PR Nocowanie.pl Kamila Miciuła.


Chociaż w kwietniu 2021 liczba użytkowników portalu Nocowanie.pl wahała się, to jednak nie widać drastycznych spadków. Można z tego wnioskować, że Polacy obserwowali sytuację i planowali wypoczynek w bardziej odległych terminach, takich jak lipiec albo sierpień. Większość osób liczyła też na to, że jeszcze przed wakacjami sytuacja się unormuje. Czas pokazał, że takie założenie było słuszne.

Również nieoficjalne informacje w mediach o luzowaniu obostrzeń w ostatnich dniach przyczyniły się do wzrostu wysyłanej liczby zapytań. Jednak w środę 28 kwietnia była ona największa.

Zobacz atrakcyjne noclegi:
Ross Domki

Ross Domki

Sarbinowo, ul. Wydmowa dz nr.

Domki Sarbinowo 9.6
Heyne Holiday

Heyne Holiday

Ustka, ul. Wakacyjna

Domki Ustka


Polacy wyjadą jeszcze w maju!


Z naszych obserwacji wynika, że chociaż Polacy nie przestają planować wyjazdów na wakacje, to po konferencji prasowej pojawiło się wiele nowych rezerwacji na maj.

W tej chwili bardzo popularny termin to sobota 8 maja oraz niedziela 9 maja, kiedy to po kilkumiesięcznej przerwie hotele i pozostałe obiekty noclegowe otworzą się dla gości. Dużo zapytań wysyłanych jest też na kolejny weekend w maju. W połowie miesiąca Polacy planują nieco dłuższe wyjazdy, zahaczając jeszcze o piątek 14 maja.

Widzimy też, że wiele osób kusi przedłużenie czerwcówki. Teoretycznie możliwy jest nawet dziesięciodniowy wypoczynek – od 28 maja do 6 czerwca – przy wykorzystaniu tylko czterech dni urlopu. Właśnie takie tendencje obserwujemy teraz wśród użytkowników naszego portalu.

Sprawdź noclegi na długi weekend:


Te miejsca są teraz najpopularniejsze


Turyści, którzy po ogłoszeniu luzowania obostrzeń zaczęli szukać noclegów na majowe weekendy, zdecydowanie preferują kierunki górskie. Wśród najchętniej wybieranych jest oczywiście Zakopane, więc można szykować się na kolejne oblężenie tego miasta.

Kolejne miejsca zajmują Karpacz, Szczawnica oraz Kudowa-Zdrój. W planach turystów są również wiosenne wyjazdy w Bieszczady. Tam popularne są okolice Jeziora Solińskiego - na czele z Soliną oraz Polańczykiem.

W kręgu zainteresowań znalazło się też kilka miejscowości na wybrzeżu. Są to jednak większe miasta: Władysławowo, Sopot, Kołobrzeg oraz Gdańsk. Mimo obostrzeń turyści nie powinni narzekać tam na brak rozrywek. Ciekawą perspektywą może być przecież spacer po plaży albo wizyta w muzeum, bo instytucje kultury również wracają po dość długiej przerwie.


Przedsiębiorcy odetchnęli z ulgą


Zapowiedź otwarcia hoteli od 8 maja wpłynęła nie tylko na zachowania turystów. Przedsiębiorcy również odetchnęli z ulgą. Teraz wiedzą na czym stoją i mogą planować działania promocyjne, które zapewnią im gości w kolejnych tygodniach i miesiącach.

Jeszcze podczas trwania konferencji wielu z nich zwracało się do konsultantów oraz Biura Obsługi Klienta naszego portalu z prośbą o pomoc w lepszym pozycjonowaniu oferty na liście wyników wyszukiwania. Inni właściciele aktualizowali swoje wizytówki, by zainteresować nimi jak największą liczbę osób. Natomiast ci, którzy niekiedy musieli zawiesić publikacje na czas trwania obostrzeń, teraz je wznawiają.

Następny artykuł Zwiedź Sandomierz śladami...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej