Puck i okolica - alternatywa dla zatłoczonych kurortów? Poznaj niezwykłe miejsca

Puck i okolica - alternatywa dla zatłoczonych kurortów? Poznaj niezwykłe miejsca

Planujesz wypoczynek na Pomorzu? Poszukujesz miejsc spokojnych, z dala od tłumów? Chcesz wyjątkowo spędzić swój urlop? Mamy dla Ciebie coś wyjątkowego. Wybór Pucka i okolicznych miejscowości może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Nie ulega żadnej wątpliwości, że podczas nadchodzących wakacji, to miejscowości nadmorskie będą jednymi z najczęściej wybieranych. Pandemia koronawirusa sprawiła, że coraz częściej poszukujemy spokojnych miejsc, w których kontakt międzyludzki jest ograniczony. Wiadome jest to, że w popularnych, nadmorskich kurortach można spodziewać się tłumów turystów. Już teraz ciężko jest znaleźć wolne pokoje w popularnych wakacyjnych terminach. 

 

 

 

 

fot. Karolina / zdjecia.nocowanie.pl


Jeśli chcesz wyjątkowo spędzić swoje wakacje, nie oddalając się zbytnio od Morza Bałtyckiego, to może Puck i okoliczne miejscowości przypadną Ci do gustu. Dlaczego? Z pewnością są to klimatyczne miejscowości, dysponujące odpowiednią bazą noclegową, licznymi atrakcjami i bliskością pełnego morza. Bo jak wiadomo, sam Puck i okoliczne miejscowości położone są nad Zatoką Pucką.


Przeczytaj również: Odkryj Pomorze. Znajdź dla siebie najlepsze miejsce noclegowe


Puck - najważniejsze informacje


Puck jest klimatyczną i popularną miejscowością, znajdującą się na Pomorzu Gdańskim. Obok Chałup, uznawany jest za swego rodzaju stolicę sportów wodnych. Na Zatoce Puckiej, można tu popływać na windsurfingu, kitesurfingu. Poza tym, miejscowość ta stanowi doskonałą bazę wypadową do zwiedzania kurortów położonych na Półwyspie Helskim, jak i do samego Trójmiasta. Puck leży na Kaszubach, u ujścia Płutnicy do Zatoki Puckiej. Jest stosunkowo małym miastem, dzięki czemu możemy liczyć tu na ciszę i spokój. 

 

 

 

fot. tadek1 / zdjecia.nocowanie.pl

 


Puck leży w wyjątkowo malowniczym miejscu – od północy granicząc z Bałtykiem, od wschodu z Zatoką Pucką, od południa z Puszczą Darzlubską, Jeziorem Żarnowieckim i wzgórzami morenowymi. Warto również podkreślić fakt, że w jego granicach leży Półwysep Helski. Znaczna część zabudowy ma charakter małomiasteczkowy. Wiele budynków pełni jedynie funkcję turystyczną. Pełno tu również zabytków i ciekawych miejsc, które możemy zwiedzać praktycznie przez cały rok.


Puck jest w stanie zaoferować nam pięknie zagospodarowany teren, mnóstwo zieleni, atrakcji i zabytków. Jest to świetne miejsce do uprawiania sportów wodnych, opalania się oraz wszelkich zabaw nad wodą.


Jedną z głównych atrakcji miasta jest rynek – odnowiony, na którym pełno jest starych, zabytkowych kamienic, ławeczek, jest też fontanna. Odbywają się tu koncerty i miejskie imprezy. Z Pucka blisko jest do morza, Trójmiasta oraz na Hel, przez co stanowi on doskonały punkt wypadowy do lepszego poznania najbliższej okolicy. Wypoczywając nad wodą, warto jest się wybrać na molo, które przyciąga turystów. Wchodzi się na nie bezpośrednio z deptaka. Stanowi doskonały punkt widokowy na zatokę, morze i najbliższą okolicę.Dla pasjonatów historii i zabytków, idealnym miejscem będzie bez wątpienia Muzeum Ziemi Puckiej, w którym prezentowane są ciekawostki historyczno-archeologiczne. Warto podkreślić również fakt, że muzeum mieści się w zabytkowych obiektach. Jeśli już mowa o zabytkach, to nie sposób przejść obojętnie obok najstarszego i najcenniejszego budynku w mieście. Mowa tu oczywiście o kościele św. Piotra i Pawła. Ta monumentalna świątynia o potężnej bryle z niską wieżą, widoczna jest z dużej odległości.

 

 

 

 

Tutaj znajdziesz pozostałe atrakcje w Pucku


Co warto zobaczyć w pozostałych miejscowościach gminy Puck? 


Można śmiało rzec, że cały ten region ma naprawdę wiele do zaoferowania. Warto równiez odwiedzić Swarzewo, Rzucewo i Osłonino. Wizyta w tych miejscach, odkrywa przed nadmi naprawdę szeroką morską perspektywę. I na pewno nie ma tu takich tłumów, jak np. w przypadku miejscowości, znajdujących się na Półwyspie Helskim. Mamy tu do czynienia z szerokim pasem wybrzeża, ciekawymi klifami i błękitnymi wodami zatoki.

 

 

 

 

fot. wojtek / zdjecia.nocowanie.pl


Jeśli chcesz wypocząć w bliskości przyrody, to warto podkreślić, że miejscowościach w Gminie Puck, znajdziesz kilka ciekawych rezerwatów przyrody: „Darzlubskie Buki”, rezerwat ptactwa wędrownego „Beka”, u ujścia rzeki Redy, na południe od Osłonina, a także „Bielawskie Błota”, na zachód od Mieroszyna.


Okolica zachęca do organizowania wycieczek pieszych i rowerowych. Znajdziemy tu liczne szlaki turystyczne, piesze, rowerowe, konne, a w tym szlak cysterski. Miejscowości zachwycą również wspaniałymi zabytkami. Pomorski Szlak Cysterski wprowadza nas w krąg europejskiego szlaku kulturowego. Pocysterskie kościoły w Starzynie i Mechowie to przykłady budowli, z którymi mamy tutaj do czynienia. Zabytki cysterskie otwierają nam świat europejskiej kultury, która tu na Pomorzu ma swój szczególny wymiar społecznej integracji.

fot. absolutarianin / zdjecia.nocowanie.pl


A na tym nie koniec. Jeśli chcesz odwiedzić naprawdę wyjątkowe miejsca i zabytki, to koniecznie musisz zobaczyć:  • polodowcową grotę na skraju Puszczy Darzlubskiej  • Szlaki piesze i trasy rowerowe: „Szarych Mnichów” – Mechowo-Starzyno-Starzyński Dwór-Jastrzębia Góra oraz ścieżki rowerowe: Puck-Hel, czy Swarzewo-Krokowa.


Być może zainteresuje Cię treść tego artykułu: #wypoczywamwpolsce. Wakacje nad morzem


Dlaczego warto odwiedzić te miejsca?


Powody, dla których warto odwiedzić miejscowości, znajdujące się w gminie Puck, można wymieniać w nieskończoność. Na pewno dominuje tu niezwykły klimat, wspaniałe nadmorskie widoki i co najważniejsze - cisza i spokój. Puck, Swarzewo, Rzucewo i Osłonino, mogą  okazać się również świetną bazą wypadową do podróżowania po całym Pomorzu. Pomoże nam w tym bez wątpienia doskonale rozwinięta sieć komunikacyjna. Jeśli podczas naszego wakacyjnego wypoczynku w tym miejscu, będziemy mieć do czynienia z piękną i słoneczną pogodą, to nasze wakacje będzie można zaliczyć do kategorii tych w pełni udanych.


Noclegi w gminie Puck


Na sam koniec warto wspomnieć o bazie noclegowej w Pucku, Swarzewie, Rzucewie i Osłoninie. Najchętniej wybieranymi kategoriami obiektów noclegowych w tych miejscowościach są kwatery i pokoje, apartamenty, wille oraz domki. Przewaga kwater i pokoi jest znacząca. Najwięcej turystów można tu spotkać, co oczywiste, w sezonie letnim, kiedy to panują wspaniałe warunki do plażowania i uprawiania sportów wodnych.


Średnia cena za nocleg w Pucku i okolicy wynosi 174 zł. Wszystko jest tak naprawdę uzależnione od standardu wybranego obiektu i jego lokalizacji. Znalezienie obiektu blisko zatoki nie powinno stanowić problemu – jest tu wiele takich miejsc. Największym zainteresowaniem cieszą się tu kwatery i pokoje, gdzie koszt noclegu zaczyna się od 40 zł od osoby.

 

 

Apartament Laura

Apartament Laura

Puck, ul. Nowy Świat

Apartamenty 10.0
Willa Arkadia

Willa Arkadia

Puck, ul. Kaszubska

Kwatery i pokoje 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Pokoje Olka

Pokoje Olka

Swarzewo, ul. Szkolna

Kwatery i pokoje
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym

 

 


Wybierz dla siebie najlepszy nocleg w Pucku, Swarzewie, Rzucewie i Osłoninie


Mamy nadzieję, że ta krótka prezentacja gminy Puck, zachęci Was do wypoczynku właśnie w tej części kraju. Pamiętajcie o tym, że nasz kraj oferuje wiele możliwości wypoczynku podczas zbliżających się wakacji, dlatego też urlop 2021 warto spędzić właśnie w Polsce - #wypoczywamwpolsceKomentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej