Co warto zobaczyć? Najpopularniejsze atrakcje

Zobacz wszystkie atrakcje
Stare Miasto w Sandomierzu

Stare Miasto w Sandomierzu

Sandomierz, ul. Rynek

Rynek, starówka 9.8
Brama Opatowska

Brama Opatowska

Zabytki 9.6
Ratusz sandomierski

Ratusz sandomierski

Sandomierz, ul. Rynek

Zabytki 9.3

Co należy wiedzieć? Kilka słów o mieście

Nazywany Małym Rzymem, Sandomierz to miasto, w którm znajduje się wiele atrakcji turystycznych oraz zabytków wartych zobaczenia. Najcenniejsze z nich to m.in: Katedra, Zamek, Ratusz, Brama Opatowska, Kościół św. Michała oraz przepiękne Stare Miasto. Obowiązkowymi punktami wycieczki w Sandomierzu są również Podziemia Sandomierskie, Bulwar nad Wisłą oraz Wąwóz Królowej Jadwigi. Z jakim serialem kojarzy Wam się Sandomierz? Oczywiście z Ojcem Mateuszem, do którego zdjęcia kręcone są w tym urokliwym mieście! Zabytkowe budowle, kawiarnie oraz przepiękne ulice miasta, do tego liczne tereny zielone oraz dostęp do Wisły - to wszystko sprawia, że warto przyjechać do Sandomierza i zostać tu na dlużej!

Gdzie dobrze zjeść? Restauracje

Zobacz wszystkie restauracje
Lunch Cafe Sandomierz

Lunch Cafe Sandomierz

Sandomierz, ul. Opatowska

Bistro Podwale

Bistro Podwale

Sandomierz, ul. Podwale Dolne

Bar Mleczny

Bar Mleczny

Sandomierz, ul. Armii Krajowej

Co warto wiedzieć? Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
Zakochaj się w Sandomierzu - majówka tylko we dwoje

Sandomierz to jedno z najbardziej romantycznych polskich miasteczek i idelane miejsce na majówkę we dwoje. Na zakochanych czekają urokliwe staromiejskie uliczki, klimatyczne restauracje i kawiarenki oraz nadwiślańskie bulwary… Miasto samo w sobie jest piękne, a oglądane w towarzystwie ukochanej osoby, wydaje się jeszcze wspanialsze.

Najczęściej polecane obiekty noclegowe w Sandomierzu

Nazywany Małym Rzymem Sandomierz to urokliwe miasto królewskie położone nad Wisłą, w województwie świętokrzyskim. Piękne zabytki i niepowtarzalna atmosfera tego miejsca sprawiają, że Sandomierz jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów, których w ostatnim czasie przyciąga tu rownież kręcony na terenie miasta serial Ojciec Mateusz. Sprawdźmy zatem, które obiekty noclegowe turyści polecają tam najczęściej.

Miejsca znane z polskich filmów i seriali

W Polsce nie brak ciekawych miejscowości, w których powstawały kultowe filmy bądź seriale. Reżyserzy na miejsce zdjęć wybierają zarówno małe, nieznane nikomu wsie, jak i wielkie miasta. Czy Wilkowyje istnieją naprawdę? Jakie seriale kręcono w Dolinie Chochołowkiej? Gdzie dzieje się akcja Ojca Mateusza? Sprawdźmy piękne miejsca w Polsce znane z polskich filmów i seriali.

Nastrojowy Sandomierz - galeria zdjęć

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że Sandomierz jest jednym z najpiękniejszych polskich miasteczek. Spacer starymi uliczkami uspokaja i romantycznie nastraja wszystkich turystów. Jeśli nie wierzycie, zobaczcie zdjęcia z naszej wczorajszej wieczornej przechadzki.

Gdzie się zatrzymać? Polecane noclegi

Zobacz wszystkie noclegi
U Dorotki - Apartamenty i Pokoje 9.8
Apartament Majowy 10.0

Apartament Majowy

ul. Juliusza Słowackiego 4/25
Pensjonat Biały Domek 9.8

Pensjonat Biały Domek

ul. Ostrówek 74A