Sezon narciarski 2022/2023. Pierwsze ośrodki już funkcjonują!

Sezon narciarski 2022/2023. Pierwsze ośrodki już funkcjonują!

Na ten moment czekali chyba wszyscy miłośnicy białego szaleństwa. Co prawda, do rozpoczęcia astronomicznej zimy jeszcze miesiąc, ale ujemne wartości temperatur w ostatnich dniach i opady śniegu spowodowały, że pierwsze ośrodki narciarskie w Polsce rozpoczęły już funkcjonowanie. Gdzie można się wybrać?

Jeszcze kilka miesięcy temu, większość z nas zastanawiało się nad tym, czy sezon narciarski 2022/2023 dojdzie do skutku. Wszystko było oczywiście spowodowane wysokimi cenami energii. Drożejący prąd spowodował, że naśnieżanie i oświetlenie niektórych stoków narciarskich, mogło się okazać po prostu nieopłacalne. Na szczęście, wszystko wskazuje na to, że narciarze, którzy wybrali domki w Tatrach lub apartamenty w Karkonoszach, będą mogli oddać się zimowemu szaleństwu na świetnie przygotowanych ośrodkach narciarskich w Polsce. Warto podkreślić, że nie musimy czekać do zimy. Niektóre ośrodki narciarskie w Polsce już rozpoczęły sezon. Gdzie w związku z tym można już wybrać się na narty?


Zobacz również: Rodzinny wyjazd na narty. Które ośrodki narciarskie warto wybrać?


Sezon narciarski 2022/2023 - w tych miejscach pojeździsz już na nartach i snowboardzie!


Atak zimy w drugiej połowie listopada 2022 spowodował, że w wielu miejscowościach górskich zrobiło się biało. W nocy, wartości temperatur w wielu popularnych miejscach w Tatrach spadały poniżej -10 stopni Celsjusza. Takie warunki sprzyjały naśnieżaniu stoków narciarskich. I co ważne, nie trzeba tu było produkować dużej ilości śniegu. W zupełności wystarczyło to, co spadło z nieba.

 

 

 


Gdzie wybrać się na narty w górach w Polsce? Od 20 listopada, każdy turysta, który zdecydował się na kwatery i pokoje w Bukowinie Tatrzańskiej, może korzystać z usług wyciągu narciarskiego UFO, który znajduje się na zboczu Wierchu Olczańskiego. Narciarze mają tu do dyspozycji trasę o długości 400 metrów. Stok jest przygotowany ratrakiem. Uruchomiono połowę szerokości stoku, a od wtorku (22.11.2022) będzie można już jeździć po całym stoku.


Uruchomienie stoku narciarskiego UFO nikogo nie powinno dziwić, bo ten ośrodek narciarski zawsze otwiera się jako pierwszy i zamyka jako ostatni. Tak jest również w 2022 roku.


Kiedy ruszą pozostałe ośrodki narciarskie w Polsce?


Przygotowania do sezonu idą pełną parą i wszystko wskazuje na to, że z usług większości ośrodków narciarskich w Polsce będziemy mogli skorzystać już na początku grudnia. Armatki śnieżne pracują nieustannie. Warto podkreślić, że w najbliższych dniach będziemy mieć również do czynienia z warunkami, które będą sprzyjać naśnieżaniu stoków narciarskich. 

 

 

fot. Nocowanie.pl


Przeczytaj koniecznie: Jak zaplanować wyjazd na narty?


Ujemne temperatury pod Tatrami zapowiadane są również na najbliższe noce, a w dzień termometry mają tu pokazywać maksymalnie do 4 st. C. To również powinno pozwolić na sztuczne śnieżenie stoków narciarskich.


Ile zapłacimy za bilety w ośrodkach narciarskich?


Galopująca inflacja i wzrost cen energii spowodowały, że podwyżek cen biletów możemy spodziewać się również w przypadku ośrodków narciarskich w Polsce. Co prawda, niektóre stoki nie podały do publicznej wiadomości jeszcze swojego cennika, ale na pewno możemy spodziewać się podwyżek o około 20%, w porównaniu do roku 2021.


Znany jest już natomiast cennik skipassów Tatry Super Ski. Przypomnijmy, że dzięki niemu możemy korzystać z 18 największych stacji narciarskich, w tym 95 tras: w Białce Tatrzańskiej, Zakopanem, Jurgowie, Czarnej Górze, Bukowinie Tatrzańskiej, Suchem, Witowie, w Nowym Targu, Kluszkowcach, ale także na Słowacji w Bachledowej Dolinie, Ździarze i Orawicach.


Sprawdź również: Zima w Polsce. Zagrożenie lawinowe w górach!


Za karnet całodzienny w sezonie wysokim (od 9 stycznia do 12 marca) zapłacimy 155 zł, czyli o 30 zł więcej. Cena za skipass na siedem dni wzrosła z 680 zł do 870 zł.


Pewną nowością jest tu skipass na dowolne 14 dni w ciągu całego sezonu. Koszt takiej wejściówki na wyciągi to 1699 zł dla dorosłego i 1500 zł dla dziecka.


Zaplanuj swój zimowy urlop i wybierz nocleg w Tatrach:Hello Giewont

Hello Giewont

Zakopane, ul. Skibówki

Apartamenty Zakopane 10.0
Willa Stożek

Willa Stożek

Białka Tatrzańska, ul. Środkowa

Pensjonaty Białka Tatrzańska 10.0Mamy nadzieję, że rozpoczynający się sezon narciarski w Polsce będzie wyjątkowy, zarówno pod względem pogody i możliwości korzystania z zimowych atrakcji w Polsce. Połamania nart!Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej