Obiekt z klimatem. Czym zachwycić miłośników wypoczynku w stylu slow?

Obiekt z klimatem. Czym zachwycić miłośników wypoczynku w stylu slow?

Można śmiało rzec, że trendy, związane z prowadzeniem obiektu noclegowego, zmieniają się z roku na rok. Podobnie jest, jeśli chodzi o turystyczne gusta, związane z wymarzonym urlopem. W ostatnich latach, turyści coraz śmielej decydują się na wypoczynek w stylu slow life. Czym się charakteryzuje ten trend i jak przygotować obiekt na przyjęcie turystów, którzy są miłośnikami takiego podróżowania?

Na samy wstępie warto nieco więcej wspomnieć o samym trendzie, który w ostatnich latach zyskuje na coraz większej popularności. Slow life, bo o nim mowa, to trend życia i podróżowania, który szczególnie w trakcie trwania pandemii koronawirusa, zyskuje na popularności. 


Czym jest slow life i dlaczego tak chętnie korzystają z niego turyści?


Turyści poszukują nieszablonowych obiekt noclegowych i takich miejsc, w których kontakt międzyludzki będzie ograniczony, a w największym stopniu będzie dominować cisza i spokój. W takim przypadku odpadają popularne i oblegane kurorty, a chętnie wybierane są miejsca, znajdujące się w pobliżu obszarów leśnych, łąk i pól, na wsi, czy w otoczeniu niezwykłych widoków.


Do obiektów w stylu slow, należy zaliczyć przede wszystkim obiekty, wyróżniające się lokalizacją, pomysłem, przearanżowaniem i ogólnie mówiąc - wszystkim tym, co sprawia, że urlop spędzany jest w zupełnie innym klimacie


Definiując trend “slow life”, należy podkreślić, że jest to życie w zwolnionym tempie, bez pośpiechu, z dala od zgiełku i co najważniejsze - blisko natury. Z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Nie może dziwić w związku z tym fakt, że coraz więcej właścicieli obiektów noclegowych próbuje stworzyć takie miejsce dla swoich gości. Być może to szansa również dla Ciebie? Wystarczy kilka prostych kroków i odpowiednie wypromowanie Twojej oferty, by turyści zawitali w Twoje skromne progi.


Jak ze zwykłego miejsca zrobić obiekt w stylu slow?


Być może wszelkie działania, by stworzyć obiekt w stylu slow, wymagają czasu, wkładu finansowego i pracy, ale jest kilka prostych rozwiązań, które pozwolą udostępnić turystom przynajmniej namiastkę tego, czego poszukują. Oczywiście nie oznacza to, że musisz burzyć swój obiekt i stawiać go od nowa. Wystarczy kilka prostych kroków. Mamy nadzieję, że dzięki naszym podpowiedziom, chociaż częściowo uda Ci się wprowadzić klimat slow w swoim obiekcie.





fot. JuergenPM (pixabay.com, CC0)



  • Lokalizacja w ustronnym miejscu


Jeśli Twój obiekt jest agroturystyką i znajduje się w miejscu ustronnym, blisko lasu i wspaniałe przyrody, a wokół dominuje cisza i spokój, to miejsce wręcz wymarzone dla turystów, którzy podróżują w stylu slow. 


Wystarczy, że w opisie swojej oferty w portalu Nocowanie.pl i w każdej dostępnej formie reklamy, podkreślisz, że lokalizacja jest wspaniała i spełni wszelkie oczekiwania osób, które poszukują ciszy i spokoju. Możesz również zamieścić swoją ofertę specjalną w kategorii Noclegi w ustronnym miejscu.


Sprawdź również: Wpływ lokalizacji obiektu na wybór noclegu wśród turystów


  • Przearanżowanie budynków i pomieszczeń


Jeśli na terenie przy obiekcie, znajduje się budynek lub pomieszczenie, które nie jest przez Ciebie używane, to wiedz, że może to być początek czegoś wielkiego. Dla przykładu, dla osób, które lubią slow life, idealnie sprawdzi się stodoła, która została przearanżowana na miejsca noclegowe. Może być też jakiś domek, który nabierze szczególnego charakteru. Pamiętaj, że tego typu miejsca będą wyróżniać się przede wszystkim niezwykłym klimatem, a Twoi turyści na pewno to docenią.

 

 

 

 

fot. Life-Of-Pix (pixabay.com, CC0)

 


  • Pamiętaj o hamaku!


Jeśli wokół Twojego obiektu znajduje się piękny ogród lub znajduje się las, to wiedz, że nieodłącznym elementem każdego obiektu, który wpisuje się w trend slow life jest hamak, na którym Twoi turyści mogą wypocząć, wsłuchując się w śpiew ptaków i zagłębiając w lekturę ulubionej książki. Do pełni zadowolenia wystarczy tak niewiele.


Przeczytaj koniecznie: Udogodnienia w obiekcie noclegowym. Na co turyści najczęściej zwracają uwagę?





fot. lmpcy (pixabay.com, CC0)

  • A może domek na drzewie?


To rozwiązanie z pewnością zainteresuje nie tylko najmłodszych, ale również i dorosłych turystów, którzy poszukują miejsc naprawdę wyjątkowych. Domki na drzewach bardzo często powstają obok istniejących już obiektów. Wystarczy, że masz trochę ziemi, drzewa i przede wszystkim chęci. Jeśli wszystko zostanie urządzone w idealnym guście, to zainteresowanie takim miejscem na pewno będzie ogromne.


Sprawdź: Jak przekonać niezdecydowanych turystów?


  • Domki na wodzie


Skoro były domki na drzewie, to zrozumiałe, że muszą też być domki na wodzie. Tego typu obiekty idealnie sprawdzą się przede wszystkim w przypadku obiektów, które znajdują się nad jeziorami. Większość pływających domków posiada łazienkę i kuchnią, a zdarza się, że również taras. Czy nie uważasz, że turyści będą w pełni zadowoleni, jeśli będą mogli pić poranną kawę na tarasie przy promieniach słońca, które odbijają się od tafli wody?

 

 

 

 

fot. dimitrisvetsikas1969 (pixabay.com, CC0)

 


  • Pamiętaj o lokalnych produktach


Warto w tym miejscu podkreślić, że slow life nie ogranicza się tylko i wyłącznie do samego mieszkania i warunków, jakie oferujesz swoim gościom. Liczą się również usługi dodatkowe, w tym wyżywienie. By serwować posiłki, które dobrze wpisują się w trend slow life, dobrze jest wiedzieć, że musi to być przede wszystkim żywność ekologiczna i pochodząca z własnej lub lokalnej uprawy. Goście w takich przypadkach doceniają wszystko to, co naturalne. Możesz im w związku z tym zaserwować swojskie wędliny, mleko prosto od krowy, swojski nabiał, nalewki, czy pieczywo wypiekane w domowym piecu. Możesz zaoferować również domowe przetwory lub miód - turyści na pewno chętnie to kupią.


Zobacz: Jak dobrze zadbać o podniebienie gości w obiekcie noclegowym?


  • Zadbaj o odpowiedni wystrój


W przypadku tego typu obiektów, liczy się również sam wystrój obiektu. Warto postawić na to, co jest charakterystyczne dla danego miejsca - tak, by było to miejsce z wyjątkowym klimatem. Skoro w ogrodzie jest hamak, to na tarasie mogą znaleźć się wygodne pufy lub meble przygotowane z palet. Najważniejsze jest to, by było sielsko i jak najbardziej na luzie. Unikaj tandety i rzeczy oczywistych.


Poznaj: 6 rzeczy, o których musisz pamiętać przed rozpoczęciem sezonu turystycznego


  • A może glamping?


Na sam koniec zostawiliśmy rozwiązanie, które bardzo łatwo jest wprowadzić w codzienność obiektu noclegowego. Glamping, to świetna propozycja dla wszystkich mieszczuchów, którzy chcą wypoczywać blisko natury, nie rezygnując przy tym z hotelowych warunków. W Polsce powstaje coraz więcej miejsc, spełniających te wymagania. Luksusowe campingi stają się niezwykle popularne, a wśród naprawdę interesujących ofert każdy powinien znaleźć coś dla siebie.


Z czego mogą wybierać turyści? Noclegi w jurtach, ekskluzywnie wyposażonych namiotach, kapsułach czy na drzewie to tylko kilka możliwości. Zlokalizowane w lesie lub na łące, zaopatrzone we wszystkie nowoczesne udogodnienia, łącznie z ogrzewaniem, nadają nowe znaczenie słowu „biwak”! Można tam zapomnieć o warunkach jak na obozie harcerskim, zamiast tego otrzymujemy dostęp do własnej łazienki z ciepłą wodą, elektryczności, a często również oferty spa. Brzmi dobrze?


Więcej informacji znajdziesz tutaj: Glamping w Polsce. Co warto wiedzieć?


To tylko kilka rozwiązań, które idealnie sprawdzą się w przypadku chęci dostosowania obiektu do trendów, wpisujących się w podróżowanie w stylu slow. Zacznij działać już dziś!



Następny artykuł Sezon narciarski 2022/2023....

Komentarze

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!