Święto Kaszy - relacja

Święto Kaszy - relacja

Tegoroczne Trzebiatowskie Święto Kaszy za nami. Był spektakl, koncerty, jarmark i na zakończenie pokaz sztucznych ogni. Była też kasza...

Obchody Trzebiatowskiego Święta Kaszy rozpoczęły się na rynku przed ratuszem spektaklem plenerowym „Karnawał wenecki” w wykonaniu Teatru Gry i Ludzie. Aktorzy tańczący  na szczudłach i zapraszający publiczność do wspólnej zabawy wzbudzali ogromne zainteresowanie i zachwyt swoimi akrobatycznymi umiejętnościami. Spektakl łączący elementy tańca, zabawy, maski weneckie, wspaniała muzyka to wszystko przeniosło nas do innej rzeczywistości. Po spektaklu mogliśmy obejrzeć pokazy walk Drużyny Wojów Piastowskich Jantar. Żywiołowe, bardzo realistyczne walki zachęciły do odwiedzenia obozowiska wojów.


W ogrodach pałacowych trwał Jarmark Trzebiatowski: pokazy rękodzielników i twórców ludowych, pokazy wojów -osada rycerska z podpłomykami i obrzędami starosłowiańskimi, animacje Teatru Gry i Ludzie, oraz „Ulica Kapeluszników”. W pałacu zaś przygotowane zostały wystawy „Średniowieczna moda  na Pomorzu”,


Jedną z największych atrakcji, jak co roku, okazała się „kasza po rycersku” także  w wersji wegetariańskiej. Podczas dwóch dni ustawiały się długie kolejki smakoszy kaszy, której wydaliśmy ponad sześć tysięcy porcji.


Drugi dzień rozpoczął się akcentem dla dzieci-przedstawieniem „Pan Twardowski” przygotowanym przez ART. RE Studio Małych Form Teatralnych Scenografii i Reżyserii z Krakowa. Spektakl wzbogacony był piosenkami i konkursami dla dzieci, które bardzo chętnie wskakiwały na scenę, aby uczestniczyć w zabawach.


Konkurs kulinarny „Kaszane przysmaki”, nad którym patronat honorowy objął Wicemarszałek Województwa Jan Krawczuk ,a nagrody ufundowane zostały przez Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego cieszył się dużym zainteresowaniem. Zgłosiło się 21 osób, które przygotowało 25 potraw- „wariacji na temat kaszy”.


Na scenie zaprezentowały się panie ze Stowarzyszenia Aramis z Trzebiatowa i młodzi artyści z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie. Zespół „Czerwona Róża” zaprezentował  „piosenki z tamtych lat”. W części wieczornej rockowe covery zagrał zespół „Empiria”, discopolowe utwory publiczność zaśpiewała wraz z zespołem „Casanova”a „Big Cyc” zawładnął sceną i wielokrotnie bisował po bardzo energetycznym koncercie. Skiba nie tylko śpiewał, ale też śpiewająco prowadził konferansjerkę.
   
Na zakończenie tradycyjnie pokaz fajerwerków, przy pięknej muzyce przygotowany przez  firmę ”Pol Expance”- Krzysztof Kolasiński, Marek Kolasiński. Z wielkim hukiem pożegnaliśmy się: Do zobaczenia za rok!

 

Fot. Z archiwum organizatora

 

 

Następny artykuł Beata Pawlikowska złapana...

Komentarze

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!