To był udany weekend styczniowy. Gdzie wypoczywaliśmy najchętniej?

To był udany weekend styczniowy. Gdzie wypoczywaliśmy najchętniej?

Pierwsza okazja do dłuższego wypoczynku w 2022 roku została należycie wykorzystana przez większość turystów. Te 4 dni urlopu chętnie spędzaliśmy poza swoim miejscem zamieszkania. Które miejscowości i regiony cieszyły się największym zainteresowaniem?

Istne oblężenie - tak w dwóch słowach można było scharakteryzować sytuację, z którą mieliśmy do czynienia w popularnych turystycznie miejscowościach. Większość osób zdecydowała się spędzić ten przedłużony weekend w górach lub nad morzem. Na stokach narciarskich można było spotkać tłumy narciarzy i snowboardzistów. Ten przedsmak ferii zimowych z pewnością należy uznać za rekordowy. Niektóre liczby mówią, że turystów było zdecydowanie więcej niż w okresie świąteczno-noworocznym.


Zobacz: Trendy turystyczne w 2022 roku. Jak będziemy wypoczywać i gdzie podróżować?


TOP 10 miejscowości chętnie wybieranych podczas długiego weekendu styczniowego według portalu Nocowanie.pl


Na podstawie danych portalu Nocowanie.pl, odnoszących się do zapytań, kierowanych przez turystów, w związku z terminem od 6 do 9 stycznia 2022, można dojść do wniosku, że największym zainteresowaniem cieszyły się przede wszystkim miejscowości górskie


Warto zaznaczyć, że w pierwszej dziesiątce jest ich aż 8. Szczegółowy ranking miejscowości, wybieranych podczas weekendu styczniowego, przedstawia się następująco:


  1. Zakopane - na wypoczynek w tej miejscowości zdecydowało się 15% turystów

  2. Karpacz - zainteresowanie na poziomie 6,5%

  3. Szklarska Poręba - 5,5% wszystkich turystów

  4. Białka Tatrzańska - 3,8%

  5. Szczyrk - 2,3%

  6. Wisła

  7. Krynica-Zdrój

  8. Władysławowo

  9. Kościelisko

  10. Pobierowo


Różnica pomiędzy Zakopanem, a popularnymi miejscowościami w Karkonoszach jest naprawdę duża. Nikogo chyba już nie dziwi fakt, że Zakopane prowadzi w praktycznie każdym możliwym rankingu.


Przeczytaj również: Czas najwyższy zaplanować wakacje 2022! Gdzie się wybrać?


Tłumy w Tatrach


Zakopane i inne miejscowości na Podhalu pękały w szwach, podczas długiego weekendu styczniowego. Niektórzy wskazują, że turystów było zdecydowanie więcej niż podczas Sylwestra. Czym było to spowodowane?


Powód jest prosty. Kalendarz dni wolnych ułożył się bardzo korzystnie, przez co większość osób przedłużała swój urlop, biorąc zaledwie 3 dni wolnego w pracy. Jeśli ktoś wypoczywał podczas Świąt i Sylwestra i skorzystał z tej opcji, to mógł cieszyć się urlopem od 24 grudnia do 9 stycznia.


Dodatkowo długi weekend rozpieszczał turystów przepiękną pogodą, więc wielu zdecydowało się na wyjazd w ostatniej chwili. Jak podaje tatrzańska policja, w Zakopanem w tym czasie wypoczywało nawet 150 tysięcy turystów. O znalezieniu noclegu na ostatnią chwilę nie mogło być mowy - turyści rezerwowali ten termin z naprawdę dużym wyprzedzeniem. 


Kolejki tworzyły się do popularnych zakopiańskich restauracji, jak i do wejścia na popularne stacje narciarskie. Wszystko było w dużej mierze spowodowane faktem, że obowiązują obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. Na drogach dojazdowych zarówno do podhalańskich miejscowości, jak i do najsłynniejszych szlaków tworzyły się korki. Oblężenie, jak zawsze, przeżywało również Morskie Oko i kolejka na Kasprowy Wierch.Willa911

Willa911

Rzepiska, ul. Potok Grocholów

Apartamenty 10.0
Willa Zarębek

Willa Zarębek

Łopuszna, ul. ul. Zarębek Niżni

Pensjonaty 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
U Migla

U Migla

Zakopane, ul. Stara Pardałówka

Kwatery i pokoje 9.9
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


Sprawdź oferty noclegów w Tatrach


Chętnie wypoczywaliśmy również nad morzem


Okazuje się, że nie tylko tatrzańskie miejscowości przeżywały prawdziwe oblężenie. Może nie były to takie liczby, jak w przypadku Zakopanego, ale dość dużym zainteresowaniem cieszyły się również miejscowości nadmorskie. Należy tu wspomnieć przede wszystkim o Trójmieście - ruch można było tu odczuć na plażach, deptakach, a nawet w sklepach.


Każda wycieczka wiązała się z poszukiwaniem wolnego miejsca parkingowego, dlatego też sporo osób zdecydowało się na wybór miejskich środków transportu. W najpopularniejszych trójmiejskich restauracjach nie było wolnych stolików już od godz. 18. Piękna pogoda wyciągnęła ludzi na spacer. Zarówno popularne miejsca, jak i atrakcje były oblegane przez turystów. Dało się to odczuć m.in. czekając w kolejce na posiłek. Jak widać, morze jest popularnym kierunkiem nie tylko w sezonie letnim.Osada Wielkie Nieba

Osada Wielkie Nieba

Krynica-Zdrój, Krynica Górska, ul. Halna

Domki 10.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Domki Tu i Teraz

Domki Tu i Teraz

Szczawnica, ul. Szlachtowska

Domki 10.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Miętowy Dworek

Miętowy Dworek

Wisła, ul. Przykopa

Kwatery i pokoje 9.9
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


Wybierz dla siebie najlepszy nocleg w Trójmieście, Pobierowie i Władysławowie


Na kolejny dłuższy urlop przyjdzie nam trochę poczekać, bo aż do kwietnia. Niektórzy będą wypoczywać podczas ferii zimowych. Pamiętaj jednak, że każda podróż, nawet jednodniowa może być udana, jeśli odpowiednio ją zaplanujesz!
Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej