Topowe atrakcje tegorocznych wakacji. Tu były prawdziwe tłumy!

Topowe atrakcje tegorocznych wakacji. Tu były prawdziwe tłumy!

Podczas tegorocznych wakacji polskie kurorty przeżyły prawdziwe oblężenie. Wszędzie ustawiały się kolejki! Jesteście ciekawi, gdzie było najwięcej ludzi? Przedstawiamy TOP 10 wakacyjnych atrakcji według użytkowników portalu Nocowanie.pl.

Z jakich atrakcji polscy turyści korzystali najchętniej w trakcie minionego lata? My już znamy miejsca, które użytkownicy naszego portalu odwiedzali w lipcu oraz sierpniu. Zdradzimy tylko, że ogromną popularnością cieszyły się parki wodne – ale nie tylko.

Zobacz TOP 10 wakacyjnych atrakcji, które latem odwiedziło najwięcej osób.

Najlepsze atrakcje turystyczne w Polsce


1. Termy Chochołowskie - Chochołów

Chochołowskie Termy

Chochołowskie Termy

Chochołów, ul. Chochołów

Aquaparki, baseny Chochołów 9.0


Termy Chochołowskie to jedna z największych turystycznych atrakcji na Podhalu i największy tego typu obiekt w Polsce. W wakacje cieszył się największym zainteresowaniem turystów, którzy chętnie korzystali z kąpieli w basenach z widokiem na Tatry.

Ze względu na swoją różnorodność przyciągają co roku tłumy turystów. Baseny te odwiedzają rodziny, single, zakochane pary i seniorzy. Chochołowskie baseny wiążą się z licznymi atrakcjami. Znajdują się tu m.in. gejzery, rwąca rzeka, sztuczna falę, stanowiska do hydromasażu, zjeżdżalnie (z zapadnią i pontonowe) oraz piaszczysta plaża i wodny plac zabaw na zewnątrz – szczególnie oblegany w sezonie letnim.

2. Gorący Potok – Szaflary

Gorący Potok

Gorący Potok

Szaflary, ul. os. Nowe

Aquaparki, baseny Szaflary 8.8


Turyści interesują się również termami Gorący Potok, składającymi się z kilkunastu unikalnych basenów zewnętrznych z naturalną, surową wodą siarkową. Gościom udostępniono aż 21 niecek basenowych o różnym przeznaczeniu. Znajdują się tu fontanny, masaże wodne i gejzery, zjeżdżalnie, park linowy i ścianka wspinaczkowa oraz strefa dziecięca.

Wspaniałe miejsce do relaksu i wypoczynku, każdy znajdzie tu coś co polubi i nie będzie rozczarowany – ocenia to miejsce Dariusz.


3. Energylandia – Zator

Energylandia

Energylandia

Zator, ul. 3-go maja

Parki rozrywki Zator 9.6


Tegoroczne wakacje należały do Energylandii! Ten ogromny park rozrywki zaproponował turystom szereg nowości, które przyciągnęły tu nowych gości. Ogromna strefa basenowa, plaża a przy tym atrakcje lunaparku to coś, czemu trudno jest się oprzeć. Energylandię chętnie odwiedzały rodziny z dziećmi, korzystające z tego, że mogły płacić bonem turystycznym.

Niesamowita dawka adrenaliny. Takich kolejek jak zadra czy hyperion nie widziałem nigdzie. Super, że się cały czas rozwijają! Warto tam co roku się wybrać cały czas jest coś nowego – pisze Sebastian.


4. Park Dinozaurów Łeba Park – Łeba


Tuż za podium uplasował się park dinozaurów w Łebie. Każde dziecko, które choć trochę interesuje się tymi prehistorycznymi gadami, będzie zachwycone. Ile razy w życiu zdarza się okazja, by zobaczyć te monstrualnych rozmiarów zwierzęta na własne oczy? Park Dinozaurów w Łebie to kompleks zajmujący powierzchnię 20 ha, a niemal w każdym kącie napotkać można jakąś niebywałą atrakcję!

Mega miejsce! Warto zarezerwować cały dzień na pobyt, bo naprawdę jest tam atrakcji mnóstwo! Warte każdego grosika wydanego na wstęp - pisze w swojej opinii o Łeba Park Ewelina.


5. Oceanarium – Łeba

Oceanarium Łeba

Oceanarium Łeba

Łeba, ul. Kościuszki

Parki rozrywki Łeba 6.6

Oceanarium Łeba to kolejna turystyczna atrakcja tego nadmorskiego kurortu. W znajdujących się tam akwariach żyją gatunki ryb morskich i słodkowodnych niemal z całego świata. Co roku trafiają tu także nowe okazy, dzięki którym bez wyjeżdżania z Polski można poczuć się tak, jak w okolicach rafy koralowej.

Obiekt jest niewielki, jednak sukcesywnie wzbogaca się o kolejnych rezydentów z dalekich mórz i oceanów.

6. Dom do góry nogami – Zakopane

Dom do góry nogami

Dom do góry nogami

Zakopane, ul. aleja 3 Maja

Parki rozrywki Zakopane 8.4

Trudno uwierzyć, że najchętniej oglądaną zakopiańską atrakcją tego lata był dom do góry nogami! Już od ponad 10 lat cieszy turystów. Najprościej jest dojść do obiektu bezpośrednio z Krupówek i od ulicy Nowatorskiej, w czym pomagają liczne znaki wskazujące drogę. W tym domu wszystko jest na opak! Chodzi się po suficie, całe jego wyposażenie stoi, a raczej wisi, przyczepione do podłogi.

Super obiekt. Wrażenia niesamowite. Polecam – pisze Agnieszka.


7. Termy Podhalańskie - Szaflary


Zdjęcie poglądowe, fot.  Max Romulus, Pixabay.com CC0

W Szaflarach dostępny jest nie tylko Gorący Potok, ale także Termy Podhalańskie, gdzie czekają baseny wypełnione są po brzegi wodą termalną. To również idealne miejsce na wypoczynek i zabawę z dziećmi. Najmłodsi goście term mogą bawić się w brodziku wraz ze zjeżdżalnią Słonikiem. W okresie letnim działa również Dziecięca Zatoka, w której animatorzy organizują czas najmłodszym gościom.   

Super propozycja, na pewno będziecie zadowoleni, bo miejsce jest bardzo dobrze przygotowane – ocenia Kuba.


8. Tężnie solankowe – Ciechocinek

Tężnie w Ciechocinku

Tężnie w Ciechocinku

Ciechocinek, ul. Park Tężniowy, Tężniowa

Zabytki Ciechocinek 8.8

Wśród topowych wakacyjnych atrakcji mamy także tężnie solankowe w Ciechocinku. Jest to unikatowa i największa w Europie konstrukcja drewniana do odparowywania wody z solanki. Ich podstawę stanowi około 7000 wbitych w ziemię dębowych pali, na których umieszczono świerkowo-sosnową konstrukcję wypełnioną tarniną. Wysokość tężni wynosi 15,8 m, a ich łączna długość to 1741,5 m.

Dzięki parującej solance wokół tężni panuje wyjątkowy mikroklimat, bogaty w jod. Leczniczy pierwiastek można wdychać podczas spacerów albo wypoczynku na ławeczce. Ale warto także wejść na tarasy widokowe, z których rozpościera się widok na cały Ciechocinek oraz grotę solankową, czyli jedyne w Polsce, niepowtarzalne w Europie naturalne inhalatorium wewnątrz tężni.

9. Zamek krzyżacki - Malbork

ZAMEK KRZYŻACKI

ZAMEK KRZYŻACKI

Malbork, ul. Starościńska

Zabytki Malbork 9.0

Zamek krzyżacki w Malborku to chyba jeden z najsłynniejszych polskich zabytków. Od 1309 roku Malbork był siedzibą wielkich mistrzów Zakonu Krzyżackiego, a jednocześnie stolicą jednego z najpotężniejszych państw średniowiecznej Europy. Powierzchnia 21 ha czyni z niego największy gotycki zespół zamkowy na świecie!  

Turyści mogą zwiedzać zamek w Malborku, wybierając jedną z dwóch tras (historyczną oraz zieloną). Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem lub audio przewodnikiem, a atrakcja ta jest wliczona w cenę biletu. Zwykle zajmuje około 3 godziny.

10. Gabinet Figur Woskowych - Międzyzdroje

Gabinet Figur Woskowych

Gabinet Figur Woskowych

Międzyzdroje, ul. Bohaterów Warszawy

Muzea Międzyzdroje 8.8

Zdjęcie z Katarzyną Figurą, Barackiem Obamą a nawet Shrekiem i Jackiem Sparrowem możliwe jest w Międzyzdrojach! Wystarczy odwiedzić Gabinet Figur Woskowych. Wszystkie postaci zostały wykonane w skali 1:1 z dbałością o każdy szczegół. Można tu spotkać gwiazdy polityki, filmu, muzyki, sportu, a także postaci z filmów czy bajek.  

Ciekawostką jest, że niektóre z nich brały udział w powstawaniu swoich figur!

Następny artykuł 4 najlepsze szlaki...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej