Imprezy i koncerty w Zakopanem Sprawdź, co dzieje się w czasie Twojego urlopu!

Miejscowość:
Zakopane
Miejsce imprezy:
Muzeum Karola Szymanowskiego w Willi ATMA

Zakopane Aktualności

Zakopane to jedno z najchętniej odwiedzanych miast w Polsce. Każdego roku bije rekordy popularności, a atrakcje, z których słynie stolica Tatr, przeżywają prawdziwe oblężenie. Jakie to miejsca? Przedstawiamy topową dziesiątkę.
Morskie Oko to jedna z najpopularniejszych atrakcji przyrodniczych w polskich Tatrach. W sezonie przewijają się tędy prawdziwe tłumy. Większość turystów przyjeżdża własnymi samochodami, jednak oba parkingi nad Morskim Okiem wymagają wcześniejszej rezerwacji. Podpowiadamy, jak to zrobić.
Szlak nad Morskie Oko to jedna z najpopularniejszych tras w Tatrach. Górskie jezioro samo w sobie może być celem wędrówki, ale stanowi także początkowy etap wyprawy osób, które idą na przykład do Doliny Pięciu Stawów Polskich. Wejście na szlak nad Morskie Oko znajduje się przy parkingu na Palenicy Białczańskiej. Podpowiadamy, jak tam dojechać.
Jakie miejsca najbardziej lubimy w Tatrach? To przede wszystkim szlaki, które mogą nas zaprowadzić w najwyższe partie tych gór. Często zapominamy przy tym, jak piękne są tatrzańskie doliny – na czele z Kościeliską. Z naszego artykułu dowiedzie się, co warto zobaczyć w Dolinie Kościeliskiej, a także kiedy jest najlepsza pora na wyprawę w to miejsce.
Do Zakopanego turyści przyjeżdżają przez cały rok. Miasto cieszy się ogromną popularnością zwłaszcza wśród osób, które planują górskie wędrówki. W jego okolicy zaczynają się najciekawsze szlaki turystyczne w Tatrach. Przedstawiamy więc kilka tras, które warto przejść, będąc w Zakopanem.
Tatrzański Park Narodowy przypomina o zasadach, jakie dotyczą zachowania turystów na szlakach. Jedna z ważnych kwestii mówi o porze, kiedy można wejść na jego teren. Nie wszyscy wiedzą, że w wybranych miesiącach obowiązuje zakaz poruszania się po szlakach już po zapadnięciu zmierzchu.
Województwo małopolskie przoduje w rankingach najchętniej wybieranych kierunków. W tym roku turyści najchętniej odwiedzali przede wszystkim miejscowości w Tatrach, ale interesowali się również miejscami w Pieninach oraz Beskidach. O tym jak popularne są tatrzańskie rejony świadczy również fakt, iż latem 2020 r. Tatrzański Park Narodowy Odwiedziło ponad milion turystów!
Zapraszamy na wystawę pt. "Leon Wyczółkowski - z Tatrami w tle" do Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem.
W ramach koncertowego cyklu „Karol z Atmy. Muzyka jednoczy” w czwartek, 17 września 2020, o godzinie 18:00, wystąpi dwójka utalentowanych artystów: klarnecistka Barbara Borowicz i pianista Marek Szlezer .
W czerwcu zmieniły się zasady parkowania na Palenicy Białczańskiej. Teraz miejsce parkingowe tuż przy wejściu na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego gwarantuje tylko wcześniejsza rezerwacja online. Co warto wiedzieć na ten temat?

Często zadawane pytania dotyczące imprez w Zakopanem

Czy dzisiaj odbywa się coś ciekawego w Zakopanem?
Dzisiaj w Zakopanem lub okolicy możesz wybrać się na: Wystawa "Leon Wyczółkowski - z Tatrami w tle" w Zakopanem.
Co dzieje się w najbliższy weekend w Zakopanem?
W najbliższy weekend w Zakopanem i okolicy odbywa się: Wystawa "Leon Wyczółkowski - z Tatrami w tle" w Zakopanem.
Jakie ciekawe wydarzenia czekają nas w Marcu w Zakopanem?
W Marcu w Zakopanem polecamy wydarzenia: Wystawa "Leon Wyczółkowski - z Tatrami w tle" w Zakopanem.