Zimowy wypoczynek w górach z dala od ludzi. Gdzie się wybrać?

Zimowy wypoczynek w górach z dala od ludzi. Gdzie się wybrać?

Gdy zbliża się listopad, chyba każdy z nas powoli swoimi myślami wybiega do nadchodzącej zimy. To bez wątpienia czas szczególny, związany z okresem świąteczno-noworocznym, feriami zimowymi i szaleństwem na stokach. Z pewnością zimowy wypoczynek w przeciągu nadchodzących miesięcy będzie inny - najważniejsze będzie bezpieczeństwo każdego z nas. Warto zaznaczyć, że w Polsce, również i w górach znajdziemy miejsca sprzyjające bezpiecznemu wypoczynkowi, przy ograniczonym kontakcie międzyludzkim. W tym artykule przedstawimy propozycje miejsc na bezpieczny wypoczynek w polskich górach. Gdzie warto się wybrać? Sprawdźmy!

Na wstępie warto podkreślić, że zima jest porą roku nie przez wszystkich lubianą. Ma ona jednak większą liczbę zwolenników niż przeciwników. Ma to przede wszystkim związek z korzystaniem ze wszystkich możliwości, jakie daje nam zima. To między innymi białe szaleństwo na popularnych stokach narciarskich, liczne trasy do narciarstwa biegowego, popularne lodowiska w prawie każdej miejscowości, kuligi w miejscowościach wypoczynkowych i dużo czasu spędzanego na świeżym powietrzu, wspólnie z rodziną.


Podczas zimowego wypoczynku chyba każdy z nas lubi jazdę na łyżwach. Sprawdź koniecznie: 5 najlepszych lodowisk w Polsce. Gdzie na łyżwy?


Zimowe podróżowanie wpisało się już niemalże w tradycję, jeśli chodzi o wypoczynek Polaków. Każdy próbuje się wyrwać ze swojego rodzinnego miasta, chociaż na kilka dni. Do tej pory przeważały głównie popularne miejscowości, z mnóstwem atrakcji. Sytuacja, w której się obecnie znajdujemy, niejako zmusiła nas do zmiany niektórych planów. Przede wszystkim musimy pamiętać, że zimowy wypoczynek może być bezpieczny, jeśli go odpowiednio zaplanujemy. Wybierając cel podróży warto przede wszystkim zdecydować się na miejscowości mniej popularne, w których również możemy odkryć naprawdę wiele. Musimy pamiętać o podstawowych zaleceniach, dotyczących zasłaniania ust i nosa, dezynfekcji rąk i zachowywania dystansu społecznego. W samą podróż lepiej jest się wybrać własnym samochodem, z myślą o bezpieczeństwie swoim i innych. 


Ciężko jednoznacznie stwierdzić, jak będzie wyglądało podróżowanie w najbliższych miesiącach. Mamy dużą nadzieję, że liczba przypadków zachorowań w najbliższych miesiącach zacznie spadać i będziemy mogli w pełni cieszyć się zimowym szaleństwem, zarówno na stokach narciarskich, jak i w miejscowościach wypoczynkowych.


Przeczytaj koniecznie: Jak dobrze zaplanować zimowy urlop? Porady i wskazówki


Zimowy urlop w górach z dala od turystów - gdzie warto się wybrać?


Nie da się ukryć, że największym zainteresowaniem w sezonie zimowym cieszą się głównie miejscowości górskie i to na nich w tym artykule skupimy naszą uwagę. Niektóre z nich znajdują się w pobliżu tych bardziej popularnych i większych miejscowości, przez co tak naprawdę nie tracimy tak wiele, a możemy naprawdę zyskać. Bo często te mniejsze miejscowości są pomijane w wyborach, a mogą okazać się równie fantastyczne. Mając na uwadze bezpieczeństwo nas wszystkich, postanowiliśmy przygotować 3 pomysły na wyjazd, podczas którego każdy będzie mógł się czuć bezpiecznie, jednocześnie w pełni korzystać z niezwykłego klimatu. Bezpieczny wyjazd w dużej mierze jest możliwy głównie dzięki nam samym. Oto nasze propozycje.


  • Zimowy wyjazd do Brennej


Podróż po miejscowościach górskich, w których możemy naprawdę bezpiecznie wypocząć, rozpoczynamy od Brennej. To spokojna i malownicza miejscowość, znajdująca się na Śląsku Cieszyńskim. Cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko w sezonie zimowym, ale przez cały rok. Pełno tu malowniczych widoków i wspaniałych szlaków turystycznych. Każdy, kto będzie chciał oddać się białemu szaleństwu na nartach, również znajdzie coś dla siebie. W miejscowości i w jej okolicach znajdziemy doskonale przygotowane stoki narciarskie. To, co również wyróżnia Brennę, to święty spokój. Blisko stąd również do granicy z Czechami, przez co nasz pobyt może zostać urozmaicony również wycieczkami do naszych sąsiadów. Największą zaletą Brennej jest jej lokalizacja oraz piękno okolicznej przyrody. Dlatego też urlop w miasteczku najlepiej spędzić na świeżym górskim powietrzu. Taka forma wykorzystania wolnego czasu będzie miała doskonały wpływ na nasze samopoczucie, kondycję, a także pozwoli nacieszyć się pięknymi widokami.


W sezonie zimowym miejscowość zmienia się oczywiście w ośrodek idealny dla miłośników narciarstwa zjazdowego, saneczkarstwa, snowboardu oraz skibobów. Na turystów czekają dwa profesjonalnie przygotowane ośrodki narciarskie – będą tu mogli poszusować zarówno doświadczeni narciarze, jak i ci zupełnie początkujący. Młodszych ucieszą miejsca do zjeżdżania na sankach czy organizowane kuligi. Natomiast w Parku Turystyki można sobie spokojnie pojeździć na łyżwach. W sezonie zimowym w Brennej organizowane są również imprezy narciarskie dla dzieci i dorosłych, a także wiele innych atrakcji.


W cieplejszych miesiącach Brenna oferuje turystom liczne szlaki do wędrówek pieszych oraz rowerowych. Przyjezdni mogą wybierać spośród naprawdę bogatej oferty. Znajdą tu coś dla siebie zarówno miłośnicy górskich wypraw, pasjonaci historycznych ciekawostek, jak i mali poszukiwacze przygód. Po pięknej okolicy można podróżować także rowerem lub zdecydować się na spływ kajakiem. Mówiąc krótko, to bezpieczne miejsce na wypoczynek o każdej porze roku.Jaworowa Osada

Jaworowa Osada

Brenna, ul. ul. Jaworowa

Domy wakacyjne 10.0
Dom pod Lipą Brenna

Dom pod Lipą Brenna

Brenna, ul. Górecka

Kwatery i pokoje 10.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Tutaj znajdziesz oferty noclegów w ustronnym miejscu w Brennej


  • Zimowy wyjazd do Niedzicy


Kolejna z propozycji powinna zainteresować zarówno miłośników turystyki górskiej, jak i tych, co lubią historię i odkrywanie niezwykłych miejsc. Niedzica jest malowniczo usytuowaną miejscowością w Pieninach. Jest w związku z tym bliską i doskonałą alternatywą dla bardziej obleganych Tatr. Tutejsze widoki są naprawdę zjawiskowe. Wystarczy chociażby wspomnieć o tym, że Niedzica znajduje się w Pieninach Spiskich, które są już częściowo zapomniane i sporadycznie wybierane przez turystów. Tutejsze wzniesienia nie są wysokie, przez co możemy czerpać radość z górskich wędrówek również w sezonie zimowym. 


Najbardziej znanym i często odwiedzanym miejscem w tej miejscowości jest bez wątpienia Zamek Dunajec, w którym wizyta naprawdę robi wrażenie i pozwala poznać odległe losy regionu, jak i naszego kraju. Malownicze położenie nad Jeziorem Czorsztyńskim tylko podkreśla niezwykły charakter tego miejsca. Niedzica czaruje przede wszystkim pięknymi widokami, dlatego bez wątpienia większość turystów poświęci dużą część swojego czasu na podziwianie pejzaży oraz piękna przyrody. Położenie Niedzicy oraz jej walory krajobrazowe zachęcają przede wszystkim do aktywnego spędzania czasu. Liczne trasy piesze i rowerowe znajdujące się w okolicy pozwolą nie tylko zadbać o kondycję i samopoczucie, ale również pozwolą nacieszyć oczy niezwykłymi widokami. W samej miejscowości, jak i najbliższej okolicy znajdziemy również stoki narciarskie, przez co miłośnicy białego szaleństwa na pewno będą czerpać radość z wypoczynku w Niedzicy.

 

 

Domki Pod Kuźnią

Domki Pod Kuźnią

Niedzica, ul. Falsztyn

Domki 10.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Całoroczne domki

Całoroczne domki

Niedzica, ul. Św. Anny

Domki 9.4
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Pokoje Pod Majami

Pokoje Pod Majami

Niedzica- Zamek, ul. Nad Zalewem

Kwatery i pokoje 10.0

 

 


Już dziś zarezerwuj nocleg w ustronnym miejscu w Niedzicy


  • Zimowy wyjazd do Zębu


Od wielu lat najpopularniejszym miejscem zimowych wyjazdów w góry jest bez wątpienie Zakopane. Tak się składa, że i w Tatrach znajdziemy kilka przykładów miejscowości bezpiecznych i mniej obleganych. Jedną z nich jest Ząb, czyli rodzinna miejscowość naszego najlepszego obecnie skoczka narciarskiego - Kamila Stocha. To, co wyróżnia to miejsce to przede wszystkim bliska lokalizacja Zakopanego i jednocześnie cisza i spokój. Każdy, kto chce odkryć piękno gór zimową porą, koniecznie powinien wybrać się właśnie w to miejsce. Niezwykła, zimowa panorama Tatr, liczne atrakcje w pobliżu - czy trzeba chcieć więcej. W samym Zębie znajdują się również stok narciarski, dlatego narciarze i snowboardziści na pewno znajdą tu coś dla siebie. Na terenie obiektów znajdują się wypożyczalnie sprzętu oraz karczma z regionalnym jedzeniem. Turyści, którzy dopiero zamierzają rozpocząć swoją przygodę ze sportami zimowymi, mogą śmiało postawić pierwsze kroki w tutejszych szkółkach narciarskich. Turyści zimową aurą mogą cieszyć się również poza stokiem podczas kuligów. Warto wybrać się do Zębu, nie tylko zimą!

 

 

Domki Prokop

Domki Prokop

Ciche, ul. Ratułów

Domki 10.0
Willa Krywań

Willa Krywań

Ząb, ul. Ligasówka

Kwatery i pokoje 9.2

 

 


Wybierz dla siebie najlepszy nocleg w ustronnym miejscu w Zębie


Mamy nadzieję, że zimowa podróż do wspomnianych wyżej miejsc będzie niezwykle udana, pełna spokoju i wspaniałych wrażeń, związanych z odkrywaniem nowych miejsc w górach. Podróżujmy bezpiecznie i odpowiedzialnie!


Następny artykuł Romantyczne miejsca na...

Komentarze

Zobacz również