Imprezy i koncerty w Krakowie

Sprawdź, co dzieje się w czasie Twojego urlopu!

Kraków Aktualności

Jest to 15 już ekspozycja z tego cyklu wystaw organizowanych przez Muzeum Historyczne od 1992 r. Wystawa została przygotowana dzięki życzliwej zgodzie władz klasztornych. Wystawa wpisuje się w całoroczne uroczystości 750. rocznicy śmierci św. Jacka Odrowąża, pierwszego polskiego dominikanina, przypadającej w 2007 r.
Muzeum Historii Fotografii w Krakowie, wpisując się w obchody 750-lecia lokacji miasta organizuje wystawę pt.: "Rozpoczęte dzieło trwa. Z życia mieszkańców Krakowa w dobie autonomii galicyjskiej 1866-1918". To najwcześniejszy okres w życiu miasta, który został udokumentowany fotograficznie. To zarazem czas ważnych przemian w życiu kulturalnym, gospodarczym, które wprowadziły Kraków w wiek XX.
Wystawa Beyond jest kolejną, po PAX i Vis-à-Vis, prezentacją, do której włoska kuratorka Anna Maria Nassisi zaprosiła Mirosława Bałkę oraz Alfredo Pirrego. Tak jak poprzednie, wystawa w Bunkrze Sztuki jest konfrontacją postaw dwóch artystów jednego pokolenia, funkcjonujących w różnych kontekstach historyczno-kulturowych.
Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski zaprasza mieszkańców Krakowa oraz turystów na zabawę sylwestrową na Rynku Głównym. W związku z imprezą 31 grudnia br. krakowian czekają zmiany w organizacji ruchu drogowego.
Szopka krakowska jest zjawiskiem wyjątkowym w skali światowej. To co najbardziej ją wyróżnia spośród wszystkich innych szopek na świecie, to nagromadzenie zminiaturyzowanych elementów architektury Krakowa, fantazyjnie przetworzonych i połączonych. Powstała się w XIX-wiecznym Krakowie, w środowisku murarzy i robotników budowlanych, poszukujących zarobków w okresie jesienno - zimowym, wśród których wytworzył się jakby odrębny cech szopkarzy.
W miejscowości Giffonii, w XII-wiecznym opactwie franciszkańskim, od kilkunastu lat co roku organizuje się wystawę szopek z regionu Campania, z innych części Włoch, a nawet świata. Organizatorem tych wystaw jest Towarzystwo Pro Loco Giffoni Valle Piana. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa nawiązało współpracę z tą instytucją, czego owocem jest prezentowana Państwu wystawa.
Grudzień jest dla Cricoteki miesiącem szczególnym, w tym miesiącu przypada bowiem rocznica śmierci Tadeusza Kantora, który zmarł 8 grudnia 1990 roku.
Wystawa wybitnego litewskiego artysty prezentowana w ramach Dni Litwy w Polsce oraz Dni Wilna w Krakowie organizowana we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza i przy wsparciu Ambasady Republiki Litewskiej w Polsce.
Wystawa stanowi retrospektywny przegląd twórczości Jerzego Lewczyńskiego, który z niezwykłą determinacją, graniczącą nierzadko wręcz z obsesją, odwołuje się w swoich fotograficznych działaniach do wrażliwości i pamięci własnej oraz do pamięci odbiorców, pozostając nieustannie pochylonym nad tajemnicą ludzkiego bytu.
Po raz pierwszy w Polsce – na zaproszenie Ery Jazzu – wystąpi jeden z najważniejszych zespołów  akustycznego jazzu wokalnego -  Friend’ n ’Fellow. Obok kanadyjskiego duetu Tuck & Patti jest to najpopularniejszy i najchętniej prezentowany na najważniejszych estradach i festiwalach Europy tandem muzyczny.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!